MİLLİ TAKIM HABERLERİ

07 ARALIK 2016
ÖNE ÇIKANLAR

A Milli Takımımızın 2018 FIFA Dünya Kupası Elemeleri I Grubu'nda 6 Ekim'de Ukrayna ve 9 Ekim'de İzlanda ile oynayacağı aday kadrosu açıklandı.

Fatih Terim, Barcelonalı futbolcu Arda Turan'ı Milli Takım kadrosuna almadı. Arda'nın yanı sıra Selçuk İnan, Caner Erkin ve Burak Yılmaz'da kadroda yer bulamadı. HABERTÜRK SPOR yazarları Fatih Terim'in Milli Takım kadrosunu değerlendirdi.

HALİL ÖZER | "ARTIK BABA-OĞUL KALMADI"
Bu işi bilek güreşi haline çevirdiler. Yaşananlar hiç hoş değil. Bu konuya dahil olan herkesin hatası olduğunu düşünüyorum. Buna federasyon da dahil. Bu işi Fransa'da çözmeliydiler. Buralara bırakmamalıydılar. Fatih Hoca ve Arda'nın bu saatten sonra eski baba-oğul havasını yakalayacağını düşünmüyorum. Bir daha da Milli Takım'da yüz yüze geleceklerini tahmin etmiyorum. Bu işi buralara kadar getirdiler. Gerçekten tebrik ediyorum.MERİÇ MÜLDÜR | "FATİH TERİM İLE MİLLİ TAKIM'IN YOLLARI AYRILACAK"
"Şahsen Arda'nın Milli Takım kadrosuna alınmasını beklemiyordum. Öyle de oldu. Fatih Terim'i yıllardır tanıyoruz. Geri adım atmaz. Bu olay buraya kadar gelmemeliydi. Bunda federasyon yöneticileri de arabuluculuk yapıp çözmeliydi. Arda, keşke Fatih Terim'e cevap verip de olayı büyütmeseydi. Kendine göre nedenleri var ama ben onu da tamamen haklı görmüyorum. İki taraf da konuşuyor ama her şeyi net bir şekilde açıklamadıkları gerekirdi. Çünkü spekülasyonlar üretiliyor. Ayrı dedikodular çıkıyor. Bence artık ortaya çıkıp net olarak anlatmaları gerekiyor. Sonuçta bu Milli Takım olduğu için bizler de Türk halkı da yapılanları bilmeliyiz ki kim haklı kim haksız doğruyu bulalım. Ama bu saatten sonra olan oldu. Artık geri dönüşü olmaz. Bence yakın bir zamanda belki de oynayacağımız son İzlanda maçından sonra Fatih Terim ile Milli Takım'ın yollarının ayrılacağını düşünüyorum. Herhalde böyle sonuçlanacak bu durum ama hiç de hayırlı bir durum olmadı.

SERDAR ALİ ÇELİKLER | "2 MAÇ SONRA YA İSTİFA YA EFSANE..."
Terim, geçen maç başlattığı disiplin uygulamasının dönemlik olmadığını gösterdi. Sosyal medyayı çok iyi kullanan yayınına siyaset dünyasından da önemli isimleri alan NTV Spor'a verdiği röportajla (gider yapan) Arda'ya; Arda'nın arkasında gözüken tüm destekçilerine rest çekti. Şimdi saha sonuçlarına ihtiyacı var. İki maçta 0 çekerse istifa eder. Yok 4 ila 6 puan alırsa bu sefer efsane basın toplantıları izleriz. Ve bu kez hedef Arda değil arkasındaki destekçileri olur.

ALİ GÜLTİKEN | "MİLLİ TAKIM OYNAYACAĞI MAÇLARDAN DAHA ÇOK..."
Çok anlaşılabilir bir şey değil. Çok kabul edilebilir bir şey de değil. Bu kadar önemli isimlerin herhangi bir açıklama yapmadan veya zan altında bırakarak bir yol seçmekle bu iş kapanmaz. Ve çözülmez de. Arda, Caner, Gökhan, Selçuk ve Burak Türk futbolunun önemli isimleri. Bu konuyu sen ben noktasına getirmek oyuncular kadar Fatih hocayı da yıpratacaktır. Dolayısıyla Milli Takım oynayacağı maçlar ve rakiplerinden daha çok bu konuyla konuşulacak. Bu da kimsenin arzu ettiği bir şey değil.

