ÖNE ÇIKANLAR

Türkiye Futbol Federasyonu Hukuk Kurulu olaylı Trabzonspor-Sivasspor maçında yaşanan olaylarla ilgili olarak TFF Yönetim Kurulu'na görüşünü bildirdi.

Maçla ilgili nihai karara varacak olan TFF Yönetim Kurulu'na tavsiye yazısı gönderen TFF Hukuk Kurulu, Trabzonspor'un 3-0 hükmen mağlup ilan edilmesi gerektiği konusunda görüşe vardı.

Hukuk kurulunun, güvenlik önlemleri alınamadığı ve bunun sonucunda taraftarların sahaya girerek, futbolculara fiili darbede bulunduğu ve maçın tamamlanamaması nedeniyle, müsabaka talimatının 29'a B maddesine göre Trabzonspor'un 3-0 mağlup sayılması gerektiği konusunda görüş bildirdiği öğrenildi.

Kurulun ayrıca, Avrupa'da yaşanan benzer olaylardan hareket edilerek, Trabzonspor'un 3 puanının silenebileceği önerisini yaptığı ifade edildi.

TFF'DEN SÖZLÜ YALANLAMA

İhlas Haber Ajansı ve Doğan Haber Ajansı tarafından servis edilen bu habere Futbol Federasyonu yetkililerinden yalnızca sözlü yalanlama geldi. Ajansspor.com'a konuşan bir TFF yetkilisi, haberin gerçeği yansıtmadığını savundu. Ancak öğle saatlerinde ortaya çıkan bu iddiaya gece saat 23.00 itibariyle henüz TFF'den resmi ve yazılı bir yalanlama "yapılmaması" da dikkat çekti.

İHA

 


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
Tüm yorumları göster(13)
Kalan karakter : 2000