Öne Çıkanlar
Son Dakika

HALK OTOBÜSLERİ İÇİN İLK ADIM ATILDI

02 Aralık 2015 Çarşamba, 14:37
HALK OTOBÜSLERİ İÇİN İLK ADIM ATILDI
HALK OTOBÜSLERİ İÇİN İLK ADIM ATILDIMALATYA (İHA) - Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Dairesi Başkanlığı bünyesinde hizmet veren Ulaşım Koordine Merkezi (UKOME) Aralık ayı toplantısında halk otobüsleri ile ilgili ilk adım atıldı.
Büyükşehir Belediyesi Fırat Toplantı Salonu'nda gerçekleştirilen ve Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Zeki Sarılar'ın başkanlık yaptığı toplantıya, ilgili kurum yetkilileri ile daire başkanları katıldı. Toplantıda gündem maddeleri arasında yer alan bazı maddeler oylanarak kabul edilirken, bazı maddelerde gerekli çalışmaların yapılması için alt komisyona havale edildi. Gündem maddeleri arasında yer alan, Hekimhan ilçesi Malatya Caddesi'nin Atatürk Meydanı ile Eski Hal Yeri arasında kalan kısmında tek taraflı araç parkının getirilmesi, Hekimhan ilçesi ile Malatya güzergahında yolcu taşımacılığı yapan araçların güzergahlarının yeniden belirlenmesi ile ilgili gündem maddeleri oylanarak kabul edilirken, il genelinde hizmet veren Yediemin Otopark, Çekici Kurtarıcı Araçlar D4 yetki belgeli ve j plakalı araçlarda uygulanacak ücret tarifeleri ile J plaka devirleri ile ilgili gündem maddeleri görüşülerek karara bağlandı.
ULAŞIMDA DÖNÜŞÜM ÇALIŞMALARI
Büyükşehir Belediyesi tarafından daha kaliteli ve sağlıklı bir ulaşımın sağlanması için hayata geçirilmesi planlanan dönüşüm çalışmaları kapsamında ilk adım Battalgazi ilçesinde atılıyor. Battalgazi ilçesi Hanımınçiftliği, Kemerköprü Mahalleleri ve Atabey İskelesinden Malatya merkeze yolcu taşımacılığı hizmeti veren taşımacıların özel halk otobüsüne dönüştürülmesi ve akabinde MOTAŞ tarafından bu bölgelerde hizmet veren araçların başka bölgelere kaydırılması ve ulaşımın özel halk otobüslerine bırakılması ile ilgili gündem maddesi de görüşülerek kabul edildi. UKOME toplantısında görüşülen ve karara bağlanan gündem maddeleri ita amirinin onayının ardından uygulamaya konulacak.
(ZIG-SD-Y)

02.12.2015 14:37:00 TSI
NNNN
Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm yerel haberler, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Bu alanda yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.