ÖNE ÇIKANLAR
Fenerbahçe'nin yurtdışı maç yayın haklarının tamamını elinde bulunduran Sadettin Saran'ın şirketi bu hakları Doğan Grubu'na ait D Smart'a sattı. Maçlar sayesinde üye sayısını arttırmayı hedefleyen yönetim Anderlecht-Fenerbahçe maçıyla ilgili bir şok yaşadı.

YAYIN HAKLARI İKİ ŞİRKETE BİRDEN SATILDI


Anderlecht kulübü Sadettin Saran'la birlike dış yayın haklarını yanlışlıkla ülke içinden bir kanala daha sattı. Bu gelişme ile birlikte devreye giren TRT yayın iznini bu şirketten, yüklü miktarda para karşılığında satın aldı. Böylelikle yayın hakkı hem D-Smart'ta, hem de TRT'de olmuş oldu.

D-SMART VE TRT ARASINDAKİ GÖRÜŞMELER


Bu yanlışlığın ardından D Smart yöneticileri TRT yöneticileri ile bir görüşme yaparak "Yanlışlıktan kaynaklanan bir durum var ortada. Maçın yayını bizim hakkımız, siz etik olmayan bu durumdan vazgeçin" dedi. Ancak TRT kesin olarak maçı yayınlayacaklarını söyleyerek konuyu çıkmaza soktu.

DOĞAN GRUBU'NUN KARARI

Doğan Grubu TRT'den aldıkları cevap karşısında Anderlecht-Fenerbahçe maçını açık kanaldan da yayınlamaya karar verdiler. Maç Kanal D ya da Star'dan ekrana gelecek. Öte yandan D-Smart'ta da maç yayını yapılacak. Böylelikle karşılaşmayı 3 kanal naklen seyircilerine ulaştıracak.

Haber 3

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
Tüm yorumları göster(25)
Kalan karakter : 2000