Öne Çıkanlar
Son Dakika

PİRİ REİS ALMANYA YOLUNDA

04 Aralık 2015 Cuma, 16:04
PİRİ REİS ALMANYA YOLUNDA
PİRİ REİS ALMANYA YOLUNDASAMSUN (İHA) - Ulusal Ajans tarafından sürdürülen 1944 proje arasından seçilen Piri Reis Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin yapmış olduğu, "Dijital Medya Uygulamaları" isimli proje hayata konuldu.
Mesleki eğitim öğrencileri ve personellerinin eğitimini içeren Dijital Medya Uygulamaları Projesi ile radyo televizyon alanı ve gazetecilik alanı öğrencileri İspanya, Almanya, İtalya, Polonya gibi 4 farklı Avrupa ülkesini ziyaret edecek.
Proje kapsamında, 4-19 Aralık tarihleri arasında, radyo televizyon alanında 3D Max, Adobe Premiere, After Effects , Auto Desk maya gazetecilik alanında ise InDesign, Photoshop ve Corell programlarının eğitimini alacak ilk grup Almanya Berlin'e havalandı.
Radyo-Tv Öğretmeni Emel Özün Akyıldız ve ilk grupta yer alan öğrencilerini yolcu etmek için Samsun Çarşamba Havaalanı'nda bulunan Piri Reis Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Okul Müdürü Mustafa Şahin, bilgi verdi.
Şahin, "Yurt içinde Samsun, Elazığ, Malatya, Rize, Adana ve Mersin olmak üzere toplam 6 Mesleki ve Teknik Anadolu lisesinin katıldığı projede 40 radyo-televizyon, 40 gazetecilik alanı öğrencisi ve 16 alan öğretmeni eğitim alacak. Proje kapsamında radyo televizyon alanında alanları ile ilgili 3D Max, Adobe Premiere, After Effects , Auto Desk maya programları için Almanya ve İtalya, gazetecilik alanında ise alanları ile ilgili InDesign, Photoshop ve Corell programları sayesinde öğretmen ve öğrencilerimiz mesleki bilgi ve becerilerinin geliştirmek için İspanya ve Polonya'da 16'şar günlük eğitime katılacaklar. Dijital medya alanındaki güncel teknolojiye ulaşarak bilgi ve tecrübelerini artıracak olan öğretmen ve öğrencilerimizin öğrendikleri yeni yöntem ve teknikleri, teknolojik gelişmeleri ülkemize taşıyacaklarına inanıyorum" dedi.
(SAM-SLH-Y)

04.12.2015 16:04:27 TSI
NNNN
Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm yerel haberler, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Bu alanda yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.