Öne Çıkanlar
Son Dakika

SEYHAN BELEDİYESİ ARAMA KURTARMA EKİBİ KURDU

10 Mayıs 2016 Salı, 09:42
SEYHAN BELEDİYESİ ARAMA KURTARMA EKİBİ KURDU
SEYHAN BELEDİYESİ ARAMA KURTARMA EKİBİ KURDUADANA (İHA) - Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar'ın talimatı ile herhangi bir olası sel, yangın ve deprem gibi doğal afetlerde arama-kurtarma görevi yapacak özel bir ekip kuruldu. Belediye bünyesinde çalışan ve tamamen gönüllük esasına dayalı olarak kurulan ekipte ilk etapta 25 kişi görev alacak.
Kısa adı AKUT olan Arama Kurtarma Derneği'nin Ceyhan'da bulunan eğitim merkezinde 1 haftalık eğim alan ekibi ziyaret edip çalışmalarla ilgili bilgi alan Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, yapılan tatbikatı da izleme fırsatı buldu. Başkan Karalar, deprem bölgesinde bulunan Adana'da doğal afet ve kazalarla ilgili öncelikle halkın bilinçlendirilmesi ve yaşanacak muhtemel olumsuzlukların ardından arama kurtarmaya yönelik profesyonel ekiplerin kurulmasının önemine değindi.
Eğitim merkezinde yapılan tatbikatı izleyen Başkan Karalar, kısa adı SEYKUT olan Seyhan Belediyesi Arama Kurtarma Ekibi ile ilgili bilgilerde verdi. Ekibin doğal afetlerde ilk müdahale ekibi olacağının altının çizen Başkan Karalar, ayrıca ekip içerisinde eğitim birimi kurulup okullarda doğal afetler ile ilgili bilgilendirme toplantıları yapılacağını da belirtti.
(ELF-Y)

10.05.2016 09:42:22 TSI
NNNN
Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm yerel haberler, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Bu alanda yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.