ÖNE ÇIKANLAR
SON DAKİKA

ECE GÖKSEDEF / ÖZEL HABER

Geçen hafta HABERTURK.COM'un ortaya çıkardığı, Çerkezköy Hayvan Barınağı'nda yaşanan hayvan katliamının ardından, korkunç bir iddia da Hasdal Hayvan Barınağı'ndan geldi.

Lets Adopt adlı gönüllü grup, cuma günü ziyarete gittikleri barınakta kan donduran görüntülerle karşılaştı. Bunun üzerine gizli kamerayla çekim yapan gruptan C. K., hayvanlara yapıldığı iddia edilen işkenceyi şu şekilde aktardı:

"Toplanıp kısırlaştırma ameliyatına sokulan hayvanların çoğunun zaten kısırlaştırılmasına gerek yok. Hasta, çok yaşlı veya kötü durumdaki hayvanlar. Onları alıp ameliyat ettikten sonra, eğer hayvan sağlıklıysa alındığı yere bırakılır. Fakat bu hayvanlar ameliyatın hemen sonrasında pislik içindeki yerlere, ormanlara, yaşanmayacak durumdaki bölgelere bırakılılıyor. Üstelik anestezinin etkisi de daha geçmiş olmuyor.

"Bu bir katliamdır. Bu şekilde birçok hayvan öldü. Üstelik barınak içinde hayvanlara yapılan muamele, nasıl toplandıkları, ameliyat sonrası küçücük ve pis kutularda yatırıldıkları ortada. Elimizde görüntüler var."

Hasdal Barınağı'nda yaşananları, Türkiye dışında da hayvansever topluluklar izliyor. Dünya çapında gönüllüler arasında yayılan bu kampanya doğrultusunda birçok hayvansever, belediyeyi telefon ve e-mail yağmuruna tuttu.

Sanatçı Tuna Arman'ın da destek verdiği kampanya için barınağa gidenler ise, haberlerin çıkmasının ardından, kapalı kapılarla karşılaşıyor. Belediye'den henüz bir yetkili açıklama yapmazken, kapıların ne zaman açılacağı ve hayvanların akıbetinin ne olacağı ise merak konusu...

  • hasdal hayvan barınağı
  • işkence
  • REHABİLİTASYON MERKEZİ

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
Tüm yorumları göster(42)
Kalan karakter : 2000