Öne Çıkanlar
Son Dakika

OMÜ'DE SEMPOZYUM

10 Mayıs 2016 Salı, 11:38
OMÜ'DE SEMPOZYUM
OMÜ'DE SEMPOZYUMSAMSUN (İHA) - Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi (OMÜ) İmmünoloji Ana Bilim Dalı tarafından bir sempozyum düzenlendi.
Tıp Fakültesi Dekanlığı Mavi Salon'da düzenlenen sempozyumda Samsun İl Sağlık Müdürlüğü Organ ve Doku Nakli Bölge Koordinasyon Merkezi Sorumlusu Dr. Mehmet Kazak "Organ Çıkarım Organizasyonu, Organ Paylaşımı ve Organ Bağışında Etik" başlıklı sunumu ile yer aldı.
Tıp Fakültesi öğrencilerinin katılımı ile gerçekleşen sempozyumda Dr. Mehmet Kazak; Ulusal Organ ve Doku Nakli Koordinasyon Sistemi (UKS), sistemin amacı, bölge koordinasyon merkezleri ve sistem, koordinatörler, organ transportu, yıllara göre beyin ölümleri, donör sayıları, organ eşleştirme ve canlı donörden ve kadavradan organ bağışında uyulması gereken etik kuralları anlatarak öğrencilere "Organ bağışı, beyin ölümü, organ nakli hem tıbbi etiğin hem de toplumsal etiğin bir parçasıdır" vurgusu yaptı.
Toplantıya Tıbbı Mikrobiyoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Belma Durupınar ve Uroloji Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Yarkın Kamil Yakupoğlu da katıldı.
(SAM-SLH-Y)

10.05.2016 11:38:37 TSI
NNNN
Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm yerel haberler, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Bu alanda yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.