HABERTÜRK Gazetesi yazarlarının köşeleri, saat 9:00'dan itibaren güncellenmektedir.
Esin Övet

Esin Övet

Şimdi vücut ütüleme zamanı

01 Nisan 2010 Perşembe, 00:53:20Güncelleme: 00:53:20

Yaz geliyor, herkes panikte. Kadın-erkek hiç fark etmiyor, kiminle konuşsam rejimde. Kimi de hemen sonuç almak için bıçak altına yatıyor. Geçenlerde estetik cerrahlardan Dr. Tunç Tiryaki ile karşılaştım. Hemen sordum “Kim neyaptırıyor bu ara ” diye, o da bana, “Şimdi göğüs, karın ve popo mevsimi ” dedi. “Ne mevsimi, aman Allah’ım neler oluyor, ben bir şey mi kaçırdım” demeye kalmadan Cellest Klinik’in meşhur doktoru bana estetiğin de bir mevsimi olduğunu söyledi. İnanın bilmiyordum, cahilliğime verin ama bu mevsimlerde liposuction, meme ve popo implant yapılıyormuş. Ekim,kasım gibide, yüz gerdirme, burun ve yağ enjeksiyonları.
Habirde bu arada kadınların en çok yaptırdığı da bacak ütülemeymiş. Radyo frekansı ile bacaktaki
dalgalı görüntü yok ediliyormuş. Cellest’de en çok yapılan diz operasyonlarıymış. Kadınlar seksi bir dizleri olsun diye operasyon geçiriyorlarmış. Yani vücuttaki her sarkmanın, çökmenin çözümü var artık. Yaşlanmaya son. Bir de haftada 3 gün spor yaptık mı tamam. Hepimiz Ajda Pekkan gibi dolaşacağız şükürler olsun.

Evde oturarak kime âşık olayım evladım

Geçen akşam Kalamata ’da yakın bir arkadaşımızın doğum gününde bize Bülent Ersoy da eşlik etti.
Patates kızartmasına bayıldığını öğrendiğim Bülent Ersoy’un makyajını da üç gün çıkartmadığını duyunca şoke oldum. Bazen beş gün de çıkartmadığı oluyormuş. Aman Al lahım lütfen şaka ol sun! Kalabalıkta çok yalnız olduğunu hissettiğim Bülent Hanım’a “Âşık mısınız?” diye sorunca bana, “Ev de oturarak kime âşık olayım evladım.
Çok erken yata rım. Hemen uykum gelir benim” dedi. O gün makyaj olayını bilmi yordum, daha sonra öğrendim. Bilseydim doğru olup olmadığını da sorardım. Ama düşününce mantıklı gelmiyor değil. Çünkü yüzünde o ka dar çok makyaj vardı ki, çıkarması iki saat zaman alır zaten. Bir de Bülent Ersoy’un meşhur tırnakları var ki, sormayın. Anlat anlat bitmez.
Kendisi de, bence çok rahat değil ama işte o abartılı makyaja, kıyafetlere ve takılara başka bir şey de gitmezki...
O ne yapsın. Şimdi küçücük french’li tırnak olur mu hiç Bülent Ersoy’a. Ama şimdi bunları yazdım diye bana kızıp o parmağındaki 5 kilo yüzüğü kafama geçirirse kesin beyin kanaması geçiririm. Allah’ım sen beni koru. Bu arada gecelerde Ezel müzikleriyle insanların coşmasına ne diyorsunuz. DJ’ler şu meşhur dizi Ezel’ in müziklerinin dans versiyonlarını yapmışlar. Bir yerden Ramiz Dayı çıkıp gelecek hissi veriyor diye bilirim.

Siz uyurken

- PİYASA 01.30’DA Burak Kut başında şapkasıyla bir köşede, kız arkadaşıyla eğleniyordu. ‘Benimle Oynama’ şarkısı mekânda herkesi çoşturdu.
- GÜNAY 01.00’DE tuvalette iki kadın ayaküstü kavga etmeye başladı. Kadınlardan birisi, “Sen kıskançsın işte. Benim ne kıyafetimi, ne makyajımı... Hiçbir şeyimi beğenmiyorsun. Kıskanç” dedi ve hızla çıkıp gitti.
- TÜNEL 03.00’TE bir adam tramvay durağında uyuyakalmış. Bir elinde sigarası, bir elinde de bira şişesi vardı. Gelen geçen herkes onun fotoğrafını çekiyordu.
Diğer Yazıları

İşte merak edilen kapının ardı

  • Yayın Tarihi: 01/09/14 09:13
  • [javascript protected email address]
KİMSENİN aklına gelmezdi gece kuşlarının Emirgan'a uçacağı. Ama oldu. Emirgan eşittir La Boom ve şehrin en ünlü pizzacısı olarak anılır oldu. Aslında en iddialı olaylar bu 2 mekânda yaşanır oldu desek daha doğru olacak. Sahipleri bir. Yani Umut Evirgen....
Devamını Oku

İki yıl öncesine gittim Tuba

  • Yayın Tarihi: 30/08/14 09:37
  • [javascript protected email address]
TUBA Ünsal'ın bizim gazetemizde önceki gün bir haberi vardı. Haliyle her zaman olduğu gibi Tuba Ünsal bu haberi yalanladı. Zaten yalanlamasa şaşardım. Geçmişe bakıyorum da Tuba'nın ilişkileriyle ilgili yalanladığı birçok haber hatırlıyorum, merak edenler...
Devamını Oku

Ah şu bitmeyen çile: KiLO

  • Yayın Tarihi: 29/08/14 09:18
  • [javascript protected email address]
GENELLİKLE herkes diyette, sporda. Artık bu vazgeçilmez bir durum. Sizi bilmem ama ben kendimi bildim bileli hep diyetteyim. Yani çocukluğumdan bu yana. Çünkü ben de her insan gibi yiyince kilo alıyorum. Yani "Su içsem yarıyor" yalanına sarılmıyorum ve...
Devamını Oku

Konserde herkes vardı BiR TEK HANDE YOKTU

  • Yayın Tarihi: 27/08/14 09:17
  • [javascript protected email address]
HARBİYE Açıkhava'da konser vermek her babayiğidin harcı değildir. Hele ki Fenerbahçe-Galatasaray derbisinin olduğu gün o alanı doldurmak çok zordur. Hande Yener pazartesi akşamı maça rağmen alanı tıklım tıklım doldurdu. Hande'nin senfoni orkestrası...
Devamını Oku

Cihangir’de ev partileri çok moda

  • Yayın Tarihi: 25/08/14 09:25
  • [javascript protected email address]
BİRÇOK kişinin tatili bitti ve şehir merkezleri de dolmaya başladı. İki aydır ve özellikle bayramda neredeyse bir kişinin bile zor görüldüğü Cihangir sokakları dolmaya başladı. O kadar kalabalık ki ben bile şaşırıyorum uzun yıllar oturduğum semte...
Devamını Oku
Tüm Yazıları