Öne Çıkanlar
Son Dakika

MEMUR-SEN BURSA İL TEMSİLCİLİĞİ, ENGELLİLERİ UNUTMADI

03 Aralık 2015 Perşembe, 16:02
MEMUR-SEN BURSA İL TEMSİLCİLİĞİ, ENGELLİLERİ UNUTMADI
MEMUR-SEN BURSA İL TEMSİLCİLİĞİ, ENGELLİLERİ UNUTMADIBURSA (İHA) - Memur-Sen Bursa İl Temsilcisi ve Eğitim-Bir-Sen Bursa Şube Başkanı Numan Şeker, engellilere destek varsa engellerin ortadan kalktığını söyledi.
Engellilerin günlük hayatta karşılaştıkları sorunları çözmenin insan olmanın bir gereği olduğunu belirten Memur-Sen Bursa İl Temsilcisi ve Eğitim-Bir-Sen Bursa Şube Başkanı Numan Şeker, "Engelli veya engelli yakını olmak kimsenin tercihi değil. Hepimiz bir engelli adayı ya da engelli yakını adayı durumundayız. Engellilere acımak yerine, engellerini kaldırmak için çalışmamız gerekmektedir. Engellilere sağlayabileceğimiz en büyük katkı, onlara destek olup engellerini kaldırmak olacaktır. Çünkü destek varsa engel yoktur" diye konuştu.
Engellilere destek olma yolunda Memur-Sen'in bugüne kadar pek çok önemli kazanım elde ettiğini ifade eden Şeker, "Özellikle bakmakla yükümlü olduğu birinci derece engelli yakını olan kamu çalışanımız günlük bir saatlik bakım izni, nöbet yazılmaması ve servis kolaylığı elde ettiği kazanımlardan bazılarıdır. Ayrıca, olumsuz hava şartlarında engelli kamu çalışanlarının ulaşımda zorluk yaşayacağı günlerde mülki amirlere, engellilere yönelik idari izin verme yetkisi de yine Memur-Sen'in kazanımlarından biridir" şeklinde konuştu.
Hukuk belgelerinde yazılanların tek başına yeterli olmadığını hatırlatan Şeker, "Özellikle zihinsel engelli çocuklarımızın eğitimiyle ilgili müfredatta değişikliğe gidilmesi gerekmektedir. Engellilerin kendi seçimlerini yapma özgürlükleri ve bağımsızlıklarını da kapsayacak şekilde, kişilerin insanlık onuru ve bireysel özerkliklerine saygı gösterilmelidir. Bu noktada sadece kamudaki engelli çalışanlarımızın haklarını gözetmeden insanlık namına tüm engelli vatandaşlarımız için mücadelemizi sürdüreceğiz" dedi.
(BRK)

03.12.2015 16:02:19 TSI
NNNN
Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm yerel haberler, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Bu alanda yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.