ÖNE ÇIKANLAR
SON DAKİKA
27 Eylül 2016 Salı, 09:36:07 Güncelleme:09:39:18

Dünyalık zaten var, neyi paylaşacaklar?

 

REZA Zarrab, Ebru Gündeş’in kendisinden boşanmak istediğini açıkladığı saatlerde biz Habertürk’te canlı yayındaydık, Ebru Gündeş ise Ruffles Otel’de Coşkun Sucukları’nın sahibi Kemal Coşkun’un düğününde sahne alıyordu. Düğüne katılanlar, Gündeş’in o geceki performansını, neşesini anlata anlata bitiremiyor.
O günden beri pek çok şey konuşuldu ve bu ayrılık kararı için onlarca sebep öne sürüldü. Kimi, “60 yıl ömür biçtikleri evliliklerinde zor gününde sahip çıkmadı” diye eleştirdi Gündeş’i kimi de “Geç bile kaldı boşanmakta” diye destek çıktı sanatçıya.

NAFAKA MI İSTESİN?
En çok üzerinde durulan konuysa, ikili arasındaki mal paylaşımı. Herkes, o ucu Mars’a kadar giden malların nasıl paylaşılacağını merak ediyor. Ben, bu saatten sonra çiftin aralarında herhangi bir mal paylaşımı yapacaklarını sanmıyorum. Üstelik bu ayrılık kararının, edinilmiş malların korunması açısından da etkili olacağını düşünüyorum.
Dünyanın bin türlü hali var ama Gündeş’in dünyalık denilen kısmında yok yok... Boğaz’da bir tarihi yalı, Kanlıca’da bir yalı, Ulus Sitesi’nde bir daire, Beykoz’da bir villa, Levent Sapphire’de 2 daire, Etiler’de bir daire, Bodrum’da milyon dolarlık bir yazlık, Dubai’de bir daire ve 800 bin lira değerinde bir at...
Allah aşkına siz söyleyin, Gündeş ayrılırken ne istesin Zarrab’dan? Çocuğuna aylık 5 bin lira nafaka mı? Gündeş zaten sahneden en iyi parayı kazanan 2-3 isimden biri. En son sahneye çıktığı düğünde 150 bin lira aldı. Bu saatten sonra bu evlilikte mal paylaşımı değil, olsa olsa edinilen malların korunması için bir formül bulunur.

 

Meryem Uzerli mevzuuna son nokta

Çok büyük beklentiyle yayına giren ‘Gecenin Kraliçesi’ beklenen sonucu vermeyince fatura Meryem Uzerli’ye kesildi. Sanki diziyi yazan, yöneten, kurgulayan ve tek oynayan oymuş gibi... Böyledir hep; başarı herkesin, başarısızlık bir kişinin...
Neyse konu o değil, konu Meryem Uzerli’nin bu sezon ‘Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz’ dizisine girmeye karar verip son anda vazgeçtiği... Ben birinci ağızdan anlatayım durumun aslını ve son noktayı koyayım bu Meryem Uzerli mevzuuna.
Uzerli’ye bu diziden teklif geldiği ve kendisinin gelen teklife sıcak baktığı doğru. Prensipte anlaşıldı ancak Uzerli kesin kararını, karakter, senaryo ve çalışma şartları kâğıda döküldüğünde verecek.

 

Bu jest karşılıksız kalmayacak

Antalya Uluslararası Piyano Festivali’nin 17’ncisi başladı. Haberi de aşağıda, okumuşsunuzdur. Ben, sahnede, “Sıradaki şarkıyı, Türkiye’de demokrasi uğruna yaşamını yitiren insanlara ithaf ediyorum” diyerek ‘Memleketim’ şarkısını çalan ve hepimize çok büyük bir sürpriz yapan Manolo Carrasco’dan bahsedeceğim. Bu şarkıyı repertuvarına almaya nasıl karar verdiğinden...
Carrasco, prova sırasında festivali organize eden Pera’nın yetkililerinden Cengizhan Yeldan’a “15 Temmuz’da burada ne oldu?” diye sormuş. Yeldan da anlatmış. Carrasco duyduklarından çok etkilenmiş. “Demokrasi nöbetinde sokaklara çıkan insanlara hangi şarkıyla saygımı gösterebilirim?” deyince Yeldan’ın aklına ‘Memleketim’ gelmiş.

İSPANYA’DAN TELEFON
Ünlü virtüöz hemen repertuvarını değiştirip ekibiyle birlikte başlamış ‘Memleketim’e çalışmaya. Biz tam bunları konuşurken Antalya’nın sanatı hem seven hem de bilfiil içinde bulunan Belediye Başkanı Menderes Türel’e bir telefon geldi. Olayı anında öğrenen İspanya Başkonsolosluğumuz, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı resepsiyonu için Carrasco’yla görüşmek isteğini Türel’e bildirdi. Anlaşılan o ki, Carrasco’nun Türklere yaptığı jest ve gösterdiği duyarlılık karşılıksız kalmayacak.

HAVA DURUMU
Cuma15 MPH30°
Güneşli