SON DAKİKA
Son dakika gelişmelerinde anında haberdar olmak için, anlık bildirim almak istermisiniz?
ANIMSAT
EVET

YGS sonuçları ne zaman açıklanacak?

11 Nisan 2010 Pazar, 13:44:44Güncelleme: 13:44:44

ÖSYM Başkanı konuştu...

Onaylanmadı Bu haberi favori listenize eklemek için üyelik girişi yapmalısınız. Üye değilseniz tıklayın.
YGS sonuçları ne zaman açıklanacak? Sonra Oku

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Prof. Dr. Ünal Yarımağan, Yükseköğretim Geçiş Sınavı (YGS) sonuçlarını bu ayın sonuna doğru veya Mayıs ayının ilk günlerinde açıklayacaklarını bildirdi.

Yarımağan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, şu ana kadar sınavı etkileyecek önemli bir sorunun kendilerine yansımadığını kaydetti.

Sınavda birkaç ''münferit'' olay yaşandığını ancak sınavın genelini etkileyecek bir durum olmadığını söyleyen Yarımağan, Van'da Emniyet Müdürlüğü'ne ''toplu kopya'' ihbarı yapıldığı bilgisi geldiğini ancak ilgili kurumların gereken önlemleri aldığını bildirdi.

Yarımağan, ''Van'da Emniyet Müdürlüğü'nün bu yönde bir duyumu varmış. Sınavdan önce Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Rektörlüğü'ne durumu bildirdiler. Onlar da gerekli önlemleri almışlardı. Böyle toplu kopya olayı sadece oradan geldi. Şu anda durumun ne olduğunu bilmiyorum. Onun dışında başka bir olay gelmedi'' dedi.

Sınav sırasında bayılanların olduğu bilgisinin de geldiğini söyleyen Yarımağan, bu kişilerin daha sonra sınava devam ettiklerini kaydetti. Yarımağan, sınav esnasında bayılanlara binadan çıkmadan müdahale edilmesi halinde bu kişilerin daha sonra sınavlarına devam edebildiklerini ancak hastaneye gitmeleri gerektiyse sınava yeniden alınmadıklarını söyledi.

-SONUÇLAR-

ÖSYM Başkanı Yarımağan, sınav sonuçlarını bu ayın sonuna doğru veya Mayıs ayının ilk günlerinde açıklamayı planladıklarını bildirdi.

Sınav kağıtlarını değerlendirme işlemlerinin önümüzdeki Salı günü başlayacağını ifade eden Yarımağan, ''Sınav evrakı 49 tırla sınav merkezlerine götürülmüştü. Tırlar bekliyorlar, bu akşamdan itibaren Ankara'ya getirmeye başlayacaklar. Bu işlem yarın öğlene kadar sürer. Kutuların açılmasından sonra Salı sabahı değerlendirmeye başlarız'' diye konuştu.

YGS'nin sorunsuz tamamlandığını yineleyen Yarımağan, ''İkinci sınav yani LYS daha kritik buna göre. Çünkü birden çok soru kitabı var. YGS'de, daha önceki sınavlardan farklı, herhangi bir değişiklik yoktu. Herkesin alışık olduğu düzendeydi. Geçmiş sınavlara göre bize akseden sorun daha az. Bir iki küçük olay dışında hiçbir şey yok'' dedi.

AA

BU HABERİN 59 YORUMU VAR.
SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
GÖNDER