HABERTÜRK Gazetesi yazarlarının köşeleri, saat 9:00'dan itibaren güncellenmektedir.
Esin Övet

Esin Övet

Şimdi vücut ütüleme zamanı

01 Nisan 2010 Perşembe, 00:53:20Güncelleme: 00:53:20

Yaz geliyor, herkes panikte. Kadın-erkek hiç fark etmiyor, kiminle konuşsam rejimde. Kimi de hemen sonuç almak için bıçak altına yatıyor. Geçenlerde estetik cerrahlardan Dr. Tunç Tiryaki ile karşılaştım. Hemen sordum “Kim neyaptırıyor bu ara ” diye, o da bana, “Şimdi göğüs, karın ve popo mevsimi ” dedi. “Ne mevsimi, aman Allah’ım neler oluyor, ben bir şey mi kaçırdım” demeye kalmadan Cellest Klinik’in meşhur doktoru bana estetiğin de bir mevsimi olduğunu söyledi. İnanın bilmiyordum, cahilliğime verin ama bu mevsimlerde liposuction, meme ve popo implant yapılıyormuş. Ekim,kasım gibide, yüz gerdirme, burun ve yağ enjeksiyonları.
Habirde bu arada kadınların en çok yaptırdığı da bacak ütülemeymiş. Radyo frekansı ile bacaktaki
dalgalı görüntü yok ediliyormuş. Cellest’de en çok yapılan diz operasyonlarıymış. Kadınlar seksi bir dizleri olsun diye operasyon geçiriyorlarmış. Yani vücuttaki her sarkmanın, çökmenin çözümü var artık. Yaşlanmaya son. Bir de haftada 3 gün spor yaptık mı tamam. Hepimiz Ajda Pekkan gibi dolaşacağız şükürler olsun.

Evde oturarak kime âşık olayım evladım

Geçen akşam Kalamata ’da yakın bir arkadaşımızın doğum gününde bize Bülent Ersoy da eşlik etti.
Patates kızartmasına bayıldığını öğrendiğim Bülent Ersoy’un makyajını da üç gün çıkartmadığını duyunca şoke oldum. Bazen beş gün de çıkartmadığı oluyormuş. Aman Al lahım lütfen şaka ol sun! Kalabalıkta çok yalnız olduğunu hissettiğim Bülent Hanım’a “Âşık mısınız?” diye sorunca bana, “Ev de oturarak kime âşık olayım evladım.
Çok erken yata rım. Hemen uykum gelir benim” dedi. O gün makyaj olayını bilmi yordum, daha sonra öğrendim. Bilseydim doğru olup olmadığını da sorardım. Ama düşününce mantıklı gelmiyor değil. Çünkü yüzünde o ka dar çok makyaj vardı ki, çıkarması iki saat zaman alır zaten. Bir de Bülent Ersoy’un meşhur tırnakları var ki, sormayın. Anlat anlat bitmez.
Kendisi de, bence çok rahat değil ama işte o abartılı makyaja, kıyafetlere ve takılara başka bir şey de gitmezki...
O ne yapsın. Şimdi küçücük french’li tırnak olur mu hiç Bülent Ersoy’a. Ama şimdi bunları yazdım diye bana kızıp o parmağındaki 5 kilo yüzüğü kafama geçirirse kesin beyin kanaması geçiririm. Allah’ım sen beni koru. Bu arada gecelerde Ezel müzikleriyle insanların coşmasına ne diyorsunuz. DJ’ler şu meşhur dizi Ezel’ in müziklerinin dans versiyonlarını yapmışlar. Bir yerden Ramiz Dayı çıkıp gelecek hissi veriyor diye bilirim.

Siz uyurken

- PİYASA 01.30’DA Burak Kut başında şapkasıyla bir köşede, kız arkadaşıyla eğleniyordu. ‘Benimle Oynama’ şarkısı mekânda herkesi çoşturdu.
- GÜNAY 01.00’DE tuvalette iki kadın ayaküstü kavga etmeye başladı. Kadınlardan birisi, “Sen kıskançsın işte. Benim ne kıyafetimi, ne makyajımı... Hiçbir şeyimi beğenmiyorsun. Kıskanç” dedi ve hızla çıkıp gitti.
- TÜNEL 03.00’TE bir adam tramvay durağında uyuyakalmış. Bir elinde sigarası, bir elinde de bira şişesi vardı. Gelen geçen herkes onun fotoğrafını çekiyordu.
Diğer Yazıları

İLİŞKİYİ BİTİRDİM

  • Yayın Tarihi: 20/10/14 09:22
  • [javascript protected email address]
SERTAB Erener ile Demir Demirkan'ın ayrılığının ardından "Vay be hiçbir şey bu sektörde bir ömür boyu sürmüyor" diye konuşurken Demir Demirkan'ın ayrılık mesajını mail olarak gönderdi Özden Bora. Tabii klasik ikilinin ağzından "Ayrıldık işte lütfen saygı...
Devamını Oku

Perşembe hareketi

  • Yayın Tarihi: 18/10/14 09:41
  • [javascript protected email address]
ESKİDEN cuma-cumartesi tıklım tıklım olurdu sokaklar, mekânlar. Hafta için salı-çarşamba da gezme günleriydi. Ama artık perşembe de bu olaya dahil oldu. Perşembe akşamı çok davet vardı. Ama ben ancak W Hotel'de düzenlenen Ece Sükan'ın ev sahipliğinde...
Devamını Oku

Podyuma da yabancı model sınırlaması şart

  • Yayın Tarihi: 17/10/14 09:25
  • [javascript protected email address]
ÜLKE futbolunun gelişmesi açısından yabancı futbolcu sınırlaması var ya. İşte aynı şeyin podyumda da olması gerekiyor. Yoksa ülkemizde Türk modelinin çıkacağı podyum diye bir şey kalmayacak. Farkındaysanız son yıllarda bir yabancı model muhabbetidir...
Devamını Oku

KARSLIYIM AMA harabelere gitmedim

  • Yayın Tarihi: 15/10/14 09:25
  • [javascript protected email address]
İSTANBUL'DA yaşayıp Topkapı, Dolmabahçe Sarayı'nı ve daha birçok yeri hatta denizi hiç görmeyen insan var. Mesela Konya'da doğup, büyüyüp, yaşayıp hâlâ Mevlânâ Türbesi'ne gitmeyenler var, o yüzden de Kars'ta doğup büyüyen "Ben daha Ani Harabeleri'ni...
Devamını Oku

İşte ilk iki bebek müjdesi benden

  • Yayın Tarihi: 13/10/14 09:28
  • [javascript protected email address]
CUMA günü Şeyda Coşkun'u aradım. "Hamile olduğunu duydum doğru mu?" dedim. Bana "Esin pazartesi günü son kontrolüm var. Ne olur bana zaman ver. Pazartesi 15.00'te doktorumla görüşeyim o zaman yaz. Malum 3 ay dolmadan söylemek doğru değil" dedi. Ben de...
Devamını Oku
Tüm Yazıları