ATİLLA TÜRKER | "TERİM'İN ÇAĞIRMAYACAĞI BELLİYDİ"
Fatih Terim'in bu kadroya Arda ve diğer isimleri çağırmayacağı belliydi. Çünkü Terim'i tanıyan hemen hemen herkes şunu iyi biliyordu ki önceki açıklamalarında tavrını çok net bir şekilde koymuştu. Fransa'da çok disiplinsiz bir tablo ortaya çıkmıştı. Önceki İspanya maçından önce Fatih Terim'in Arda ve diğer arkadaşlarla yolları ayıracağı çok net bir biçimde ortaya konmuştu. O günlerde maçların bitmesi beklenildi. Ama sonrasında da Fatih Terim, 'Benden değil, Türkiye'deki insanlardan özür dilenmesi gerekir' şeklinde düşüncesini ortaya koyarak. Tavrını belli etti. Ki özür dileyen de olmadı. Arda tam tersine 'Özür dilenecek bir hareket yapmadık' derkende ipler tamamen koptu. Araya bazı soğukluklar da girdi. Nitekim bu gelişmeler sonrasında Fatih Terim, Arda ve diğer arkadaşlarını Milli Takım kadrosuna çağırmayacağı gün gibi aşikardı.


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
300
 • Misafir 02 Ekim 2016 Pazar 14:19
  Türk milli takımı kimsenin babasının çiftliği değil.
 • Misafir 01 Ekim 2016 Cumartesi 15:54
  suc bunlarda değil tff de arkadas milli maclarda para vermek nedir ya gidin o parayı bagıslayın zaten yeterince kazanıyorlar cıkınca para için değil yurekten oynasınlar siz alıstırdınız oyuncuları paraya !
 • Misafir 01 Ekim 2016 Cumartesi 14:39
  Fatih Terim in de Milli Takımda işi yok
 • Misafir 01 Ekim 2016 Cumartesi 13:44
  milli takım teknik direktörünün adaletli bir kadro dağılımı yapması lazım.kendisiyle arası iyi olmadığı için formda olan insanları milli takımdan kesmesi çok yanlış.
 • Misafir 01 Ekim 2016 Cumartesi 12:44
  fatih terim cok haklı yada arda cok haklı diyemiyorum.ancak olan türk futboluna oluyor
 • Misafir 01 Ekim 2016 Cumartesi 12:25
  baba oğul yoksa kutsal ruh ne olacak?
 • Misafir 01 Ekim 2016 Cumartesi 12:13
  bizim milleti anlamak güç avrupa şampiyonasında ardayı ıslıklayan milli takıma alınmasın diyen bizler değilmiydik terim yılda bir doğru iş yapmış primcileri almamış daha ne yapsın
 • Misafir 01 Ekim 2016 Cumartesi 12:00
  yukardaki yorumlari okudum hicde ic acici deyil biri teknik adamligini yapmiyor oburude profsenel futbolclugunu ikisininde sadece para miliyi takim umurlarindami terim yilarca miliyi takima giti geldi gozde gorulur basarisi varmi eyer terim iyi bir teknik adami olsaydi miliyi takimin gurubtan cikmasi mucuzelere kalmamaliyidi arda miliyi takimi burakacakmis gule gule saniki miliyi takim icin oynuyormus bakin o takimda kimse miliyi deyil sadece para para miliyi lik kim turk miliyi hocasi vede futbolculari k
 • Misafir 01 Ekim 2016 Cumartesi 11:54
  bence terim doğru olanı yaptı. ardanın milli takım performansına bakın hep fiyasko. kimse vazgeçilmez değildir. pırıl pırıl gençlerimiz var başarıya aç ve hevesli onlar oynasın
 • Misafir 01 Ekim 2016 Cumartesi 11:51
  Para icin ve kendi havalari icin ay yildizi ikinci ücüncü pilana atanlarin hic bir isi yoktur milli takimda. Arda ise hem GS de hem MT da huzur bozup milleti galeyana getiren biridir.
Kalan karakter : 300