HABERTÜRK Gazetesi yazarlarının köşeleri, saat 9:00'dan itibaren güncellenmektedir.
Esin Övet

Esin Övet

Şimdi vücut ütüleme zamanı

01 Nisan 2010 Perşembe, 00:53:20Güncelleme: 00:53:20

Yaz geliyor, herkes panikte. Kadın-erkek hiç fark etmiyor, kiminle konuşsam rejimde. Kimi de hemen sonuç almak için bıçak altına yatıyor. Geçenlerde estetik cerrahlardan Dr. Tunç Tiryaki ile karşılaştım. Hemen sordum “Kim neyaptırıyor bu ara ” diye, o da bana, “Şimdi göğüs, karın ve popo mevsimi ” dedi. “Ne mevsimi, aman Allah’ım neler oluyor, ben bir şey mi kaçırdım” demeye kalmadan Cellest Klinik’in meşhur doktoru bana estetiğin de bir mevsimi olduğunu söyledi. İnanın bilmiyordum, cahilliğime verin ama bu mevsimlerde liposuction, meme ve popo implant yapılıyormuş. Ekim,kasım gibide, yüz gerdirme, burun ve yağ enjeksiyonları.
Habirde bu arada kadınların en çok yaptırdığı da bacak ütülemeymiş. Radyo frekansı ile bacaktaki
dalgalı görüntü yok ediliyormuş. Cellest’de en çok yapılan diz operasyonlarıymış. Kadınlar seksi bir dizleri olsun diye operasyon geçiriyorlarmış. Yani vücuttaki her sarkmanın, çökmenin çözümü var artık. Yaşlanmaya son. Bir de haftada 3 gün spor yaptık mı tamam. Hepimiz Ajda Pekkan gibi dolaşacağız şükürler olsun.

Evde oturarak kime âşık olayım evladım

Geçen akşam Kalamata ’da yakın bir arkadaşımızın doğum gününde bize Bülent Ersoy da eşlik etti.
Patates kızartmasına bayıldığını öğrendiğim Bülent Ersoy’un makyajını da üç gün çıkartmadığını duyunca şoke oldum. Bazen beş gün de çıkartmadığı oluyormuş. Aman Al lahım lütfen şaka ol sun! Kalabalıkta çok yalnız olduğunu hissettiğim Bülent Hanım’a “Âşık mısınız?” diye sorunca bana, “Ev de oturarak kime âşık olayım evladım.
Çok erken yata rım. Hemen uykum gelir benim” dedi. O gün makyaj olayını bilmi yordum, daha sonra öğrendim. Bilseydim doğru olup olmadığını da sorardım. Ama düşününce mantıklı gelmiyor değil. Çünkü yüzünde o ka dar çok makyaj vardı ki, çıkarması iki saat zaman alır zaten. Bir de Bülent Ersoy’un meşhur tırnakları var ki, sormayın. Anlat anlat bitmez.
Kendisi de, bence çok rahat değil ama işte o abartılı makyaja, kıyafetlere ve takılara başka bir şey de gitmezki...
O ne yapsın. Şimdi küçücük french’li tırnak olur mu hiç Bülent Ersoy’a. Ama şimdi bunları yazdım diye bana kızıp o parmağındaki 5 kilo yüzüğü kafama geçirirse kesin beyin kanaması geçiririm. Allah’ım sen beni koru. Bu arada gecelerde Ezel müzikleriyle insanların coşmasına ne diyorsunuz. DJ’ler şu meşhur dizi Ezel’ in müziklerinin dans versiyonlarını yapmışlar. Bir yerden Ramiz Dayı çıkıp gelecek hissi veriyor diye bilirim.

Siz uyurken

- PİYASA 01.30’DA Burak Kut başında şapkasıyla bir köşede, kız arkadaşıyla eğleniyordu. ‘Benimle Oynama’ şarkısı mekânda herkesi çoşturdu.
- GÜNAY 01.00’DE tuvalette iki kadın ayaküstü kavga etmeye başladı. Kadınlardan birisi, “Sen kıskançsın işte. Benim ne kıyafetimi, ne makyajımı... Hiçbir şeyimi beğenmiyorsun. Kıskanç” dedi ve hızla çıkıp gitti.
- TÜNEL 03.00’TE bir adam tramvay durağında uyuyakalmış. Bir elinde sigarası, bir elinde de bira şişesi vardı. Gelen geçen herkes onun fotoğrafını çekiyordu.
Diğer Yazıları

Zengin, şımarık kadın Nebahat

  • Yayın Tarihi: 19/09/14 09:28
  • [javascript protected email address]
FARKINDA mısınız Nebahat Çehre'ye hep Aşk-ı Memnu dizisindeki rolü gibi roller gidiyor son yıllarda. Kara Para Aşk dizisinden de ayrılmış işte sırf rolü yüzünden. Yani zengin, şımarık, hırçın kadın. Aşk-ı Memnu'da tuttu ya o rol. Artık bizim...
Devamını Oku

SEZEN AKSU’NUN GiDiŞi TEOMAN’A BENZEMESiN

  • Yayın Tarihi: 17/09/14 09:37
  • [javascript protected email address]
SEZEN Aksu sahneleri bırakacağını ve sanat hayatının 40'ıncı yılından sonra kendi hayatını yaşayacağını söylemiş. Üstüne de "Seda Sayan gibi yaşayacağım" demiş. Bana Sezen Aksu'nun sahneleri bırakma olayı Teoman'a benzeyecek gibi geldi. Biliyorsunuz...
Devamını Oku

Pera’da yıldız savaşları

  • Yayın Tarihi: 13/09/14 10:53
  • [javascript protected email address]
HAVALAR gündüz sıcak olabilir ama akşam soğuyor. Ve o yüzden de artık kışlık mekânlardan konuşabiliriz. Öyleki, bu sene Asmalımescit, Pera, Beyoğlu, Karaköy, Galata civarını yine bol bol konuşacağız. Geçtiğimiz sene de malum en çok konuşulan...
Devamını Oku

DOLUNAY GECESİ DÜĞÜN VE LADY GAGA

  • Yayın Tarihi: 12/09/14 09:27
  • [javascript protected email address]
SALI gökyüzünde muhteşem bir görüntü. Dolunay ateş gibi yanıyor. O sıralarda da Fettah Can ve Cansu Kurtçu evleniyor. Ve yine o sıralarda Lady Gaga'nın konseri öncesi Doritos, tasarımcı Zeynep Tosun ile ortaklaşa düzenlediği bir parti yapıyor Four...
Devamını Oku

BILL GATES’iN OĞLUNA 200 DOLARLIK HARCLIK

  • Yayın Tarihi: 10/09/14 09:36
  • [javascript protected email address]
SON zamanlarda sürekli yeni neslin ne kadar fazla para harcadığını konuşuyoruz yazıyoruz çiziyoruz. Bodrum, Alaçatı gibi yerlerde anne-babalarının kredi kartlarıyla hem gündüz beach'lerde, hem de gece kulüplerde harcadıkları paranın fazlalığını...
Devamını Oku
Tüm Yazıları