Öne Çıkanlar
Son Dakika

MÜDÜR YANMAZ'DAN ENGELLİLER HAFTASI MESAJI

10 Mayıs 2016 Salı, 10:41
MÜDÜR YANMAZ'DAN ENGELLİLER HAFTASI MESAJI
MÜDÜR YANMAZ'DAN ENGELLİLER HAFTASI MESAJIVAN (İHA) - Van İl Sağlık Müdürü Dr. Ergün Yanmaz, her yıl 10-16 Mayıs tarihleri arasında kutlanmakta olan Engelliler Haftası nedeniyle bir mesaj yayınladı.
Engelliler Haftası'nın toplumun hiçte azımsanmayacak bir kesimini oluşturan engellilerin sorunlarının gündeme getirildiği önemli günlerden biri olduğunu belirten Yanmaz, "Engelli olmak bireysel bir sorun olmayıp sosyal boyutlarıyla herkesi yakından ilgilendiren ve ancak tüm bireylerin ortak çabası ile çözülebilecek bir sorundur. Engelli vatandaşlarımıza farklılıklarını hissettirmeden normal hayat standardını temin etmek, ancak toplumsal duyarlılıkla mümkündür. Bu duyarlılık ise; bu insanlarımızın sorunları ile ilgili çözüm yolları arayışının bu hafta ile sınırlandırılmadan süreklilik kazandırılması ile hayata geçirilebilecektir. İletişimde engelleri kaldırıyoruz ilkesi ile doğrudan kurumumuza başvuramayan, ancak bilgiye erişim ihtiyacı duyan işitme ve konuşma engellilerimizin sorunlarını çözmeye çalışıyoruz. İşitme engelliler artık sadece cep telefonlarını kullanarak ya da kısa mesaj özellikli sabit hatlarından müdürlüğümüze 0 432 216 20 00 numaralı telefondan kısa mesajla ulaşabilecekler. Müdürlüğümüzdeki ilgili birimimiz tarafından alınan mesajlar, ilgililer tarafından değerlendirilerek yine aynı yöntemle en kısa sürede başvuran vatandaşlarımıza bilgi verilecektir. Bu vesile ile engellilerin önündeki tüm engellerin kalkması, daha mutlu ve sağlıklı bir yaşam standardına kavuşmaları dileklerimle Engelliler Haftasını en içten temennilerimle kutlar, saygılar sunarım" dedi.
(MSA-Y)

10.05.2016 10:41:19 TSI
NNNN
Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm yerel haberler, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Bu alanda yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.