İzleyicilerinin cevabını merakla beklediği 'Diriliş Ertuğrul ne zaman başlayacak?" sorusu yapımcı Mehmet Bozdağ tarafından yanıt buldu. İşte yeni sezon fragmanı ve yapımcı tarafından gelen açıklamanın detayları...

DİRİLİŞ ERTUĞRUL NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

Diriliş Ertuğrul dizisinin yapımcısı Mehmet Bozdağ tarafından yapılan açıklamaya göre şu ifadeler yer aldı;

"Diriliş Ertuğrul dizisi iki yıldır memleketimizde ve dünyanın bir çok ülkensinde büyük bir heyecan ve merakla yakından takip edilmektedir. Ekip olarak gece gündüz bu ilgiye layık olmak için çalışmaktayız. Aynı zamanda dizimizin bu kadar ilgi görmesi bizi ziyadesiyle mutlu etmektedir. Zira marifet iltifata tabidir.

Diriliş Ertuğrul dizisi her yeni yayın döneminde Kayı boyunun yolculuk hikayesini anlatırken, tarihsel olarak başka diyarlara misafir olmaktadır. Bu da her yıl yeni bir konsept ve yeni bir hazırlık sürecini beraberinde getirmektedir. Bu yıl yaşadığımız darbe süreci bu hazırlıklarımızı menfi yönde etkilemiştir. Yine eğitimler sırasında bir oyuncumuzun ağır bir şekilde yaralanması, çekim takvimini bir hayli ileri atmıştır.

Elimizde olmayan sebeplerden dolayı ve işimizi titizlikle yapma gayreti nedeniyle bu sezon birkaç hafta gecilmeli başlayacağız. Gecikmeden dolayı izleyicilerimizin bizi anlayışla karşılayacağını ümit etmekteyiz. İnşallah ekim ayı içerisinde Diriliş Ertuğrul dizisi sevenleriyle buluşacaktır."

YER DEĞİŞİKLİĞİ YALANLANDI

Diriliş Ertuğrul'un yeni sezonunun başlamasına kısa bir süre kaldı. Geçtiğimiz yıl yayınlandığı her bölümde reyting rekorları kıran diziyle ilgili sosyal medyada ve basında birçok iddia ortaya atıldı. Yeni sezonun Kapadokya'da çekileceği de bu iddiaların arasındaydı. Diriliş Ertuğrul resmi sosyal medya hesabından dizinin yeni sezonunun Kapadokya'da çekileceğine yönelik haberleri yalanladı.

"ŞEHİR KONUSUNDA BİR DEĞİŞİKLİK YAPILMAYACAKTIR"

Diriliş Ertuğrul sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, ''Medyada yer alan 'Diriliş Ertuğrul'un yeni adresi belli oldu' başlığı altında yazılan haberlerle ilgili düzeltme yapmayı uygun gördük. Çalışmalarımızın yapılacağı şehir konusunda herhangi bir değişiklik yapılmayacaktır" ifadelerine yer verildi.

DİRİLİŞ ERTUĞRUL OYUNCULARI

Engin Altan DÜZYATAN
ERTUĞRUL

Esra BİLGİÇ
HALİME HATUN

Hülya DARCAN
HAYME ANA

Osman SOYKUT
İBN-İ ARABİ

Cengiz COŞKUN
TURGUT ALP

Nurettin SÖNMEZ
BAMSI BEYREK

DİRİLİŞ ERTUĞRUL'UN SON BÖLÜMÜNDE YAŞANANLAR

Gündoğdu, bütün olanlardan Ertuğrul’u sorumlu tuttu. Tüm yaşananlara, kendilerini dinlemeyen Ertuğrul’un neden olduğunu söyler. İki kardeş arasında sert bir tartışma çıkar. Bu sert tartışmanın üstüne Hayme’nin gelmesi olayı daha da büyütmüştür. Sungur Tekin’in yaralandığını öğrenen Hayme adeta yıkılır. Bu durum bütün iplerin kopmasına neden olmuştur. Nice vakittir Süleyman Şah’ın evlatları arasında yaşananlar, artık durdurulamaz bir hale gelmiştir. Gündoğdu, annesine rest çekerek beylik seçimi için toyu toplamasını ister. Hayme, oğlunun bu isteğini kabul eder. Gündoğdu, Kayılar’a Bey seçilerek hem Ertuğrul’u durduracağını hem de obasını bütün tehlikelerden kurtaracağını planlar. Ancak, Ertuğrul’ da Kayılar’a bey olmak için aday olmuştur. Her iki kardeş de sıkı bir seçim çalışması yaparlar. Toyda yapılan seçimle Gündoğdu Kayılar’ın yeni beyi seçilir. Bu yaşananların üzerine Ertuğrul artık birlikte yaşamalarının mümkün olmadığını söyler. Ertuğrul kendisine inananlarla birlikte Bizans sınırına göç edeceğini açıklayarak toydan ayrılır. Hayme’nin bütün çabalarına rağmen Ertuğrul bu kararından dönmez. Ayrılık için çalışmalar başlamıştır.

 

  • Diriliş Ertuğrul

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
Kalan karakter : 2000