ÖNE ÇIKANLAR
SON DAKİKA

İstanbul’un Anadolu yakasında etkisini artıran sağanak yağış, yaya ve araç trafiğinde aksamalara neden oluyor.
     

Alınan bilgiye göre, sağanak yağış nedeniyle yollarda oluşan su birikintileri yüzünden şehir içi trafikte aksamalar yaşandı. E-5 Karayolu’nun Kadıköy ve Maltepe’deki bazı zeminleri, biriken yağmur suyu dolayısıyla adeta göle döndü.
     

Sürücülere zor anlar yaşatan su birikintileri, Maltepe’de 2 aracın yolda kalmasına neden oldu. Araçları çalışmayınca çaresiz kalan sürücüler, araçlarının çekici tarafından yoldan kaldırılmasını bekledi.
     

Yayalar da su birikintilerinin bulunduğu yerlerden ayakkabılarını çıkararak geçmek zorunda kaldı.
     

Bu arada, Küçükyalı Eski Bağdat Caddesi’nde atık su kanalının taşması sonucu, cadde ve sokaklar ile bazı ev ve iş yerleri su baskınına uğradı.
     

Ümraniye Yukarı Dudullu’da da Çayırönü mevkindeki derenin taşması sonucu, cadde ve sokaklar ile zeminden aşağıda bulunan 8 ev ve iş yerini kısmen su bastı. Tuzla Şifa Mahallesi’nde de 3 ayrı su baskını ihbarı yapıldı. Beykoz Acarkent’te bir okul ile Çavuşdere’de 2 evi de kısmen su bastı.
     

İtfaiye Daire Başkanlığı, Anadolu yakasında kendilerine yapılan su baskını ihbarlarını, İSKİ’ye yönlendirdiklerini bildirdi.
     
41 ev ve işyerini su bastı
     

İstanbul’da etkili olan sağanak yağış nedeniyle 41 ev ve iş yerini su bastı.
     

AA muhabirinin itfaiye yetkililerinden aldığı bilgiye göre, dün başlayan ve zaman zaman etkisini artıran sağanak yağış yüzünden kentin Anadolu ve Avrupa yakasındaki bazı semtlerde su baskınları oldu. Şu ana kadar Ümraniye’de 8 Maltepe’de 8, Silivri’de 7, Arnavutköy’de 7, Sarıyer’de 3, Avcılar’da 3, Kavacık’ta 2, Tuzla’da 2, Sultanbeyli’de de 1 olmak üzere toplam 41 su baskını meydana geldi.
     

Özellikle binaların alt katlarındaki ev ve iş yerlerine dolan suların bir bölümü itfaiye, İSKİ ve vatandaşlarca tahliye edildi. Bazı semtlerdeki su tahliye işleminin ise halen sürdüğü bildirildi.


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
Kalan karakter : 2000