Öne Çıkanlar
Son Dakika

KASTAMONU, ÇANKIRI VE SİNOP'TA DIŞ TİCARET EĞİTİMLERİ TAMAMLANDI

09 Mayıs 2016 Pazartesi, 17:48
KASTAMONU, ÇANKIRI VE SİNOP'TA DIŞ TİCARET EĞİTİMLERİ TAMAMLANDI
KASTAMONU, ÇANKIRI VE SİNOP'TA DIŞ TİCARET EĞİTİMLERİ TAMAMLANDIVEDAT YUNUS İKİZOĞLU
KASTAMONU (İHA) - Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA), bölge ihracat kapasitesinin geliştirilmesi ve yaygınlaştırılması amacıyla Kastamonu, Çankırı ve Sinop'ta ihracata yönelik faaliyetlerde bulunan işletmeler için düzenlediği Dış Ticaret Eğitimlerini tamamladı.
KUZKA tarafından 2-7 Mayıs 2016 tarihleri arasında Kastamonu, Çankırı ve Sinop'ta düzenlenen "Dış Ticaret Eğitimi" kapsamında "Bir Dış Ticaret Firmasının Bilmesi Gereken Bilgi Kategorileri, Dış Ticaret Rejimi ve İhracat İthalat İşlemlerinde Kullanılan Belgeler, Dış Ticarette Teslim ve Ödeme Şekilleri, İhracatı Teşvik Sistemi ve Hibe Şeklinde Devlet Yardımları" konularında ilgili firma temsilcileri bilgilendirildi.
Dış Ticaret Eğitimleri sırasıyla 2-3 Mayıs'ta Çankırı'da, 4-5 Mayıs'ta Kastamonu, Tosya'da, 6-7 Mayıs tarihlerinde ise Sinop'ta gerçekleştirildi. Eğitimlere, içinde bölgede faaliyet gösteren firmaların yönetici ve ihracattan sorumlu personelinin yer aldığı toplam 45 kişi katıldı. KUZKA tarafından düzenlenen eğitimler ile bölgede faaliyet gösteren firmalara, ihracat sektörüne yönelik çıkarılan yeni kanun ve yönetmelikler hakkında bilgi edinme imkanı sağlanırken, firmalara ihracat yapma bilgi ve becerisi de kazandırılmış oldu.
(Vİ-OA-Y)

09.05.2016 17:48:25 TSI
NNNN
Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm yerel haberler, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Bu alanda yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.