Öne Çıkanlar
Son Dakika

TAVŞANLI'DA EL YAZMASI ESERLER GÜN YÜZÜNE ÇIKARTILIYOR

04 Aralık 2015 Cuma, 13:23
TAVŞANLI'DA EL YAZMASI ESERLER GÜN YÜZÜNE ÇIKARTILIYOR
TAVŞANLI'DA EL YAZMASI ESERLER GÜN YÜZÜNE ÇIKARTILIYORTUNA İŞLEYEN
KÜTAHYA (İHA) - Kütahya'nın Tavşanlı ilçesinde, el yazması eserler gün yüzüne çıkartılması için çalışmalar başlatıldı.
Tavşanlı Ticaret ve Sanayi Odası'nın (TTSO) Desteği ile Zeytinoğlu Yazma Eser Kütüphanesin'de kataloglama çalışmaları başladı.
Ekonomik kalkınma ve gelişmeyi sağlam bir kültürel zemine oturtabilen toplumların sağlıklı bir model olması için çalıştıklarını belirten Tavşanlı Ticaret ve Sanayi Odası yönetimi, bu düşünceden hareketle Kütahya'da var olan kültürel zenginliklerin korunması ve gelecek nesillere aktarılması konusunda çalışmalar gerçekleştiriyor.
Proje yürütme kurulu Temel İslam Bilimleri Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Rifat Türkel, İslam Tarihi ve Sanatları Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Mehdin Çiftçi, Tasavvuf Anabilim Dalı ve Arap Dili ve Belagatı Ana Bilim Dalı Başkanı Yrd. Doç. Dr. Selami Erdoğan söz konusu projeye destekleri dolayısıyla Tavşanlı Ticaret ve Sanayi Odası'nı ziyaret etti.
Yapılan çalışmalarda kendilerine verilen desteklerden dolayı Tavşanlı Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Davut Efe'ye ve yönetimine teşekkür ettiler.(Tİ - EFE)

04.12.2015 13:23:16 TSI
NNNN
Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm yerel haberler, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Bu alanda yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.