ÖNE ÇIKANLAR
SON DAKİKA
Yalova'da nefes darlığı ve görme bozukluğu şikayeti ile hastaneye başvuran kadının yapılan tetkiklerinde karnında ur olduğu tespit edildi. Yapılan ameliyatla çıkartılan 10.5 kiloluk ur, bugüne kadar Türkiye'de çıkartılan en büyük ur kabul edilen 7 kiloluk uru geride bıraktı.

Yalova'da yaşayan 70 yaşındaki Cevriye Mercan, bir süredir yaşadığı nefes darlığı ve görme bozukluğu şikayeti ile Özel Uzmanlar Yalova Hastanesi'ne başvurdu. Kadını çeşitli tetkiklerden geçiren doktorlar, ardından ciğerlerinin görüntülenmesi için göğüs bölgesinin filmini çekmeye kara verdi. Filmlerde göğüs bölgesinde bir karaltı tespit edilince kadın bu defa ultrasona gönderildi. Burada yapılan görüntülemede doktorlar kadının karın bölgesinde bir kütlenin bulunduğunu tespit ederek ameliyat kararı aldı.

Genel Cerrahi Uzmanı Opr. Dr. İlyas Şahin tarafından hemen ameliyata alınan kadının karnından 30x27x25 cm ebatlarında ve 10.5 kilogram ağırlığında bir ur çıktı. Bugüne kadar Türkiye'de tespit edilen en büyük ur kabul edilen 7 kiloluk urdan 3.5 kilogram daha fazla olan ur ameliyat ekibini bile şaşırttı. Ameliyat sonrasında bir hayli rahatladığını dile getiren Cevriye Mercan, "Nefes alamıyordum. Ben astım sanıyordum, ama karnımdaki ur organlarıma baskı yapıyormuş. Ameliyat sonrasında çok rahatladım. Doktorlarıma teşekkür ediyorum" dedi.

İHA

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
Tüm yorumları göster(12)
Kalan karakter : 2000