Başrollerini Halit Ergenç ve Bergüzar Korel'in paylaştığı Vatanım Sensin 4. yeni bölümüyle bu akşam ekranlara gelecek. Dizinin yeni bölümünde Azize'nin yıllardır bin bir zorlukla bir arada tutmaya çalıştığı ailesi dağılmaktadır. İşte Vatanım Sensin 4. bölüm fragmanı ve bölüm özeti...

VATANIM SENSİN 4. YENİ BÖLÜMÜNDE NELER YAŞANACAK?

Takipçileriyle 4. randevusuna çıkacak olan Vatanım Sensin'de olaylar şöyle gelişecek: Vatan haini Cevdet'i hedef alan yangın, Azize ve ailesinin hayatını ummadık şekilde değiştirir. Azize'nin yıllardır binbir zorlukla bir arada tutmaya çalıştığı ailesi dağılmaktadır. Cevdet; kızı Hilal ve annesi Hasibe’nin canı ile sınanmış, bir karar almak zorunda kalır. Bundan böyle ailesini yanında, Yunan Konağında ikamet ettirecektir.

Diğer yandan Cevdet resepsiyonda tanıştığı Eftelya’nın peşine düşer. Cevdet'in silahların peşinde olduğunu öğrenen Tevfik ise Cevdet'in hayatını tehlikeye atacaktır.

VATANIM SENSİN 3. BÖLÜMÜNDE NLER YAŞANMIŞTI?

Cevdet'in asıl imtihanı şimdi başlamıştır. Ne gözünün nuru karısına, ne evlatlarına ne de anasına aslında kendi vatanının kurtuluşu için çalıştığını söyleyemeyecektir. Çünkü bu hem onların canını hem de vazifesini tehlikeye atmak demektir. Cevdet saklanan silahları, Yunanlıların eline geçmeden bulmak zorundadır. İzmir'in hatta Anadolu'nun kaderi buna bağlıdır.

Silahları kendine saklamak için cinayet işleyen Tevfik ise camide bir ipucu bıraktığının farkında değildir. Diğer yandan Vasili için İtilaf devletlerinin katılacağı baloda Cevdet'in ailesinin de orada olması son derece mühimdir.

Yıllar sonra kocasının Yunan üniforması ile dönüşünü hazmedemeyen Azize ise Cevdet'ten boşanmak ister. Cevdet kabul eder; ancak bir şartı vardır. Cevdet her ne kadar bir yabancı gibi olsa da aşkından bu kadar kolay vazgeçmesi Azize'yi sarsar. Cevdet'in vatan haini olarak dönüşü ise ailesini tehlikeye atacaktır.


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
Kalan karakter : 2000