ÖZEL RÖPORTAJLAR

26 NİSAN 2017

SHOW TV’nin sevilen dizisi ‘Arkadaşlar İyidir’in genç yıldızlarından Su Kutlu, dizide canlandırdığı Gizem karakterini çok sevdiğini “Gizem’i sevdiğim için oynarken tatmin oluyorum” sözleriyle anlatırken, gerçek hayatta seksi olmadığının altını çiziyor: “Seksi ve cüretkâr biri değilim, kafamda yarattığım tipi taklit ediyorum”

Beğeniyle izlenen gençlik dizisi ‘Arkadaşlar İyidir’de Gizem karakterine hayat veren oyuncu Su Kutlu’yla bir araya geldik. Canlandırdığı karakterden oldukça farklı biri olduğunu belirten genç oyuncuyla hakkında merak edilenlere ve diziye dair keyifli bir sohbet gerçekleştirdik.

‘Arkadaşlar İyidir’ dizisinde canlandırdığınız Gizem nasıl bir karakter?

Gizem ilk bakışta kötü biri gibi gelebilir insanlara ama aslında tertemiz, içinde hâlâ çocuk kalbi olan ama kalbi kırılmış bir kız. Yaşadıklarını sindiremediği için intikam peşinde koşuyor. Zengin bir hayat yaşarken bir anda Manisa’ya yerleşip bambaşka bir hayat sürmek zorunda kalıyor. Babasının ölümü yeni bir Gizem yaratıyor. Gizem öfkesinden besleniyor. Seda’ya zarar vermek istiyor ama asıl kendine zarar veriyor.

‘İNTİKAM BENİ YORAR’

Gizem ve Su’yu ayıran noktalar neler?

Ben Gizem gibi intikam peşinde koşmazdım. İntikam peşinde koşmak beni yorar, uğraşamam. Tesadüfi bir durum olsa da Gizem bunu affedemiyor. Gizem’i başta sevmiyordum ama oyuncu koçum bana Gizem’i sevmeyi öğretti. Gizem’i sevdiğim için oynarken tatmin oluyorum.

Gizem hep öfkeli ama her insan sığınacak bir liman arar. Gizem’in limanı kim?

Aslında Gizem ne Seda’dan ne de diğerlerinden nefret ediyor. Gizem annesine sığınmaya çalışıyor. Annesini seviyor, aslında Seda’yı da seviyor ama içten içe. Annesinden karşılık alabilse belki başka olabilir. Gizem en başından beri annesi tarafından sevilmemiş. Bazı insanlar anne olmamalıdır. Gizem’in annesi anne olacak bir kadın değilmiş. Yalnız kaldığı zamanlarda daha zayıf. Yalnızlığıyla baş başa kalmış çok kırılmış biri. O yüzden annesine sığınmak istese de annesinden o yakınlığı göremiyor.

Bir de Eren mevzusu var. Eren’e yakınlaşma çabası sadece Seda’nın canını acıtmak için mi?

Eren de kırık dökük, parçalanmış ve yaralarını kapatamamış bir çocuk olduğu için Gizem ve Eren benziyor. Gizem, Eren’de kendinden bir şeyler buluyor. Eren de aynı şekilde. Her ne kadar intikam için yaklaşıyor gibi gözükse de güzelliğini ön planda tutarak yaklaşsa da Eren’e yakın hissediyor kendini. Eren’e karşı intikamdan biraz fazlası var sanki.


‘ARKADAŞLIK YOLDAŞLIKTIR’

Sette nasıl birisiniz? Molalarda neler yaparsınız?

Sohbet etmeyi çok severim ve herkesin hikâyesini öğrenmek isterim. Aynı yaşlarda olmamız sohbetlerimizi de daha keyifli bir hale getiriyor.

Dizinin kötü karakteri olmanıza nasıl yorumlar geliyor?

Ben nefret edilecek zannettim ama düşündüğüm gibi olmadı. Garip bir şekilde Gizem’i sevenler de oldu. Ciddi bir nefretle karşılaşmadığım gibi destek olanlar ve sokakta ‘Aferin al intikamını’ diyenler oluyor.

‘Arkadaşlar İyidir’ insanlara ne sunuyor?

‘Arkadaşlar İyidir’ hayatın tam içinden bir dizi. Hikâyeler o kadar gerçek ki herkes kendisinden bir şey yakalar. Arkadaşlık yoldaşlıktır

Projede sizi etkileyen şey neydi?

Tabii ki Gizem. Benim için çok farklı bir karakterdi. Bugüne kadar hep masum kızları oynadım. İyi kızdan fenalık geçirdim artık. Gizem benim hayalimdeki rol. Geçen yıl bir röportajda böyle bir rol istemiştim. Gizem o kadar gerçek bir karakter ki sıkılmam mümkün değil.

‘Oğlan çocuğu gibiyim’

Set dışında neler yaparsınız?

Bisiklete binmeyi çok severim. Herkesin yaptığı şeyler aslında; kitap okuyup film seyrederim, playstation oynarım. 5 yaşımdan beri konsol oyunları oynuyorum. Nasıl ki Oscar ödüllerini takip ediyorsak, BAFTA Oyun Ödülleri’ni de takip ediyorum. Sadece en iyilerini oynarım.

