SAĞLIK HABERLERİ

25 NİSAN 2017
  • DİĞER

Ordu'da beyin kanaması sonucu kaldırıldığı hastanede beyin ölümü gerçekleşen kişinin bağışlanan organları 3 kişiye umut olacak.

Alınan bilgiye göre, dün gece isminin açıklanması istenmeyen 50 yaşındaki kadın geçirdiği beyin kanaması sonrası Ordu Devlet Hastanesine kaldırıldı. Burada yapılan müdahaleye rağmen beyin ölümü gerçekleşen kadının yakınları organların bağışlanmasını kabul etti. Bunun üzerine İstanbul'dan gelen bir ekip kadının organlarını başarılı bir operasyonla aldı. Yaklaşık 5 saat süren operasyon sonucu alınan iki böbrek ve bir karaciğer uçakla İstanbul'a gönderildi.

Organları almaya gelen Op. Dr. Ramazan Dönmez, gazetecilere yaptığı açıklamada, "Bu 3 tane hastaya yeni umut olacak. Şu anda Türkiye'de organ bağışının az olduğu dönemde bu olayın ne kadar önemli olduğu bir kez daha önem kazandı" dedi.

Vefat eden kadının yakınlarına başsağlığı dileklerini ileten Dr. Dönmez, "Çok büyük önemli bir şey yaptılar. 3 tane kişiye can verdiler. Hepsinden Allah razı olsun. Karaciğeri İstanbul'a gönderilecek. Böbreklerin nereye gideceği henüz belli değil" diye konuştu.

İHA


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
Kalan karakter : 2000
Uyku bölünmeleri bunamayı tetikliyor!
Kabızlık sorununu deniz yılanıyla gidermeye çalışan adam neredeyse ölüyordu!
İlaç kutularına görme engelliler için kabartma yazı
B12 vitamin eksikliği depresyon nedeni
"Tükenmişlik sendromuna karşı dinlenin"
"Son gün uykusu" hayatlarını belirleyecek