HABERTÜRK Gazetesi yazarlarının köşeleri, saat 9:00'dan itibaren güncellenmektedir.
Esin Övet

Esin Övet

Şimdi vücut ütüleme zamanı

01 Nisan 2010 Perşembe, 00:53:20Güncelleme: 00:53:20

Yaz geliyor, herkes panikte. Kadın-erkek hiç fark etmiyor, kiminle konuşsam rejimde. Kimi de hemen sonuç almak için bıçak altına yatıyor. Geçenlerde estetik cerrahlardan Dr. Tunç Tiryaki ile karşılaştım. Hemen sordum “Kim neyaptırıyor bu ara ” diye, o da bana, “Şimdi göğüs, karın ve popo mevsimi ” dedi. “Ne mevsimi, aman Allah’ım neler oluyor, ben bir şey mi kaçırdım” demeye kalmadan Cellest Klinik’in meşhur doktoru bana estetiğin de bir mevsimi olduğunu söyledi. İnanın bilmiyordum, cahilliğime verin ama bu mevsimlerde liposuction, meme ve popo implant yapılıyormuş. Ekim,kasım gibide, yüz gerdirme, burun ve yağ enjeksiyonları.
Habirde bu arada kadınların en çok yaptırdığı da bacak ütülemeymiş. Radyo frekansı ile bacaktaki
dalgalı görüntü yok ediliyormuş. Cellest’de en çok yapılan diz operasyonlarıymış. Kadınlar seksi bir dizleri olsun diye operasyon geçiriyorlarmış. Yani vücuttaki her sarkmanın, çökmenin çözümü var artık. Yaşlanmaya son. Bir de haftada 3 gün spor yaptık mı tamam. Hepimiz Ajda Pekkan gibi dolaşacağız şükürler olsun.

Evde oturarak kime âşık olayım evladım

Geçen akşam Kalamata ’da yakın bir arkadaşımızın doğum gününde bize Bülent Ersoy da eşlik etti.
Patates kızartmasına bayıldığını öğrendiğim Bülent Ersoy’un makyajını da üç gün çıkartmadığını duyunca şoke oldum. Bazen beş gün de çıkartmadığı oluyormuş. Aman Al lahım lütfen şaka ol sun! Kalabalıkta çok yalnız olduğunu hissettiğim Bülent Hanım’a “Âşık mısınız?” diye sorunca bana, “Ev de oturarak kime âşık olayım evladım.
Çok erken yata rım. Hemen uykum gelir benim” dedi. O gün makyaj olayını bilmi yordum, daha sonra öğrendim. Bilseydim doğru olup olmadığını da sorardım. Ama düşününce mantıklı gelmiyor değil. Çünkü yüzünde o ka dar çok makyaj vardı ki, çıkarması iki saat zaman alır zaten. Bir de Bülent Ersoy’un meşhur tırnakları var ki, sormayın. Anlat anlat bitmez.
Kendisi de, bence çok rahat değil ama işte o abartılı makyaja, kıyafetlere ve takılara başka bir şey de gitmezki...
O ne yapsın. Şimdi küçücük french’li tırnak olur mu hiç Bülent Ersoy’a. Ama şimdi bunları yazdım diye bana kızıp o parmağındaki 5 kilo yüzüğü kafama geçirirse kesin beyin kanaması geçiririm. Allah’ım sen beni koru. Bu arada gecelerde Ezel müzikleriyle insanların coşmasına ne diyorsunuz. DJ’ler şu meşhur dizi Ezel’ in müziklerinin dans versiyonlarını yapmışlar. Bir yerden Ramiz Dayı çıkıp gelecek hissi veriyor diye bilirim.

Siz uyurken

- PİYASA 01.30’DA Burak Kut başında şapkasıyla bir köşede, kız arkadaşıyla eğleniyordu. ‘Benimle Oynama’ şarkısı mekânda herkesi çoşturdu.
- GÜNAY 01.00’DE tuvalette iki kadın ayaküstü kavga etmeye başladı. Kadınlardan birisi, “Sen kıskançsın işte. Benim ne kıyafetimi, ne makyajımı... Hiçbir şeyimi beğenmiyorsun. Kıskanç” dedi ve hızla çıkıp gitti.
- TÜNEL 03.00’TE bir adam tramvay durağında uyuyakalmış. Bir elinde sigarası, bir elinde de bira şişesi vardı. Gelen geçen herkes onun fotoğrafını çekiyordu.
Diğer Yazıları

Mehmet Ali Erbil'i çok özlemişiz

  • Yayın Tarihi: 30/07/14 09:29
  • [javascript protected email address]
Uzun süredir ekranlarda yoktu Mehmet Ali Erbil. Şimdi "Eyvah Düşüyorum" ile yeniden ekranlarda. Hatta başlayacağı haberini de ilk bu köşeden ben vermiştim ve ilk günden bu yana programa denk geldikçe keyifle izliyorum. Bayramda da tam bir eğlence oldu...
Devamını Oku

Şeker tadında bir bayram olsun

  • Yayın Tarihi: 28/07/14 11:27
  • [javascript protected email address]
Bu yaşıma geldim hâlâ baysabahları büyük bir heyecanla uyanır "Bu gün bayram erken kalçocuklar. Giyinelim en güzel giysileri" şarkısını söylerken buluyorum kendimi. Ve tabii Barış Manço'yu anıyorum. Sizi bilmem ama ben bayramı tatil bilip kaçanlardan...
Devamını Oku

Alaçatı’da bol aşk ve kaçamak var

  • Yayın Tarihi: 26/07/14 10:19
  • [javascript protected email address]
Mikonos, Bodrum sonrasında şimdilik Alaçatı'ya da veda ettim. Bir aydır size anlatıyorum bu popüler tatil yerlerini. Hadi şimdi gezin, yiyin, için ve keyfini çıkarın tatilin. Dün ve bugün birçok kişi yollara döküldü güzel ve keyifli bir bayramın...
Devamını Oku

Eda Kırkpınar SAATLERCE kıpırdamadı

  • Yayın Tarihi: 25/07/14 09:25
  • [javascript protected email address]
Biz kadınların krem ve yağ sürme seansları bir türlü bitmez. Severiz sürekli bir şeyler sürelim bir taraflarımıza. Tatil süresince gözlemledim de hanımlar deniz kenarında Kırkpınar Yağlı Güreşleri'ne hazırlanıyorlar adeta. Sürüyorlar da sürüyorlar. Ama...
Devamını Oku

Alaçatı’da yapmanız gereken şeyler var

  • Yayın Tarihi: 23/07/14 09:17
  • [javascript protected email address]
MIKONOS ve Bodrum sonrasında Alaçatı ile devam ediyor keşif turlarım. Malum pazartesi Şeker Bayramı. Ve tatilciler cuma gününü bekliyor. Yani 25 Temmuz ile birlikte İstanbul boşalacak. İşte benim de İstanbul'da turist hayatım başlayacak. Zaten size 3-5...
Devamını Oku
Tüm Yazıları