Öne Çıkanlar
Son Dakika

MÜDÜR VEKİLİ HAMDİ SARIÖZ: İNTERNET, DÜNYAYI KÜÇÜLTTÜ

10 Mayıs 2016 Salı, 12:19
MÜDÜR VEKİLİ HAMDİ SARIÖZ: İNTERNET, DÜNYAYI KÜÇÜLTTÜ
MÜDÜR VEKİLİ HAMDİ SARIÖZ: İNTERNET, DÜNYAYI KÜÇÜLTTÜHÜSEYİN EFE
KÜTAHYA (İHA) - Kütahya Yunus Emre İlkokulu ve Orgeneral Asım Gündüz İlkokulu öğrencileri, Milli Eğitim Müdür Vekili Hamdi Sarıöz'ü makamında ziyaret ederek, okullarında yürüttükleri e-twinning projeleri hakkında bilgi verdi.
Öğrenciler, 'Kitap Okuyorum Farklı Bakıyorum' isimli projelerinde her ay rehber bir öğretmen önderliğinde farklı bir kitap okuduklarını ve ay sonunda da bu kitaplar hakkında fikirlerini paylaştıkları bir toplantı yaptıklarını söylediler.
Ziyarete konuşan Müdür Hamdi Sarıöz, e- twinning projelerinin farklı kültürleri bir araya getirdiğini sanal ve güvenilir bir ortamda, öğretmenlerinin rehberliğinde farklı illerden farklı ülkelerden öğrencilerin birbirleriyle iletişime geçtiklerini ve yaptıkları çalışmaları birbirleriyle paylaştıklarını ifade etti.
Sarıöz, projeler sayesinde öğrencilerin teknolojiyi daha etkin kullandıklarını ayrıca yabancı dilin önemini kavrayarak yabancı dil öğrenmeye karşı heveslerinin arttığını söyledi.
Sarıöz, internet sayesinde dünyanın her geçen gün küçüldüğünü dünyanın her yerinden istediğimiz kişiyle iletişime geçerek bilgi alışverişinde bulunabileceğini dile getirdi. (EFE)

10.05.2016 12:19:09 TSI
NNNN
Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm yerel haberler, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Bu alanda yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.