Öne Çıkanlar
Son Dakika

DÜNYA KADIN HAKLARI GÜNÜ VE TÜRK KADININA SEÇME VE SEÇİLME HAKKININ VERİLMESİ

04 Aralık 2015 Cuma, 15:47
DÜNYA KADIN HAKLARI GÜNÜ VE TÜRK KADININA SEÇME VE SEÇİLME HAKKININ VERİLMESİ
DÜNYA KADIN HAKLARI GÜNÜ VE TÜRK KADININA SEÇME VE SEÇİLME HAKKININ VERİLMESİ
- TÜRK BÜRO-SEN KADIN KOMİSYONU BAŞKANI ARZU YILMAZALP:
- "KADIN SORUNU OLMAYAN TÜRKİYE İSTİYORUZ"MUSTAFA YILDIRIM
ESKİŞEHİR (İHA) - Türk Büro-Sen Eskişehir Şubesi Kadın Komisyonu, 5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü ve Türk kadına Seçme ve Seçilme Hakkının verilişinin yıldönümü nedeniyle açıklama yaptı.
Türk Büro-Sen Kadın Komisyonu Başkanı Arzu Yılmazalp, Türkiye'nin dünyada kadına seçme ve seçilme hakkını veren devletlerin başında geldiğini belirterek, "Türk kadını tarihimizin en eski dönemlerinden bulunduğumuz çağa kadar toplumsal hayatımızın millet ve devlet yapımızın odağında yer almış her dönemde ihtiyaç hissettiğimiz fedakarların en yücesini yapmıştır" dedi.
Türk Büro-Sen olarak kadınların başta siyaset olmak üzere hayatın her alanında daha çok rol almaları gerektiğine inandıklarını belirten Yılmazalp, şöyle devam etti:
"Sendikamızın her kademesinde aktif görev almaları konusunda çaba sarf ediyor ve destekliyoruz. Çağdaş demokratik ve laik bir Türk toplumunu ve çalışma hayatını hedefleyen sendikamız adına kadına şiddetin had safhaya ulaştığı bugünlerde kadın haklarının önemini bir kez daha dile getirmek istiyor, kadına karşı şiddet, ayrımcılık, fırsat eşitsizliği ve mobbing gibi sorunlarının olmadığı bir Türkiye dileğiyle, 5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü ve aynı zamanda Türk kadınına seçme ve seçilme hakkının verilişinin yıldönümünü kutluyorum."
(MY-KÇ)

04.12.2015 15:47:57 TSI
NNNN
Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm yerel haberler, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Bu alanda yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.