ÖNE ÇIKANLAR
SON DAKİKA
Dünya'da sıcak hava balon turlarının gerçekleştirilebildiği en gözde mekanlardan biri olan Kapadokya bölgesinde faaliyet gösteren Uluer Havacılık, dünyanın en büyük sıcak hava balonunu filosuna kattı. 36 kişilik yolcu taşıma kapasitesi ile alanında dünya rekoru kırdığı belirtilen balon, peribacaları ile ünlü Kapadokya'da yerli ve yabancı turistlere bölgeyi gökyüzünden izleme fırsatı sunuyor.

Şimdiye kadar Mısır'da bulunan ve 30 kişilik yolcu taşıma kapasitesine sahip olan sıcak hava balonunun dünyanın en büyük balonu olduğunu hatırlatan Uluer Havacılık sahibi Halil Uluer, "Bu rekoru İngiltere'de 8 aylık bir sürede yaptırdığımız 36 kişilik balon ile Türkiye'ye getirmekten mutluyuz. Bugüne kadar turistlerimize 5-10 ve 20 kişilik balonlarla bölgemizi gezdirirken artık aynı anda daha fazla turist taşıyabiliyoruz" dedi.

Uluer Havacılık bünyesinde bulunan Anatoian Balloons Pilotu Abdullah Uluer ise sepetinin yerden yüksekliği 6 metre 15 santimetre olan balon ile Kapadokya bölgesinde turistlere 45 dakika ile 1.5 saat arasında değişen turlar yaptırdıklarını belirtti. Yerli ve yabancı turistlerin eşsiz güzellikteki peribacaları ve doğa harikası vadileri kuşbakışı izlemekten büyük keyif aldıklarını söyleyen Abdullah Uluer, kişilerin isteklerine göre özel turlar da düzenleyebildiklerini kaydetti.

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
Kalan karakter : 2000