Öne Çıkanlar
Son Dakika

3 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ

01 Aralık 2015 Salı, 12:02
3 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ
3 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜVAN (İHA) - İl Sağlık Müdürü Dr. Ergün Yanmaz, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü münasebetiyle bir mesaj yayınladı.
Dr. Ergün Yanmaz, İl Sağlık Müdürlüğü ve bağlı birimlerde çalışan başta engelli personel olmak üzere tüm engellilerin 3 Aralık Dünya Engelliler Günü'nü kutladı. Dr. Yanmaz, Sağlık Bakanlığı olarak engellilere yönelik bir dizi çalışmaların yapıldığını belirterek, "Özellikle kurumlara gelen engelli vatandaşlarımızın karşısına çıkan merdiven çilesi vardı. Müdürlüğümüz ve bağlı birimlerimizde ulaşım sorunu başta olmak üzere engellilerin kullanımına uygun asansör ve rampa yapıldı" dedi.
Engelliğin bazılarının doğuştan gelen bazı hastalıklardan kaynaklandığını ifade eden Yanmaz, Sağlık Bakanlığı'nın bu konuda çeşitli çalışmaları aktif yürütüldüğünü belirterek, "Halk Sağlığı Müdürlüğümüzce engelliliğin önlenebilmesi için her doğan bebeğe çeşitli testler ve taramalar yapılıyor. Doğum öncesi ve sonrasında yapılan bu tür test ve taramalar olumlu sonuçlar veriyor. Engellilere yönelik çeşitli iyileştirmeler de yapıldı. Sağlık hizmetine erişim ve ulaşımda kolaylık sağlanmaktadır. Hastanelerde ve sağlık kuruluşlarındaki hasta kabulünden polikliniklere kadar engellilere; muayene, tetkik ve tahlil, tedavi, tıbbi bakım, takip ve rehabilitasyon hizmetleri sunuluyor. Engelliğin önlenebilmesi için farkındalığın arttırılması ve kurumların koordineli çalışması gerekir" ifadelerini kullandı.
(MSA-Y)

01.12.2015 12:02:52 TSI
NNNN
Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm yerel haberler, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Bu alanda yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.