Öne Çıkanlar
Son Dakika

DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ

04 Aralık 2015 Cuma, 12:00
DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ
DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ
- SANKO ÜNİVERSİTESİ SAĞLIK BİLİMLERİ FAKÜLTESİ HEMŞİRELİK BÖLÜMÜ'NDEN DUYARLI DAVRANIŞGAZİANTEP (İHA) - SANKO Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü öğretim üyeleri ve öğrencileri, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü etkinlikleri kapsamında, engellilere katkı amacıyla kermes düzenledi.
SANKO Üniversitesi ve Özel Sani Konukoğlu Hastanesi'nde, Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü Başkanı Doç. Dr. Arzu Tuna'nın danışmanlığında, Hemşirelik Bölümü 2. sınıf öğrencileri tarafından 'Hemşireler Her Zaman Her Yerde Yaşamınızı Duyar' sloganıyla, felçli ya da engelli bireylere destek olmak amacıyla kermes düzenlendi. Kermes, yoğun ilgi gördü. Doç. Dr. Tuna, "Öğrencilerimiz kermesten sağlanan bütçe ile klinikte tespit ettikleri ve sosyo-ekonomik açıdan gereksinimi bulunan felçli ya da engelli hastaların, hareketsizlik nedeniyle cilt bütünlüğünde meydana gelebilecek bozulmayı önlemek amacıyla havalı yatak aldılar" dedi. Öğrencilerin, kermesten sağladıkları gelirle tekerlekli sandalye alarak, engelli kişilerin yaşamın içinde olmaları ve engelleri kaldırmaları amacıyla küçük bir adım atmak istediğini belirten Doç. Dr. Tuna, "Öğrencilerimiz klinikte bakım verdikleri ilk hastayatekerlekli sandalyesini teslim ederek, mutluluğunu paylaştılar. Hemşirelik Bölümü engelli vatandaşımızın fizyolojik, psiko-sosyal gereksinimleri konusunda da evde danışmanlıklarını sürdürmeyi hedeflemektedir" diye konuştu. Doç. Dr. Tuna, "Engelli vatandaşlarımızın önündeki engellerin kaldırılması, kendilerinin ve ailelerinin yaşam kalitesinin yükseltilmesi ve yaşama sevincinin arttırılması tüm hemşirelerin ve hemşirelik öğrencilerinin ortak dileğidir" diyerek sözlerini tamamladı.
Kermesten elde edilen gelirle alınan tekerlekli sandalye ihtiyaç sahibine SANKO Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nalan Akbayrak, öğretim üyeleri ve kermesi düzenleyen öğrencilerin katılımıyla verildi.
(SD-Y)

04.12.2015 12:00:10 TSI
NNNN
Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm yerel haberler, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Bu alanda yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.