SAĞLIK HABERLERİ

24 MART 2017
SAĞLIK

Azra Nur Tiryaki rahatlamak için saçlarını kopartıp yiyor!

18 Kasım 2016 Cuma, 09:53:00 DHA

Azra Nur Tiryaki, özellikle yalnız kaldığı zamanlarda hiç acı hissetmeden yolduğu saçlarını yutuyor

 • 1
  1 | 6

  İzmir'de yaşayan, saç yeme hastalığı olarak bilinen trikofaji hastası 3 yaşındaki Azra Nur Tiryaki, özellikle yalnız kaldığı zamanlarda hiç acı hissetmeden yolduğu saçlarını yutuyor. Ailesi kızlarının takıntılı davranışına engel olmanın yollarını ararken, uzmanlar sorunun yalnızlık duygusu yaşayan çocuklarda ortaya çıktığını söyledi.

 • 2
  2 | 6

  Buca İlçesi'nde yaşayan minik Azra Nur Tiryaki'nin saçlarını koparıp yediğini fark eden annesi Yeşim Tiryaki, 1 yıldır kızının bu davranıştan kurtulması için mücadele veriyor. Minik Azra'nın bazen saçlarını kopardığını bazen de koltukların içindeki süngerleri ya da halının tüylerini yediğini söyleyen anne Tiryaki, "Ne yaptıysam engel olamadım. 

 • 3
  3 | 6

  Kızdığımı bildiği için benim olmadığım ortamlarda saçlarını koparıp ağzına götürüyor. Saçlarını tamamen kazıttım. O zaman da etrafta bulduğu tüylü cisimleri yemeye başladı. Dışkısında gördüğüm zaman hemen hastaneye koşuyoruz. Sorunun psikolojik olduğu söyleniyor" dedi. Yabancı cisim soluduğu için küçük kızın akciğerlerine de saç ya da halı tüyü yapıştığını belirten 2 çocuk annesi Yeşim Tiryaki, zaman zaman nefes darlığı, halsizlik ve öksürük gibi şikayetler yaşadıklarını dile getirdi.


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
300
Kalan karakter : 300