Öne Çıkanlar
Son Dakika

MELİKGAZİ BELEDİYE BAŞKANI MEMDUH BÜYÜKKILIÇ:

01 Aralık 2015 Salı, 15:36
MELİKGAZİ BELEDİYE BAŞKANI MEMDUH BÜYÜKKILIÇ:
MELİKGAZİ BELEDİYE BAŞKANI MEMDUH BÜYÜKKILIÇ:
- "MELİKGAZİ BAŞARIYI TESADÜFEN ELDE ETMEDİ"KAYSERİ (İHA) - Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Türkiye Belediyeler Birliğince düzenlenen nüfusu 500 binin üzerinde olan belediye başkanları toplantısının 2 Aralık 2016 Çarşamba günü Belediyeler Birliği Genel Merkezinde gerçekleştirileceğini bildirdi.
Melikgazi İlçesinin, nüfusu 500 binin üstünde olan 17 belediyeden biri olduğunu ifade eden Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç, İstanbul ilinden 9, Ankara, Gaziantep ve Bursa illerinden 2'şer, Konya ve Kayseri ilinden birer belediyenin bu toplantıya davet edildiğini belirtti.
Bu toplantıda Melikgazi belediyesinin 8 örnek projenin gerçekleştirilmiş proje olarak tanıtılacağını bunun Kayseri için bir övünç olduğunu hatırlatan Dr. Memduh Büyükkılıç, konu ile ilgili olarak şu açıklamalarda bulundu;
"Melikgazi Belediyesi gerçekleştirmiş olduğu yatırım ve hizmetler ile örnek ve referans gösterilmektedir. Her geçen gün büyüyen ve gelişen bir ilçe olarak at arabası olmayan, el arabaları ile işgal edilmeyen ve tek bir gecekondu bile inşa edilmeyen bir belediye olarak bunun başarısı araştırılmakta, örnek gösterilmekte ve uygulama projeleri istenmektedir. Geri dönüşüm ve çevre çalışmaları, kentsel dönüşümde başarılı uygulama ve sonuçları, sosyal ve spor tesisleri ile mahalle kültür evleri gibi çalışmalar Melikgazi'nin uygulamalı birer projesidir. Melikgazi Belediyesi bu başarıyı tesadüfen elde etmemiştir. Bir birikim, kazanç ve dayanışma ile paylaşım sonucu elde etmiştir. Melikgazi Belediyesi'nin bu toplantıya davet edilmesi Kayseri için bir kazançtır."
Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç, planlı büyüme, bilinçli yatırım, dengeli hizmet paylaşımı ve kurumlar arası dayanışmanın başarıya büyük katkı sağladığını sözlerine ekledi.
(AÖ-Y)

01.12.2015 15:35:59 TSI
NNNN
Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm yerel haberler, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Bu alanda yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.