Öne Çıkanlar
Son Dakika

VELİLERE SINAV EĞİTİMİ

05 Aralık 2015 Cumartesi, 10:00
VELİLERE SINAV EĞİTİMİ
VELİLERE SINAV EĞİTİMİDÜZCE (İHA) - Özel Düzce Sınav Temel Lisesi'nde gerçekleştirilen bir etkinlikte, öğrenci velilerine yönelik psikolojik eğitim verildi.
Uzman psikolog Mirza Tamtekin, velilerin katıldığı toplantıda, öğrencilerin eğitimi hayatını ve geleceklerini belirleyen sınavların ve sınav telaşının birçok öğrenci ile birlikte velileri de etkilediğini kaydetti.
Üniversite sınavına girecek öğrencilerin bu sürece her yönden hazırlanması gerektiğini anlatan Tamtekin, velilere sınav kaygısı ile baş etme yolları hakkında çeşitli bilgiler aktardı. Aynıca, velilerin sınav öncesinde sergileyecekleri davranışların çocuklar üzerinde yaratabileceği etkilerden bahsetti, doğru tutumlar sergileyebilmeleri için tüyolar verdi.
Tamtekin, "Velilerimiz sınava girecek çocukları üzerinde baskı oluşturmasınlar. Çocuklarını başkalarıyla kıyaslamasınlar. Çocuklarını strese düşürecek tavır ve davranışlardan kaçınmalıdırlar" dedi.
(AY)

05.12.2015 10:00:07 TSI
NNNN
Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm yerel haberler, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Bu alanda yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.