SAĞLIK HABERLERİ

27 MART 2017
SAĞLIK

Cam kemik hastası Hüseyin'in okuma azmi

23 Ekim 2016 Pazar, 14:42:18

Halk arasında "cam kemik" olarak bilinen ve kemiklerde kolayca kırılmalara yol açan "Osteogenesis Imperfecta" hastalığı bulunan 10 yaşındaki Hüseyin Cihan Kök, yaşadığı zorluklara rağmen eğitimini sürdürme konusundaki azmi ve kararlığıyla örnek oluyor

 • 1
  1 | 8

  Halk arasında "cam kemik" olarak bilinen ve kemiklerde kolayca kırılmalara yol açan "Osteogenesis Imperfecta" hastalığı bulunan 10 yaşındaki Hüseyin Cihan Kök, yaşadığı zorluklara rağmen eğitimini sürdürme konusundaki azmi ve kararlığıyla örnek oluyor. 

 • 2
  2 | 8

  Balıkesir'in Gönen ilçesine 8 kilometre uzaklıktaki kırsal mahallelerden Üçpınar'da ailesi ile yaşayan Kök, Milli Eğitim Bakanlığının "Evde ve Hastanede Eğitim Hizmetleri Yönergesi" kapsamında, Gönen Atatürk Ortaokulu'ndan gönderilen 2 öğretmenden haftada 12 saat 5. sınıf dersleri alıyor.

 • 3
  3 | 8

  Kök, hareket ettiğinde kemikleri kırıldığı için bu yaşına kadar hayatının büyük bölümünde yatarak gördüğü tedavisinin iyi gitmesi üzerine, oturmaya başladığını söyledi. Oturabildiği için tekerlekli sandalye kullanabildiğini, çiftçilik yaparak geçimini sağlayan ailesinin desteğiyle yaşamını sürdürdüğünü ifade eden Kök, evde eğitim imkanının büyük faydasını gördüğünü dile getirdi. Kök, derslerini ve öğretmenlerini sevdiğini, eğitimini sürdürme konusunda kararlı olduğunu vurgulayarak, "Büyüyünce çocuk doktoru olmak istiyorum" dedi.


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
300
Kalan karakter : 300