HABERTÜRK Gazetesi yazarlarının köşeleri, saat 11:00'den itibaren güncellenmektedir.
Esin Övet

Esin Övet

Şimdi vücut ütüleme zamanı

01 Nisan 2010 Perşembe, 00:53:20Güncelleme: 00:53:20

Yaz geliyor, herkes panikte. Kadın-erkek hiç fark etmiyor, kiminle konuşsam rejimde. Kimi de hemen sonuç almak için bıçak altına yatıyor. Geçenlerde estetik cerrahlardan Dr. Tunç Tiryaki ile karşılaştım. Hemen sordum “Kim neyaptırıyor bu ara ” diye, o da bana, “Şimdi göğüs, karın ve popo mevsimi ” dedi. “Ne mevsimi, aman Allah’ım neler oluyor, ben bir şey mi kaçırdım” demeye kalmadan Cellest Klinik’in meşhur doktoru bana estetiğin de bir mevsimi olduğunu söyledi. İnanın bilmiyordum, cahilliğime verin ama bu mevsimlerde liposuction, meme ve popo implant yapılıyormuş. Ekim,kasım gibide, yüz gerdirme, burun ve yağ enjeksiyonları.
Habirde bu arada kadınların en çok yaptırdığı da bacak ütülemeymiş. Radyo frekansı ile bacaktaki
dalgalı görüntü yok ediliyormuş. Cellest’de en çok yapılan diz operasyonlarıymış. Kadınlar seksi bir dizleri olsun diye operasyon geçiriyorlarmış. Yani vücuttaki her sarkmanın, çökmenin çözümü var artık. Yaşlanmaya son. Bir de haftada 3 gün spor yaptık mı tamam. Hepimiz Ajda Pekkan gibi dolaşacağız şükürler olsun.

Evde oturarak kime âşık olayım evladım

Geçen akşam Kalamata ’da yakın bir arkadaşımızın doğum gününde bize Bülent Ersoy da eşlik etti.
Patates kızartmasına bayıldığını öğrendiğim Bülent Ersoy’un makyajını da üç gün çıkartmadığını duyunca şoke oldum. Bazen beş gün de çıkartmadığı oluyormuş. Aman Al lahım lütfen şaka ol sun! Kalabalıkta çok yalnız olduğunu hissettiğim Bülent Hanım’a “Âşık mısınız?” diye sorunca bana, “Ev de oturarak kime âşık olayım evladım.
Çok erken yata rım. Hemen uykum gelir benim” dedi. O gün makyaj olayını bilmi yordum, daha sonra öğrendim. Bilseydim doğru olup olmadığını da sorardım. Ama düşününce mantıklı gelmiyor değil. Çünkü yüzünde o ka dar çok makyaj vardı ki, çıkarması iki saat zaman alır zaten. Bir de Bülent Ersoy’un meşhur tırnakları var ki, sormayın. Anlat anlat bitmez.
Kendisi de, bence çok rahat değil ama işte o abartılı makyaja, kıyafetlere ve takılara başka bir şey de gitmezki...
O ne yapsın. Şimdi küçücük french’li tırnak olur mu hiç Bülent Ersoy’a. Ama şimdi bunları yazdım diye bana kızıp o parmağındaki 5 kilo yüzüğü kafama geçirirse kesin beyin kanaması geçiririm. Allah’ım sen beni koru. Bu arada gecelerde Ezel müzikleriyle insanların coşmasına ne diyorsunuz. DJ’ler şu meşhur dizi Ezel’ in müziklerinin dans versiyonlarını yapmışlar. Bir yerden Ramiz Dayı çıkıp gelecek hissi veriyor diye bilirim.

Siz uyurken

- PİYASA 01.30’DA Burak Kut başında şapkasıyla bir köşede, kız arkadaşıyla eğleniyordu. ‘Benimle Oynama’ şarkısı mekânda herkesi çoşturdu.
- GÜNAY 01.00’DE tuvalette iki kadın ayaküstü kavga etmeye başladı. Kadınlardan birisi, “Sen kıskançsın işte. Benim ne kıyafetimi, ne makyajımı... Hiçbir şeyimi beğenmiyorsun. Kıskanç” dedi ve hızla çıkıp gitti.
- TÜNEL 03.00’TE bir adam tramvay durağında uyuyakalmış. Bir elinde sigarası, bir elinde de bira şişesi vardı. Gelen geçen herkes onun fotoğrafını çekiyordu.
Diğer Yazıları

Aslında birbirlerini hiç sevmiyorlar

  • Yayın Tarihi: 18/04/14 09:38
  • [javascript protected email address]
BEN DE birkaç kez parti düzenledim. Ve parti düzenlemenin sıkıntılarını bilenlerin en başında geliyorum. Bu konuyu organize eden her zaman sıkıntı çeker. Çünkü partilerde boy gösteren, davetlere giden birçok kişi birbirini sevmiyor ve arkalarından...
Devamını Oku

En büyük taş Sibel Can'ın parmağında

  • Yayın Tarihi: 16/04/14 10:34
  • [javascript protected email address]
AH biz kadınlar... Konu tektaş, mücevher olunca akan sular duruyor. Hangi durumda olursak olalım eğer ortamda tektaş konusu açılıyorsa kulak kabartıyoruz. Üstelik kimin ne büyüklükte taşı var onunla da ilgileniyoruz. İşte geçen gün de bulunduğum ortamda...
Devamını Oku

Parmağın arkasında Mehmet Ali Erbil var

  • Yayın Tarihi: 14/04/14 10:20
  • [javascript protected email address]
CUMARTESI günü Star TV'de, "Az kaldı o geliyor" tadında tanıtımlar dönmeye başladı. Ama reklamlarda asla kim olduğu belli olmuyor. Taa ki, son parmak hamlesine kadar. İşte o dönen parmak evet o parmak Mehmet Ali Erbil'in parmağı. Mehmet Ali Erbil, Star...
Devamını Oku

Hayata bağlanmış 15 gün sonra çıkıyor

  • Yayın Tarihi: 12/04/14 10:23
  • [javascript protected email address]
NEJAT İŞLER hastalandığı gün "Ne olursa olsun Nejat İşler iyileşecek hatta o hastaneden hayata dört elle sarılmış bir şekilde çıkacak. Hayatı, hayatta kalmayı, sevmeyi, sevilmeyi, nefes almayı severek çıkacak" dedim. Çünkü malumunuz Nejat İşler son...
Devamını Oku

Magazin dünyasında olup biten

  • Yayın Tarihi: 11/04/14 10:32
  • [javascript protected email address]
■ Geçen akşam Medcezir'e denk geldim. Malum Çağatay Ulusoy ile Serenay Sarıkaya dizide aşk yaşıyor ama normal hayatta da sevgililer. İşte ben diziye denk geldiğim anda, 'sanki Mira ve Yaman değil de Serenay ve Çağatay'ın peşine kamera takmışlar da...
Devamını Oku
Tüm Yazıları