ÖNE ÇIKANLAR
SON DAKİKA

İL İL EN DETAYLI VE EN GÜNCEL HAVA DURUMU BİLGİLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

KUVVETLİ YAĞIŞLARA DİKKAT!
Yağışların; bugün öğle saatlerinde İzmir, Aydın, Muğla, Manisa, Denizli, Uşak, Kütahya, Afyonkarahisar, Ankara, Eskişehir, Çankırı, Kırıkkale, Sivas, Bolu, Karabük ve Tunceli çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (sel, su baskını, yıldırım düşmesi, vb.) ilgililerin ve vatandaşların tedbirli ve dikkatli olması gerekmektedir.

YENİ BİR YAĞIŞLI HAVANIN ETKİSİNE GİRİYORUZ!

Halen kuzey bölgelerimizde aralıklarla devam eden yağışlara ilave olarak, hafta ortasından itibaren ülkemizin güney ve batı kesimleri yeni bir yağışlı havanın etkisine girecek.

HAVA SICAKLIĞI DÜŞMEYE DEVAM EDECEK!
Hava sıcaklığı özellikle kuzey, iç ve batı kesimlerde mevsim normallerinin 4 ila 6 derece altında seyretmeye devam edecek.

Yapılan son değerlendirmelere göre;
Bugün Marmara’nın güney ve doğusu, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu’nun kuzey ve batısı, Karadeniz, Doğu Anadolu’nun kuzeyi ile Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ çevreleri aralıklı yağışlı geçecek. Sağanak ve gök gürültülü sağanak şeklinde görülecek yağışların; Muğla, Aydın, Denizli, Uşak, Kütahya, Eskişehir, Bilecik, Bolu, Çankırı, Çorum, Karabük, Afyon’un kuzey kesimleri ile Ankara’nın kuzey ve batısında kuvvetli olacağı tahmin ediliyor.

Perşembe (12.05.2011) günü;
Marmara’nın doğusu, İç Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz, Doğu Anadolu’nun doğusu ile Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ çevreleri aralıklı yağışlı geçecek. Sağanak ve gök gürültülü sağanak şeklinde görülecek yağışların; Uşak, Afyon, Denizli, Eskişehir, Ankara, Konya, Çankırı, Kastamonu, Karabük, Isparta, Mersin, Adana, Osmaniye, Hatay ile Antalya’nın doğu kesimlerinde kuvvetli olması bekleniyor.

Cuma (13.05.2011) günü;
Yağışların aralıklarla Cuma günü ve hafta sonunda da ülkemizin büyük bir bölümünde devam edeceği tahmin ediliyor.

Rüzgar; Marmara ve Kuzey Ege kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu, Doğu Akdeniz ve Güneydoğu Anadolu’da güney ve güneybatı yönlerden kuvvetlice (30-40 km/saat) esecek. Çarşamba ve Perşembe günleri kuvvetli güneyli rüzgarla birlikte Doğu Akdeniz ve Güneydoğu Anadolu’da toz taşınımı bekleniyor.

Kuvvetli yağış, toz taşınımı ve mevsim normalleri altında seyredecek hava sıcaklığının neden olabileceği olumsuz şartlara karşı (Lokal su baskını, ani sel, lokal dolu yağışı, yıldırım düşmesi, yağış öncesi ani kuvvetli rüzgar, hava kalitesinde azalma, düşük görüş mesafesi, çamur şeklinde yağış) tedbirli olunması gerekmektedir.


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
Tüm yorumları göster(46)
Kalan karakter : 2000