5 yaşındaki Onur'a ilik müjdesi İsrail’den geldi

İzmir’de yaşayan lösemi hastası Onur Aydoğmuş'a uygun ilik İsrail’den bulundu. 11 Aralık’ta nakli yapılacak olan Onur’un annesi de oğluna teşhisin konulduğu hastanenin onkoloji bölümünde hemşire olarak görev yapıyor

Onaylanmadı Bu haberi favori listenize eklemek için üyelik girişi yapmalısınız. Üye değilseniz tıklayın.
Onur Aydoğmuş Sonra Oku

İzmir’in Bornova İlçesi’nde yaşayan maliye memuru Ali Aydoğmuş ve hemşire Nuray Aydoğmuş çiftinin tek çocuğu olan 5 yaşındaki Onur, geçen yıl karın ağrısı şikâyetiyle Ege Üniversitesi Hastanesi’ne başvurdu. Hastanenin Çocuk Hemotoloji servisinde hemşire olarak görev yapan annesiyle birlikte kan tahliline giden Onur’un değerlerinin çok düşük olduğu belirlendi. Yapılan incelemenin adından Onur’a lösemi teşhisi konuldu. Kemoterapi tedavisi etkisini göstermeyince Onur’a uygun ilik bulunması için çalışmalara başlandı. Mayıstan bu yana devam eden bekleyişin ardından Onur için sevindirici haber İsrail’den geldi. Onur’un 11 Aralık’ta nakil olmasına karar verildi.

‘AYNI DURUMU ÇOCUĞUMDA YAŞADIM’

Baba Ali Aydoğmuş, “Biz, mayıstan bu yana ilik bekliyorduk. Umudumuz hep vardı. Ancak bu mutluluk bekleyişi çok kötü. Bu anlamda, sağlıklı insanların bir an önce ilik nakli bağışında bulunup, diğer ailelerin de mutluluğa erişmesini diliyorum” dedi. Anne Nuray Aydoğmuş ise, “Çocuk hematoloji servisinde hasta çocuklarla ilgilenirdim. Aynı durumu çocuğumda da yaşadım. İlik bulunduğu için çok sevindim. Onur, hastanede olduğu dönemde kreşe gidemedi. İnşallah en kısa sürede sağlığına kavuşur” dedi.

MERT MUSLU/GAZETE HABERTÜRK

BU HABERE İLK YORUMU SEN YAZ
SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
GÖNDER