Öne Çıkanlar
Son Dakika

MENOPOZ OKULU İLK MEZUNLARINI VERDİ

10 Mayıs 2016 Salı, 12:56
MENOPOZ OKULU İLK MEZUNLARINI VERDİ
MENOPOZ OKULU İLK MEZUNLARINI VERDİ
- BÜYÜKŞEHİR DESTEKLİ MENOPOZ FARKINDALIĞI EĞİTİMİNİN İLK KURSU TAMAMLANDIADANA (İHA) - Adana Büyükşehir Belediyesi, Adana Kent Konseyi Kadın Meclisi ve Çukurova Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi iş birliğiyle açılan Menopoz Okulu'nun, Güzelyalı Cumhuriyet Parkı Okuma Salonu'nda başlatılan pilot uygulama eğitimi tamamlandı.
Menopoz konusunda akademisyenlerden ders alan 30 kadına sertifika verilen törende konuşan Adana Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Cennet Ünal, 5 hafta süren eğitimin son derece yararlı geçtiğini belirtti. Ünal, "Sağlıklı kadının sağlıklı toplumun temel taşı olduğuna inanan ve bu amaca ulaşmada bize destek veren bir Adana Büyükşehir Belediye Başkanımız var. Başkanımız Hüseyin Sözlü Bey'e sizlerin huzurunda çok teşekkür ediyoruz" dedi.
Çukurova Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Sait Polat da, başta Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü'ye ve Adana Kent Konseyi'ne desteklerinden dolayı teşekkür ettiğini ifade etti.
Çukurova Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi, Kadın Hastalıkları ve Doğum Hemşireliği Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Evşen Nazik ise böyle bir eğitimin hayali olduğunu belirtti. Doç. Nazik, "Bunun gibi birçok eğitim planlıyoruz. Bu fırsatı bana tanıyanlara teşekkür ediyorum. Yıllardır halka okul olarak nasıl açılabileceğimizi düşünüyordum. Bir türlü bunun yolunu bulamıyordum. Adana Kent Konseyi ile yollarımız kesişti ve hayalimizi gerçekleştirme fırsatı bulduk. Büyükşehir Belediye Başkanımıza ve destek veren herkese çok teşekkür ediyorum. İnşallah bundan sonra farklı eğitimlerle de bir araya geleceğiz" dedi.
Eğitim alan kadınlar da son derece yararlı bilgiler edindiklerini kaydederek, öğrendiklerini şimdiden uygulamaya başladıklarını ve menopozun bir hastalık olmadığını anladıklarını, yarattığı stresle daha kolay başa çıkma yöntemlerini öğrendiklerini vurguladılar.
Konuşmaların ardından pasta kesildi, mezuniyet kutlandı.
Mezuniyet törenine Adana Kent Konseyi Başkanı Ömer Güner Sazak, Adana Kent Konseyi Sağlık Komisyonu Başkanı Serap Sezer Tenikeci, ders veren öğretim görevlileri, Adana Kent Konseyi yöneticileri ve kursiyerler kadınlar katıldı.
Projeyle, Adana'nın 15 ilçesinde, geniş kitlelere ulaşılarak menopoz konusunda farkındalık oluşturulması hedefleniyor. Menopoz farkındalık eğitimiyle; kadınların yaşam kalitesinin yükseltilmesi amaçlanıyor.
(ERN-Y)

10.05.2016 12:56:24 TSI
NNNN
Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm yerel haberler, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Bu alanda yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.