Konsol oyunlarını kızlar pek tercih etmez aslında...

Evet, o yüzden sürekli kıllı adamlarla muhatap oluyorum. Üç sene öncesine kadar arkadaşlarımla toplanıp basketbol maçı yapardık. Neden bunları kızlarla yapamıyorum? Sürekli erkeklerle muhatap olmak çok sıkıcı. Her zaman spora meraklı bir çocuktum. Okulda sekiz sene futbol oynadım. Biraz oğlan çocuğu gibiyim. Ama tabii ki en yakın arkadaşlarım kızlar.

‘Cüretkâr biri değilim ’

İlk bölümdeki dans sahneniz çok konuşuldu...

Ben dans edebilen biri değilim. O sahneden bir gün önce stresten yüzümde sivilce çıktı. Dans kursuna gidip çalıştım. Aslında ben isterdim ki striptiz eğitimi alayım. Dans etme yeteneğim yok o içten gelen bir şey. Normalde dans edemem, utanırım.

Gizem seksi bir kız ya siz?

Ben öyle bir tip değilim. Gizem’de kafamda yarattığım tipi taklit ediyorum. Ben seksi ve cüretkâr biri değilim ama Gizem’i çok cool buluyorum. Bakışı, duruşu, istediği gibi davranması çok farklı.

Sizinle ilgili yorumlara bakarken güzelliğinizle ilgili ‘vahşi’ ifadesinin kullanıldığını gördüm. Bu tarz yorumlar sizi nasıl etkiliyor?

İnsanlara değişik geliyor. Fiziksel olarak farklılığım bana birkaç defa iş kaçırttı. Bu farklılığımı seviyorum. Dedemin annesinden geliyor saç rengim. O İsrailliymiş, babamın ailesi de Rum olunca değişik bir karışım olmuşum.‘Kıskançlık ilişkilerimi bitiriyor’

Daha çok erkek arkadaşlarınızla yapabilecek hobileriniz var. Bu durum özel hayatınıza nasıl yansıyor?

Sevgililerim çok kıskanç oluyor. Gereksiz seviyede bir kıskançlıkla karşılaşıyorum. Kıskançlık ilişkilerimi bitiriyor.

İlişkide nasıl birisiniz?

Burçlara pek inanmam ama ikizlerin genel özelliklerini taşıyorum. Erkek arkadaşlarım olduğu ve onlarla vakit geçirdiğim için habire bir kıskançlık kırizleri yaşıyoruz. Kafada ben sürekli onları aldatıyormuşum fikri oluyor. Halbuki onlar benim çocukluk arkadaşım. Ben hiç kıskanç değilim. Hatta erkeklerin kız kankilerinin olmasını destekliyorum. Nasıl davranması, nasıl konuşması gerektiğini öğrenirler. Kadın erkeği büyütür.

İlk görüşte aşka inanır mısın?

Ben detaylara âşık oluyorum. Yani hiç âşık olmadım ama hoşlanıyorum. Bir bakış, duruş, söylediği bir söz... Bu sadece karşı cins değil, arkadaşlarımla da aynı şekilde.

HT MAGAZİN / Neziha KARTAL

Fotoğraf: Hakan ÖRNEKOĞLU


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
Kalan karakter : 2000
YAZARLAR
 • ESİN ÖVET
  ESİN ÖVET ERKEKLER KEL KALMAMAK İÇİN ÖNLEM ALIYOR
 • İPEK DURKAL
  İPEK DURKAL GÖRENLER TANIYAMADI
 • KADİR KAYMAKÇI
  KADİR KAYMAKÇI PENGUEN’İN ÖLÜMÜ!
 • OBEN BUDAK
  OBEN BUDAK YENİ SOSYALLEŞME BİÇİMİ: TAZİYE
 • DAMLA ÇELİKTABAN
  DAMLA ÇELİKTABAN UNSUZ, ŞEKERSİZ, TATLI BİR ARKADAŞLIK
 • ECE SARUHAN
  ECE SARUHAN ESKİDEN ‘EV ALMA KOMŞU AL’ DERDİK, PEKİ...
 • MEHMET AÇAR
  MEHMET AÇAR ‘DIŞ SAHA’ GERİLİMİ
 • SUNA DUMANKAYA
  SUNA DUMANKAYA KIRILAN TIRNAKLARA AVOKADOLU REÇETE
 • SERMET SEVERÖZ
  SERMET SEVERÖZ ROTALAR DEĞİŞİYOR
 • TAYFUN TOPAL
  TAYFUN TOPAL FESTİVALİN ARDINDAN
 • GÜNEŞ AKSÜS
  GÜNEŞ AKSÜS KENDİNİ SEVEN OMEGA ALSIN
 • MUSTAFA DOĞAN
  MUSTAFA DOĞAN KOMEDİ DÜKKANI TALK SHOW OLUYOR
HT TELEVİZYONDAKİLER
 • 1 Kemal, Nihan’ı kurtarmak için her yolu dener!
 • 2 En iyi dizi İçerde!
 • 3 Bu Şehir Arkandan Gelecek yeni bölüm ne zaman?
 • 4 İçerde'de hüzünlü veda!
 • 5 Fi yeni bölümü bekleniyor
 • 6 Sultan Murad payitahta dönüyor!