HABERTÜRK Gazetesi yazarlarının köşeleri, saat 11:00'den itibaren güncellenmektedir.
Esin Övet

Esin Övet

Şimdi vücut ütüleme zamanı

01 Nisan 2010 Perşembe, 00:53:20Güncelleme: 00:53:20

Yaz geliyor, herkes panikte. Kadın-erkek hiç fark etmiyor, kiminle konuşsam rejimde. Kimi de hemen sonuç almak için bıçak altına yatıyor. Geçenlerde estetik cerrahlardan Dr. Tunç Tiryaki ile karşılaştım. Hemen sordum “Kim neyaptırıyor bu ara ” diye, o da bana, “Şimdi göğüs, karın ve popo mevsimi ” dedi. “Ne mevsimi, aman Allah’ım neler oluyor, ben bir şey mi kaçırdım” demeye kalmadan Cellest Klinik’in meşhur doktoru bana estetiğin de bir mevsimi olduğunu söyledi. İnanın bilmiyordum, cahilliğime verin ama bu mevsimlerde liposuction, meme ve popo implant yapılıyormuş. Ekim,kasım gibide, yüz gerdirme, burun ve yağ enjeksiyonları.
Habirde bu arada kadınların en çok yaptırdığı da bacak ütülemeymiş. Radyo frekansı ile bacaktaki
dalgalı görüntü yok ediliyormuş. Cellest’de en çok yapılan diz operasyonlarıymış. Kadınlar seksi bir dizleri olsun diye operasyon geçiriyorlarmış. Yani vücuttaki her sarkmanın, çökmenin çözümü var artık. Yaşlanmaya son. Bir de haftada 3 gün spor yaptık mı tamam. Hepimiz Ajda Pekkan gibi dolaşacağız şükürler olsun.

Evde oturarak kime âşık olayım evladım

Geçen akşam Kalamata ’da yakın bir arkadaşımızın doğum gününde bize Bülent Ersoy da eşlik etti.
Patates kızartmasına bayıldığını öğrendiğim Bülent Ersoy’un makyajını da üç gün çıkartmadığını duyunca şoke oldum. Bazen beş gün de çıkartmadığı oluyormuş. Aman Al lahım lütfen şaka ol sun! Kalabalıkta çok yalnız olduğunu hissettiğim Bülent Hanım’a “Âşık mısınız?” diye sorunca bana, “Ev de oturarak kime âşık olayım evladım.
Çok erken yata rım. Hemen uykum gelir benim” dedi. O gün makyaj olayını bilmi yordum, daha sonra öğrendim. Bilseydim doğru olup olmadığını da sorardım. Ama düşününce mantıklı gelmiyor değil. Çünkü yüzünde o ka dar çok makyaj vardı ki, çıkarması iki saat zaman alır zaten. Bir de Bülent Ersoy’un meşhur tırnakları var ki, sormayın. Anlat anlat bitmez.
Kendisi de, bence çok rahat değil ama işte o abartılı makyaja, kıyafetlere ve takılara başka bir şey de gitmezki...
O ne yapsın. Şimdi küçücük french’li tırnak olur mu hiç Bülent Ersoy’a. Ama şimdi bunları yazdım diye bana kızıp o parmağındaki 5 kilo yüzüğü kafama geçirirse kesin beyin kanaması geçiririm. Allah’ım sen beni koru. Bu arada gecelerde Ezel müzikleriyle insanların coşmasına ne diyorsunuz. DJ’ler şu meşhur dizi Ezel’ in müziklerinin dans versiyonlarını yapmışlar. Bir yerden Ramiz Dayı çıkıp gelecek hissi veriyor diye bilirim.

Siz uyurken

- PİYASA 01.30’DA Burak Kut başında şapkasıyla bir köşede, kız arkadaşıyla eğleniyordu. ‘Benimle Oynama’ şarkısı mekânda herkesi çoşturdu.
- GÜNAY 01.00’DE tuvalette iki kadın ayaküstü kavga etmeye başladı. Kadınlardan birisi, “Sen kıskançsın işte. Benim ne kıyafetimi, ne makyajımı... Hiçbir şeyimi beğenmiyorsun. Kıskanç” dedi ve hızla çıkıp gitti.
- TÜNEL 03.00’TE bir adam tramvay durağında uyuyakalmış. Bir elinde sigarası, bir elinde de bira şişesi vardı. Gelen geçen herkes onun fotoğrafını çekiyordu.
Diğer Yazıları

Sadece gülmek bu kadar zor mu?

  • Yayın Tarihi: 23/04/14 09:21
  • [javascript protected email address]
GÜLMEK aslında basit, hem de çok basit. Sadece gülmeyi istemek gerek. Çünkü buna toplum olarak çok ama çok ihtiyacımız var. Hatırlar mısınız, biraz fazla kahkaha atalım büyüklerimiz "Aman dur gülme başına kötü bir şey gelecek" derdi. Bir nesil bu...
Devamını Oku

Gündüzü ayrı gecesi ayrı GÜZEL iZMiR

  • Yayın Tarihi: 21/04/14 09:53
  • [javascript protected email address]
GEÇEN hafta Eskişehir bu hafta İzmir. Her an her yerde karşınıza çıkabilirim. Bu hafta da güzel İzmir'deydim. Kim sevmez İzmir'i. Sizi bilmem ama ben İzmir'i pek severim. Hatta görmeden edemem. Zaman buldukça hep kaçarım, kaçmaya çalışırım. Bu sefer de...
Devamını Oku

Kadına şiddete hayır

  • Yayın Tarihi: 19/04/14 10:48
  • [javascript protected email address]
Kadın demişken, kadının kendi ayakları üzerinde durması gerekiyor demişken, kadına şiddete hayır demeyi unutmamak gerek. Bu cümleyi defalarca yazmak gerek. Özellikle de erkek evlat yetiştiren annelerin ve babaların bu cümleyi defalarca yazması...
Devamını Oku

Aslında birbirlerini hiç sevmiyorlar

  • Yayın Tarihi: 18/04/14 09:38
  • [javascript protected email address]
BEN DE birkaç kez parti düzenledim. Ve parti düzenlemenin sıkıntılarını bilenlerin en başında geliyorum. Bu konuyu organize eden her zaman sıkıntı çeker. Çünkü partilerde boy gösteren, davetlere giden birçok kişi birbirini sevmiyor ve arkalarından...
Devamını Oku

En büyük taş Sibel Can'ın parmağında

  • Yayın Tarihi: 16/04/14 10:34
  • [javascript protected email address]
AH biz kadınlar... Konu tektaş, mücevher olunca akan sular duruyor. Hangi durumda olursak olalım eğer ortamda tektaş konusu açılıyorsa kulak kabartıyoruz. Üstelik kimin ne büyüklükte taşı var onunla da ilgileniyoruz. İşte geçen gün de bulunduğum ortamda...
Devamını Oku
Tüm Yazıları