Öne Çıkanlar
Son Dakika

ÖZEL GEREKSİNİMLİ ÇOCUKLAR MEST ETTİ

09 Mayıs 2016 Pazartesi, 13:42
ÖZEL GEREKSİNİMLİ ÇOCUKLAR MEST ETTİ
ÖZEL GEREKSİNİMLİ ÇOCUKLAR MEST ETTİ
- BİLECİK ÖZEL EĞİTİM ORTAOKULU MÜDÜRÜ İBRAHİM AYDOĞAR :
- "YAŞAM O KADAR GÜZEL Kİ ENGELLERE TAKILIP KALMAYALIM"CEM KAAN TOKA
BİLECİK (İHA) - Bilecik'te "10-16 Mayıs Engelliler Haftası" sebebiyle düzenlenen etkinlikte, özel gereksinimli çocuklar birbirinden eğlenceli gösterileriyle izleyenleri mest ettiler.
Bilecik Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezi'nde Bilecik Özel Eğitim Ortaokulu tarafından hazırlanan etkinliğe, Bilecik Valisi Ahmet Hamdi Nayir, Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Ramazan Barın, Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı, Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. İbrahim Taş, Bilecik Özel Eğitim Ortaokulu Müdürü İbrahim Aydoğar, Bilecik Vali Yardımcısı Mustafa Güney, kurum müdürleri, veliler ve çok sayıda seyirci katıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan programda engelli öğrencilerin okuduğu okullar hakkında bilgi veren Bilecik Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi Okulu Müdürü İbrahim Aydoğar, huzurlu ve güvenli bir toplum olmanın yolunun özel gereksinimle bireylerin toplumun ayrılmaz bir parçası hale gelmesiyle mümkün olabileceğini söyledi. Bu bireylerin toplumsal yaşama katılımlarını kolaylaştırmak, desteklemek, karşılaşabilecekleri tüm engelleri kaldırmak ve kaliteli yaşam sürdürmelerini sağlamak olduğunu anlatan Aydoğar, "Aynı zamanda onlara hakkettikleri sevgi ve saygıyı göstermek hepimizin sosyal sorumluluğudur. Onlara gösterilen anlayış ve hoşgörü uygar bir toplum kimliği kazanmada etkin bir rol oynamaktadır. Hepimizin birer engelli adayı olduğu günümüzde, özel gereksinimli bireylere daha hoşgörülü davranarak onlara her türlü hizmette pozitif ayrımcılık yaşmak asli vazifemizdir. Bir toplumun gelişmişliği engellilerine sağladığı sosyal imkan ve projeler ile ölçülmektedir. Bu bağlamda kurumlar arası işbirliği ile gerçekleştirdiğimiz sosyal sorumluluk projesi olan 'Neşeli Günler' adlı projemiz ile ilimizde yaşanan özel gereksinimli öğrencilerin sosyalleşmeleri ve farkındalık kazanmaları amaçlanmıştır. Yaşam o kadar güzel ki engellere takılıp kalmayalım" dedi.
Konuşmaların ardından özel gereksinimli çocuklar birbirinden eğlenceli gösterileriyle izleyenleri mest ettiler. Programın devamında kurumlar arası işbirliği ile düzenlenen "Neşeli Günler", adlı sosyal sorumluluk projesi eğitmenlerine Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Ramazan Barın tarafından teşekkür belgeleri takdim edildi. Proje paydaşı kurumlar olan Türkiye Herkesi İçin Spor Federasyonu'na, Bilecik Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü'ne, Bilecik İl Milli Eğitim Müdürlüğü'ne ve Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi'ne teşekkür belgeleri Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı, Bilecik Vali Yardımcısı Mustafa Güney, Bilecik İl Milli Eğitim Müdürü İsmail Altınkaynak tarafından verildi. Şarkılarla ve oyunlarla devam eden programda özel gereksinimli çocukların sahnede Türkiye haritası oluşturması ve Türk bayraklarıyla sahneye çıkmasıyla son bulurken, program seyirciler tarafından ayakta alkışlandı.
Programın bitmesiyle özel gereksinimli çocuklar tarafından hazırlanan serginin açılışı yapılırken, sergiye yoğun ilgi gösterildi.
(CKT-MET-Y)

09.05.2016 13:42:13 TSI
NNNN
Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm yerel haberler, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Bu alanda yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.