HABERTÜRK Gazetesi yazarlarının köşeleri, saat 9:00'dan itibaren güncellenmektedir.
Esin Övet

Esin Övet

Şimdi vücut ütüleme zamanı

01 Nisan 2010 Perşembe, 00:53:20Güncelleme: 00:53:20

Yaz geliyor, herkes panikte. Kadın-erkek hiç fark etmiyor, kiminle konuşsam rejimde. Kimi de hemen sonuç almak için bıçak altına yatıyor. Geçenlerde estetik cerrahlardan Dr. Tunç Tiryaki ile karşılaştım. Hemen sordum “Kim neyaptırıyor bu ara ” diye, o da bana, “Şimdi göğüs, karın ve popo mevsimi ” dedi. “Ne mevsimi, aman Allah’ım neler oluyor, ben bir şey mi kaçırdım” demeye kalmadan Cellest Klinik’in meşhur doktoru bana estetiğin de bir mevsimi olduğunu söyledi. İnanın bilmiyordum, cahilliğime verin ama bu mevsimlerde liposuction, meme ve popo implant yapılıyormuş. Ekim,kasım gibide, yüz gerdirme, burun ve yağ enjeksiyonları.
Habirde bu arada kadınların en çok yaptırdığı da bacak ütülemeymiş. Radyo frekansı ile bacaktaki
dalgalı görüntü yok ediliyormuş. Cellest’de en çok yapılan diz operasyonlarıymış. Kadınlar seksi bir dizleri olsun diye operasyon geçiriyorlarmış. Yani vücuttaki her sarkmanın, çökmenin çözümü var artık. Yaşlanmaya son. Bir de haftada 3 gün spor yaptık mı tamam. Hepimiz Ajda Pekkan gibi dolaşacağız şükürler olsun.

Evde oturarak kime âşık olayım evladım

Geçen akşam Kalamata ’da yakın bir arkadaşımızın doğum gününde bize Bülent Ersoy da eşlik etti.
Patates kızartmasına bayıldığını öğrendiğim Bülent Ersoy’un makyajını da üç gün çıkartmadığını duyunca şoke oldum. Bazen beş gün de çıkartmadığı oluyormuş. Aman Al lahım lütfen şaka ol sun! Kalabalıkta çok yalnız olduğunu hissettiğim Bülent Hanım’a “Âşık mısınız?” diye sorunca bana, “Ev de oturarak kime âşık olayım evladım.
Çok erken yata rım. Hemen uykum gelir benim” dedi. O gün makyaj olayını bilmi yordum, daha sonra öğrendim. Bilseydim doğru olup olmadığını da sorardım. Ama düşününce mantıklı gelmiyor değil. Çünkü yüzünde o ka dar çok makyaj vardı ki, çıkarması iki saat zaman alır zaten. Bir de Bülent Ersoy’un meşhur tırnakları var ki, sormayın. Anlat anlat bitmez.
Kendisi de, bence çok rahat değil ama işte o abartılı makyaja, kıyafetlere ve takılara başka bir şey de gitmezki...
O ne yapsın. Şimdi küçücük french’li tırnak olur mu hiç Bülent Ersoy’a. Ama şimdi bunları yazdım diye bana kızıp o parmağındaki 5 kilo yüzüğü kafama geçirirse kesin beyin kanaması geçiririm. Allah’ım sen beni koru. Bu arada gecelerde Ezel müzikleriyle insanların coşmasına ne diyorsunuz. DJ’ler şu meşhur dizi Ezel’ in müziklerinin dans versiyonlarını yapmışlar. Bir yerden Ramiz Dayı çıkıp gelecek hissi veriyor diye bilirim.

Siz uyurken

- PİYASA 01.30’DA Burak Kut başında şapkasıyla bir köşede, kız arkadaşıyla eğleniyordu. ‘Benimle Oynama’ şarkısı mekânda herkesi çoşturdu.
- GÜNAY 01.00’DE tuvalette iki kadın ayaküstü kavga etmeye başladı. Kadınlardan birisi, “Sen kıskançsın işte. Benim ne kıyafetimi, ne makyajımı... Hiçbir şeyimi beğenmiyorsun. Kıskanç” dedi ve hızla çıkıp gitti.
- TÜNEL 03.00’TE bir adam tramvay durağında uyuyakalmış. Bir elinde sigarası, bir elinde de bira şişesi vardı. Gelen geçen herkes onun fotoğrafını çekiyordu.
Diğer Yazıları

Konserde herkes vardı BiR TEK HANDE YOKTU

  • Yayın Tarihi: 27/08/14 09:17
  • [javascript protected email address]
HARBİYE Açıkhava'da konser vermek her babayiğidin harcı değildir. Hele ki Fenerbahçe-Galatasaray derbisinin olduğu gün o alanı doldurmak çok zordur. Hande Yener pazartesi akşamı maça rağmen alanı tıklım tıklım doldurdu. Hande'nin senfoni orkestrası...
Devamını Oku

Cihangir’de ev partileri çok moda

  • Yayın Tarihi: 25/08/14 09:25
  • [javascript protected email address]
BİRÇOK kişinin tatili bitti ve şehir merkezleri de dolmaya başladı. İki aydır ve özellikle bayramda neredeyse bir kişinin bile zor görüldüğü Cihangir sokakları dolmaya başladı. O kadar kalabalık ki ben bile şaşırıyorum uzun yıllar oturduğum semte...
Devamını Oku

Bu sene yaşanan BOMBALAR

  • Yayın Tarihi: 23/08/14 09:35
  • [javascript protected email address]
MAŞALLAH bu sene güzel haberlere imza attım. Hepsi de güzeldi ve çok ses getirdi. Ama sonrasında yaşanan durumu size özetleyeyim. Haber sabah çıkıyor arkasından telefonum durmuyor. Ya da arkadaş grubuyla bir araya gelince hemen "Esin o kimdi, bu kimdi,...
Devamını Oku

Ünlü isimler olayı KAVRAYAMADI

  • Yayın Tarihi: 22/08/14 09:28
  • [javascript protected email address]
DÜNYACA ünlü starların başlattığı Ice Bucket Challenge'a kısa sürede bizim ünlü isimler de katıldı. 2 gündür kafalarından aşağıya buz dolu su kovası boşaltıyorlar. Bizim olay az biraz şova döndü çünkü toplana toplana 4 bin TL toplanmış. Amerika da ise...
Devamını Oku

Polisin bastığı ev partileri

  • Yayın Tarihi: 20/08/14 09:35
  • [javascript protected email address]
MALUM son yıllarda ev partileri çok moda. Şehir önemli değil memleketin her yerinde ev partileri çok fazla yapılıyor. Bunlardan bir tanesi de geçen hafta Alaçatı'da yaşandı. Havuz başında on kişilik başlayan parti sabaha karşı gittikçe kalabalıklaştı....
Devamını Oku
Tüm Yazıları