Öne Çıkanlar
Son Dakika

KESK'TEN SURUÇ EYLEMLERİNE KATILAN ÜYELERİNE DESTEK

03 Aralık 2015 Perşembe, 17:36
KESK'TEN SURUÇ EYLEMLERİNE KATILAN ÜYELERİNE DESTEK
KESK'TEN SURUÇ EYLEMLERİNE KATILAN ÜYELERİNE DESTEKERDİ DEMÜR
SAMSUN (İHA) - KESK Samsun üyeleri, Suruç katliamı sonrasında yapılan eylemlere ve basın açıklamalarına katılan bazı üyelerinin "memuriyetten men" talebiyle disiplin kurullarına sevk edilmesine tepki gösterdi.
Samsun'da Çiftlik Postanesi önünde toplanan KESK üyeleri, Suruç eylemlerine katılan bazı üyelerinin disiplin kurullarına sevk edilmesini açtıkları pankart ve basın açıklamasıyla protesto etti. CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek de basın açıklamasına katılarak eylemcilere destek verdi.
Grup adına basın açıklamasını okuyan KESK Dönem Sözcüsü Suat Yıldız, "KESK'in çağrıları ile yapılan basın açıklamasına katılım, ifade özgürlüğü ve sendikalar haklar kapsamında gerçekleştirilmiştir. Bu haklarını kullanan sendika üyelerinin disiplin soruşturmalarıyla ve memuriyetten çıkartılma ile karşı karşıya kalmaları kabul edilemez olduğu gibi en temel hukuk kurallarına da aykırılık içermektedir" dedi.
Grup, basın açıklamasının ardından olaysız bir şekilde dağıldı.
(ED-SLH-Y)

03.12.2015 17:36:13 TSI
NNNN
Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm yerel haberler, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Bu alanda yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.