2018 DÜNYA KUPASI ELEMELERİ HABERLERİ

28 NİSAN 2017
ÖNE ÇIKANLAR

İsveç Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Janne Andersson, eski İzlanda Milli Takımı Teknik Direktörü Lars Lagerback'in, danışman olarak kendisi ile birlikte göreve başladığını belirterek, ''Lagerback'in tecrübelerinden büyük ivme yakaladık'' dedi.

Andersson yaptığı açıklamada, eski İzlanda Milli Takımı Teknik Direktörü Lars Lagerback'in tecrübelerinden faydalandıklarını kaydederek, ''2018 FIFA Dünya Kupası Avrupa Elemeleri A Grubu'nda iyi bir başlangıç yaptık. Üç maçta iki galibiyet ve bir beraberlik aldık. Bunda Lagerback'in büyük katkısı var. Onun gibi tecrübeli ve akıllı bir insanın bize yol göstermesiyle büyük bir ivme yakaladık" diye konuştu.

İsveçli teknik adam, ekibiyle uyum içinde çalıştığını vurgulayarak, "Biz öyle bir takım olduk ki, Ben ve Lagerback'in futbol birikimi ile oyuncuların fikirlerini birleştirip ona göre çalışmalarımızı yapıyoruz. Genç koşan ve mücadele eden bir takım oluşturduk. Bunun semeresini de aldığımızı düşünüyorum. Zira Lagerback'in de içinde bulunduğu ekibimiz, resmi ilk üç müsabakada 7 puan kazandı. Böylece grupta Fransa'nın ardından ikinci sırada yolumuza devam ediyoruz.'' değerlendirmesini yaptı.

IBRAHİMOVİC MİLLİ T AKIMA ÇAĞRILMAYACAK
İbrahimoviç'in milli takıma bir daha dönmesinin söz konusu olmadığını söyleyen Andersson, ''Ibrahimovic'in kalitesi ve oyunculuğu tartışılmaz. Her zaman ona ihtiyaç duyuyoruz. Her teknik direktör onu kadrosunda görmek ister. Ama kendisi kesin olarak milli takımı bıraktığını bizzat bana söyledi. Ibrahimovic, benimle açık konuştu. Milli takıma artık çağrılmak istemediğini ve kendisini tamamen Manchester United'a konsantre ettiğini söyledi. Bu yüzden, hem 2018 FIFA Dünya Kupası Elemeleri grup maçlarına hem de gidersek Dünya Kupası Şampiyonası'na Ibrahimovic'i davet etmeyeceğim. Kendisi kapıyı kapadı. Bizde buna son derece saygı duyuyoruz.'' ifadelerini kullandı.


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
Kalan karakter : 2000