Öne Çıkanlar
Son Dakika

KARAMAN CEZAEVİNE TEKSTİL ATÖLYESİ KURULDU

04 Aralık 2015 Cuma, 12:00
KARAMAN CEZAEVİNE TEKSTİL ATÖLYESİ KURULDU
KARAMAN CEZAEVİNE TEKSTİL ATÖLYESİ KURULDUMEHMET DAĞLI
KARAMAN (İHA) - Karaman M Tipi Açık Ceza İnfaz Kurumuna Tekstil Atölyesi kuruldu.
Açık Ceza İnfaz Kurumu'nda kalan hükümlülerin yeniden topluma kazandırılması ve meslek edinmeleri, tahliyelerinden sonra kendilerine gelir getirecek iş imkanı bulmalarına katkı sağlamak amacıyla, kamu ile özel sektör işbirliği kapsamında tekstil atölyesi kuruldu. Kurulan Tekstil Atölyesinde Türkiye İş Kurumu tarafından finanse edilen ve Karaman Halk Eğitim Merkezince desteklenen meslek eğitimi kursları verilecek, hükümlülerin Hazır Giyim ve Tekstil alanında mesleki becerilerini geliştirmelerine katkı sağlanacak. Böylece kendini geliştiren ve yetiştiren hükümlüler hem cezaevinde bulundukları süre içinde hem de tahliye olduktan sonra ihtiyaç duyulan kalifiyeli insan kaynağı sağlanması konusunda Tekstil Sektörüne önemli katkı sağlayacak.
Hükümlü ve tutukluların topluma yeniden kazandırılması konusunda açıklama yapan Kurum Müdürü İshak Yıldırım, "Tekstil atölyemizi özel ve kamu sektörü iş birliği ile faaliyete geçiriyoruz. Kurumumuzda bulunan hükümlüler burada çalışacaklar, bu alanda mesleki beceri kazanacaklar. Cezaevinde geçirdikleri zamanı değerlendirerek meslek öğrenecekler. Aynı zamanda hem cezaevinde iken kendilerine ödenen yevmiyeler ile ailelerine yük olmadan ihtiyaçlarını karşılayacaklar, hem cezaevinden tahliye olduktan sonra para kazanıp geçimlerini sağlayabilecek bir iş bulma olanağı elde edecekler, hem de İşyurtları faaliyetleri kapsamında kurum gelir elde edecektir. Bu nedenle bu tür atölyelerin kurumlarımıza kurularak hükümlü ve tutukluların mesleki becerilerinin geliştirilmesini önemsiyoruz" dedi.
(MD-AH-Y)

04.12.2015 12:00:19 TSI
NNNN
Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm yerel haberler, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Bu alanda yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.