Öne Çıkanlar
Son Dakika

AVRUPA BİRLİĞİ BAKANLIĞI ERASMUS PROJESİNİ İMZALADI

04 Aralık 2015 Cuma, 14:02
AVRUPA BİRLİĞİ BAKANLIĞI ERASMUS PROJESİNİ İMZALADI
AVRUPA BİRLİĞİ BAKANLIĞI ERASMUS PROJESİNİ İMZALADIESKİŞEHİR (İHA) - Eskişehir İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü'nün hazırladığı erasmus projesi Avrupa Birliği Bakanlığı tarafından imzalandı.
Erasmus + Yetişkin Eğitimi Personel Hareketliliği kapsamında 2015 Yılı Teklif Çağrısı döneminde hibe almaya hak kazanan proje, uygulanabilmesi için Avrupa Birliği Bakanlığı tarafından imzalanarak bir nüshası İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğüne gönderildi. 2015 yılı içinde ulusal ajansa sunulan 492 projeden 10 tanesi içerik değerlendirmesinde uygun bulundu. Gıda ve Yem Şube Müdürlüğü Personeli Veteriner Hekim Dr. Hatice Olcay tarafından hazırlanan "Hayvansal Gıdaların Etkin İzlenebilirlik Sistemlerinin AB Standartlarında İncelenmesi" isimli proje, ikinci sırada yer alarak başarılı projeler arasına girdi. Proje kapsamında yapılacak hareketliliklerde AB üyesi olan İrlanda ve Almanya'da ilgili kurum ve işletmeler ziyaret edilecek. Hayvansal orjinli gıdalarda etkin izleme sistemlerinin ne şekilde oluşturulduğu, sistem yapı elemanları, teknolojik alt yapı, kritik kontrol noktaları, erken uyarı sistemleri, ürün etiket bilgileri, son üründen çiftliğe kadar olan izleme ve denetleme prosesleri yerinde görülerek öğrenilecek. Yerinde iş başı ziyareti yapan eğitici ve idari personel yurt dışında edindiği bilgileri öğrendikten sonra, Eskişehir'de bu işle iştigal eden tüm gıda iş yerleri sorumlu ve çalışanlarına aktararak yerelde AB'ye uyum adına üstüne düşen görevi eksiksiz bir şekilde yerine getirmiş olacak.
(MSY-KÇ)

04.12.2015 14:02:07 TSI
NNNN
Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm yerel haberler, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Bu alanda yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.