Öne Çıkanlar
Son Dakika

ÖĞRENCİ VELİ TOPLANTISINA YOĞUN İLGİ

04 Aralık 2015 Cuma, 16:04
ÖĞRENCİ VELİ TOPLANTISINA YOĞUN İLGİ
ÖĞRENCİ VELİ TOPLANTISINA YOĞUN İLGİAHMET ERKUT
ADIYAMAN (İHA) - Adıyaman'ın Sincik ilçe İmam Hatip Ortaokulunda yapılan veli toplantısına öğrenci velileri yoğun ilgi gösterdi.
Sincik ilçe İmam Hatip Ortaokulunda yapılan öğrenci veli toplantısına veliler yoğun ilgi gösterdi. Okulun yemekhanesinde yapılan toplantıya çok sayıda öğrenci velisi katıldı. Okul Müdürü Bahri Aydın, öğrencilerin genel durumları ve davranışları ile ilgili velileri bilgilendirdi. 22 yıllık meslek hayatında öğrencilerin daha iyi bir eğitim almaları için mücadele ettiğini belirten Aydın, öğrenci velilerinden bu konuda duyarlı olmalarını beklediğini, çocuklarının derslerini sormalarını ve en azında ayda bir kezde olsa okula gelerek bilgi almalarını istedi. Okulda görev yapan diğer öğretmenlere de sırasıyla söz alarak öğrencilerin durumları ve davranışları hakkında velileri bilgilendirdi. Akabinde Okul Aile Birliği seçimlerine geçildi. Öğrenci velileri arasında yapılan değerlendirmede mevcut Okul Aile Birliği Başkanı Ahmet Erkut'un bu görevi devam etmesi oybirliği ile kararlaştırıldı. Yeniden Okul Aile Birliği Başkanı Seçilen Ahmet Erkut yaptığı teşekkür konuşmasında, "Geçtiğimiz yıl bu zamanlar yapılan Okul Aile Birliği seçimlerinde siz değerli velilerimiz tarafında bu göreve laik görüldüm. Bu göreve seçildiğimde okulumuzun bahçe duvarı, yol ve ilçe merkezinde gelen öğrencilerin servis ve yemek sorunu vardı. Bu sorunların çözümü noktasında okul idaresi ile birlikte yetkili mercilere gerekli müracaatı yaptık. Önce merkez öğrencilerini yemek ve servis sorununu çözdük. Akabinde ilçemizi ziyaret eden İlimiz valisi Sayın Mahmut Demirtaş'a okulumuzun bahçe duvarı ve çevre düzenlemesi için gerekli kaynağın sağlanması hususunda talepte bulunduk. Sağ olsun Sayın Valimiz talebimizi dikkate alarak okulumuzun bahçe duvarı ve çevre düzenlemesi için talimat verdi ve okulumuzun bu eksikliği giderilmiş oldu. Sayın Valimize talebimizi dikkate aldığı için teşekkürlerimiz arz ediyorum. Yol sorunu ile ilgili Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Korkut ile görüştük, sağ olsun başkanımız talebimizi dikkate aldı ve okulumuzun yolunu hem genişletti, hem gerekli olan menfezi yaptı, hem de kilitli parke taşı döşeyerek modern bir görünüme kavuşturdu. Sayın Belediye Başkanımıza okulumuza yaptığı bu hizmetler için teşekkürlerimi arz ediyorum. İnşallah bundan sonrada okulumuzun sorunları ile ilgili gerekli çalışmaları yapacağız" şeklinde konuştu.
(AE-SD-Y)

04.12.2015 16:04:24 TSI
NNNN
Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm yerel haberler, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Bu alanda yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.