Hayata karşı dimdik ayakta

11.10.2016 - 14:54 | Güncelleme:

Taksim Gezi Parkı'nda karşılaştığımız Candan Dermanlı 2 aydır burada yaşıyor. Bir yıl önce eşinden boşanarak evi terkeden Candan Abla, Gezi Parkı'nda yaşayan tek evsiz kadın olmanın zorluklarını HABERTURK.COM'a anlattı

Candan Dermanlı 53 yaşında. 2 aydır Taksim Geziparkı'nda yaşıyor. Yaklaşık 1 yıl önce eşinden boşanan Candan Abla önceleri tercüman ve turist rehberi olarak çalıştığını söyledi. 70 yaşındaki eşinden şiddet gördükten sonra boşandığını belirten Candan Dermanlı eşi yerine evi kendisinin terkederek 10 ay gibi bir süre çeşitli han ve otel odalarında yaşadığını, parasının tükenmesinin ardından ise Gezi Parkı'na yerleştiğini söyledi. Gezi Parkı'nda yaşayan tek kadın evsiz insan olma özelliğini taşıyan Candan Dermanlı eski işini yapmayı çok istediğini fakat hastalık ve yaşlılık nedeniyle kendisine iş verilmediğini belirtti.


SADECE BİR ÇATI İSTİYORUM

Gezi Parkı'nda en önemli sıkıntılarından birisinin tuvalet olduğunu söyleyen Candan Abla 'Gece 11'den sonra burada herşey zorlaşıyor. Tuvalet kapanıyor, hırsızı geliyor, gaspçısı geliyor. Burada yaşamak bir kadın için çok zor ama sanırım ben korkusuz bir kadınım' diyor. Avustralya'da yaşayan iki kızı olduğunu söyleyen Candan Dermanlı 'Şu yaşıma kadar kimseye muhtaç olmadım. Şu saatten sonra da kendi ekmeğimi kendim kazanarak yaşamak istiyorum. Hasta ve enerjik olmadığım için mesleğimi artık yapamıyorum. Kış için tek göz odam da olsa, başımı sokacağım bir çatının altında olmak, kendi tenceremi kendim kaynatmak şu yaştan sonra tek isteğim' diye konuştu.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