SON DAKİKA
Son dakika gelişmelerinde anında haberdar olmak için, anlık bildirim almak istermisiniz?
ANIMSAT
EVET

'Orgazm olan kadının yürüyüşü değişir mi?'

03 Haziran 2012 Pazar, 10:27:11Güncelleme: 10:58:29

Belçika’da Katolik Louvain Üniversitesi orgazmın etkisini bir araştırmaya konu yapınca, Habertürk konuyu uzmanlara sordu...

Onaylanmadı Bu haberi favori listenize eklemek için üyelik girişi yapmalısınız. Üye değilseniz tıklayın.
Orgazm olan kadın Sonra Oku

ERGÜN ÇOLAK / HABERTÜRK MAGAZİN SERVİSİ

Kadın cinselliğinin en gizemli konusu olan orgazm, yeni bir araştırmaya daha konu oldu. Belçika’da Louvain Katolik Üniversitesi tarafından yapılan araştırma, düzenli cinsel hayatı bulunan ve orgazm olabilen kadınların daha rahat yürüdüğünü, enerjik olduğunu hatta yürürken hafifçe yaylandığını ortaya koydu.

Çalışmada, “Orgazm yaşayan kadınlar, kalçalarını daha çok sallıyor ve daha uzun adım atıyor. Olmayan kadınsa daha kısa adım atıyor, dik yürüyor” denildi. Bu görüşü uzmanlara sorduk.

"RAHAT VE ENERJİK OLUR, BÖYLE YÜRÜMESİ NORMAL"

Dr. Ayhan Akcan (Uzman Psikiyatr)

“Kadında beyinde başlayan uyarılma, vajinal kasların ritmik uyarılmasıyla devam eder. Vajinal kaslardaki ritmik uyarılmaya ise karın ve bacak kasları eşlik eder. Orgazmın fizyolojik sonucudur bu. Kadınlar orgazm sonrası kendilerini daha enerjik, daha mutlu, daha sakin, daha sağlıklı hisseder. Bu sonuçlar kadınların yaşamlarına da yansır. Cinsel doyuma ulaşmış bir kadının yaylanarak yürümesi gayet doğal bir sonuçtur.”

"DOLAYLI ETKİSİ OLABİLİR"

Op. Dr. Gökçen Erdoğan (Kadın Doğum Uzmanı)

“Direkt olarak ona bağlamak çok doğru olmayabilir ancak tıp dilinde rölatif diye ifade ettiğimiz, dolaylı etkisi olabilir. Bu durum bir zincir gibidir. Birbirini etkileyen olgular. Tam orgazm olmamış ve bir amaca ulaşamamış insanlar tedirgin, kırılgandır, rahat bir şekilde adım atamazlar. Tatmin olmuş insanlar ise, özgüvenli, kendinden emin, daha rahat adımlarla yürürler. Bu durum dolaylı olarak adım atmasını bile etkileyebilir.”

"YAYLANARAK YÜRÜMESİ CİNSEL HURAFE"

Dr. Cem Keçe (Cinsel Sağlık Enstitüsü Derneği Onursal Başkanı)

“Hem merak edilen hem de hurafelerin olduğu konuların başında cinsellik gelir. Örneğin parmakları küçük olanın penisi büyük olur, ağzı küçük olanın vajinası geniş olur gibi araştırma sonuçları zaman zaman yayınlanır. Bu araştırma sonucu da cinsel hurafelerden bir tanesi. İnsanların yürüyüşlerindeki değişiklik birçok nedene bağlı olabilir.”

"ORGAZM OLAN KADIN DA DİK YÜRÜYEBİLİR"

Segah (şarkıcı)

“Orgazm olan kadın mutludur, yüzü güler ve pozitif durur. Orgazmı yaşayamayan kadınsa gergin ve sinirli olabilir. Bu da duruşuna, yürüyüşüne yansır. Ama ben orgazm olanın yaylanarak, olmayanın dik yürüdüğü sonucuna inanmadım. Orgazm olan ve kendine güvenli kadın da dik yürüyebilir.”

BU HABERİN 5 YORUMU VAR.
SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
GÖNDER
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR