SON DAKİKA
Son dakika gelişmelerinde anında haberdar olmak için, anlık bildirim almak istermisiniz?
ANIMSAT
EVET

RTÜK'ten bu kez de 'dilber dudağı' cezası!

09 Haziran 2011 Perşembe, 09:02:16Güncelleme: 15:53:12

'Dilber dudağı' sözcüğü erotik bulundu

Onaylanmadı Bu haberi favori listenize eklemek için üyelik girişi yapmalısınız. Üye değilseniz tıklayın.
RTÜK'ten bu kez de 'dilber dudağı' cezası! Sonra Oku

"Açıl Susam Açıl'' adlı programda sunucu Mehmet Ali Erbil'in 'Dilber Dudağı' tatlısı konusunda yaptığı yorum ve espriler nedeniyle, TNT TV'ye uyarı cezası verildi.

Gazeteport'un haberine göre, RTÜK'ün son toplantısında Erbil'in programı ele alındı. Yazar Ece Vahapoğlu ile sanatçı Sinan Erkoç'un da konuk olduğu 7 Mart tarihinde yayınlanan programda, Mehmet Ali, Erbil'in 'Dilber Dudağı' tatlısıyla ilgili esprileri "Çocuk ve gençlerin fiziksel, zihinsel veya ahlakî gelişimine zarar verebilecek" nitelikte bulundu ve uyarı cezası verildi.

Bu karara RTÜK üyeleri Hülya Alp ve Korkmaz Alemdar karşı çıktı. Alp ret oyu vererek muhalefet şerhi yazdı ve şöyle dedi:

"Diyaloglar sırasında kullanılan (Dilber dudağı) sözcüğünden esinlenen yarışmacı ve sunucunun türettiği imalı yeni diyalogların nasıl olup da genel ahlaka ve ailenin korunması ilkesine aykırı olduğu anlaşılamamıştır. Sunucu, M. Ali Erbil, bu yarışmada da, sırnaşık, çapkın, beceriksiz, komik adam rolüyle sunumunu, bol kahkahalı bir şova dönüştürmüş ve seyredenleri eğlendirmiştir. Türk toplumunun ahlakı, içinde cinselliğin yer aldığı en basit bir imada bile bozulabilecek ve mizaha kapılarını tamamen kapalı tutacak kadar sorunlu değildir."

BU HABERE İLK YORUMU SEN YAZ
SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
GÖNDER