ÖNE ÇIKANLAR
SON DAKİKA

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan'a hakaret ettiği gerekçesiyle hakkında dava açılan Trabzon Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde görevli Opr. Dr. Ethem Coşkuner, 1 yıl 2 ay 17 gün hapis cezasına çarptırıldı. Mahkeme hükmün açıklanmasını geri bıraktı. Coşkuner 5 yıl içinde suç işlerse bu hapis cezasını da çekecek.

Ali ZENGİN / TRABZON (AHT)

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Eardoğan'a hakaret ettiği gerekçesiyle hakkında dava açılan Opr. Dr. Ethem Coşkuner, 1 yıl 2 ay 17 gün hapis cezasına çarptırıldı.

Trabzon Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde görev yapan Opr. Dr. Ethem Coşkuner, yaklaşık bir yıl önce hastane bahçesinde çevre düzenlemesi yapan mühendis Muhammet Çağlar ile işçilerin önünde tartıştı. Tartışma sırasında Coşkuner'in, Başbakan Erdoğan ve eşine yönelik hakaret içeren sözler sarf ettiği öne sürüldü. Coşkuner hakkında şikayet üzerine hem Başbakan Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan'a, hem de mühendis Çağlar'a hakaret ettiği iddiasıyla iki ayrı dava açıldı. Trabzon 1. Sulh Ceza Mahkemesi'nde "Devlet büyüklerine ve kamu görevlisine, görevinden dolayı hakaret etmek" suçundan yargılanan Opr. Dr. Coşkuner'e mahkeme heyeti, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret ettiği gerekcesiyle 11 ay 20 gün, eşi Emine Erdoğan'a hakaret ettiği gerekcesiyle 2 ay 27 gün olmak üzere toplam 1 yıl 2 ay 17 gün hapis cezasına çarptırıldı. Mahkeme heyeti, hükmün açıklanmasını geri bıraktı. Coşkuner 5 yıl içerisinde suç işlerse bu cezasını da çekecek.

Doktor Ethem Coşkuner, mühendis Muhammet Çağlar'a hakaret ettiği iddiasıyla aynı mahkemede görülen davada bin 750 TL para cezasına çarptırılmıştı.


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
Kalan karakter : 2000