ÖNE ÇIKANLAR
SON DAKİKA
07 Kasım 2016 Pazartesi, 09:32:29 Güncelleme:09:32:56

Bir şey yapmadan meşhur olmak

 

SON günlerde bazı köşe yazarları sosyal medyada hiçbir meziyeti olmadan meşhur olup para kazanan fenomenlere takmış durumda. Hayır takıp bir de “Gazeteci arkadaşlara sesleniyorum. Prim vermeyin” deyip kendi gazetelerinde haber yapmalarını geçiyorum. Ama kendilerine tek bir sorum olacak. Acaba bu insanlar bir şey yapmadan nasıl bu kadar ünlü olup televizyon programlarına çıkıp bir de televizyon programında yorumcu olarak anlaşma yapabiliyorlar?
Yani diyeceğim odur ki bir şey yapmadan meşhur olup bu kadar kitlelere ulaşıp bu kadar para kazanmak da bir meziyet değil midir sizce?

 

Emrah’ın çocuğu

GEÇEN gün gazetede Emrah’ın oğlu Elyasa’yla pozunu görünce Tayfun geldi aklıma. Daha doğrusu her zaman Emrah ve çocuğuyla ilgili bir haber görünce aklıma direkt Tayfun geliyor, acaba fotoğraflarını görünce ne düşünüyor diye. Ne olursa olsun hiçbir zaman babası Emrah’tan tam bir baba şefkati görmediği için eksik, mutsuz ve tamamlanamıyor.
Bir de böyle baba-oğul pozlarını görünce kalbi yerinden sökülecek gibi olmuyor mudur sizce? Bence fena halde oluyordur. Yani iki taraf açısından da düşününce üzücü ve kötü. Hiçbir zaman da çözülemeyecek bir durum. Tayfun için de sonsuz bir mutsuzluk.

 

Canlı müzik bereketi

İSTANBUL gece hayatında son günlerde en popüler olan şey canlı müzik. Hangi mekân sahibiyle konuşsam “Canlı müzik performansımız başlıyor” diyor. Yıllardır Nişantaşı Frankie yapıyordu biliyorsunuz canlı müzik. Şimdi Karaköy Goya başladı. Mirkelam ve Ayşegül Aldinç sahne aldı. Nişantaşı Barcode, Akaretler Limoncello, Cihangir Hazine, Asmalımescit Opera canlı müzik kervanına katılan mekânlar arasında.
Eğlenceseverler artık mekân mekân dolaşmak istemiyor. Bir mekâna gidip orada kalmak ve sabahlara kadar eğlenmek, sahnedeki sanatçıyla iletişime geçmek istiyor. Canlı müzik geçmişte de popülerdi, her zaman popülerdi ve şimdilerde de çok popüler. Önümüzdeki yıllarda canlı müzik yapan mekânlar daha da çoğalacak benden söylemesi.

 

Alize’nin müzik aşkı

ESRA Çoruh vasıtasıyla tanıştım Alize’yle. Tam bir müzik âşığı. ‘Korkmalısın’ isimli şarkısıyla müzik dünyasına korkusuz bir adım atmış durumda. Aslen endüstri mühendisi olan Alize “Ben şarkı söylemezsem yaşayamam” diyor.
Böyle insanları tanıyınca içim açılıyor. Müzik başka bir şey. Ne olursa olsun yılmayacak insanlar. O anlamda da özellikle size bahsetmek istedim Alize’den. Sözü ve müziği Emra Kaya’ya ait olan şarkısıyla hayatının sonuna kadar hayalinin yani müziğin peşinden gideceğini söylüyor. Siz de bir ara Alize’nin müziğine korkusuzca girin derim. Belki size de ilham verir Alize, kimbilir?

 

Siz uyurken

- NİŞANTAŞI, bir kadın sokak ortasında “Çantamı çalmışlar, çantam yok” diye bağırmaya başladı. Adamın biri “Hanımefendi yere düşürmüşsünüz” deyince kadın bir anda durdu ve “A tamam ya, görmemişim” diyerek çantasını aldı ve sağına soluna bakmadan uzaklaştı.
- ORTAKÖY, kumpircilerin orada bir grup kumpir yiyor. Kızlardan biri “Beni kesmedi bu. Ben Kırçiçeği’ne gidip lahmacun yiyeceğim” dedi.

HAVA DURUMU
Pazartesi20 MPH28°
Kısmen Güneşli ve Sağanak Yağışlı