Son Dakika
17 Temmuz 2017 Pazartesi, 12:14 | Güncelleme:
Onbinler, şeref meydanı'nda demokrasiye sahip çıktı
Onbinler, şeref meydanı'nda demokrasiye sahip çıktı
- Küçükçekmece'de onbinlerce kişi demokrasi nöbetlerinde buluştu

(Fotoğraflı)

İSTANBUL (İHA) - Küçükçekmece'de 15 Temmuz hain darbe girişimin yıl dönümünde 15 Temmuz Şeref Meydanı'nda onbinlerce vatandaş demokrasi nöbeti tuttu.
15 Temmuz'un sene-i devriyesinde tüm yurtta düzenlenen anma etkinlikleri, Küçükçekmece'de de demokrasi şölenine dönüştü. Küçükçekmeceliler demokrasi nöbeti tutarak, bir kez daha demokrasiye olan bağlılıklarını gösterdi.Halkalı 15 Temmuz Şeref Meydanı'nda tutulan nöbetlerde, 15 Temmuz gecesininruhu yaşatılırken Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın halka seslenişi binlerce vatandaş tarafından izlendi.
Demokrasi nöbetlerinde, Küçükçekmece Kaymakamı Harun Kaya, Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz ve beraberindeki ilçe protokolü vatandaşlara eşlik etti.
"Sizlerle gurur duyuyorum"
Birlik ve beraberlik mesajları veren Küçükçekmece Kaymakamı Harun Kaya, "Bayrağımıza ve vatanımıza nasıl sahip çıktığımızı bir kez daha gösterelim. İnsanlar bir çok şeye aşık olabilirler ama aşkın en sebepli olanı vatan aşkı, millet aşkı, bayrak aşkıdır. Bu milletin aşıklarına selam olsun. Küçükçekmece Kaymakamı olarak sizlerle her zaman gurur duyuyorum''dedi.
"İstanbul çok özel bir gece yaşıyor''
15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde Şehitler Anıtı'nınaçılışına katılmasının ardından Küçükçekmecelilerle buluşan Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz,"İstanbul çok özel bir gece yaşıyor. Küçükçekmece sizlerle birlikte çok güzel bir gece yaşıyor. Birinci seneyi devriyesinde miletimizin, Küçükçekmecelilerimizin 15 Temmuz'u unutmadığını ve unutturmayacağının şahidi sizler oldunuz. 15 Temmuz Destanı gerçekten dünya demokrasi tarihinde okutulması gereken bir ders olmalıdır. 15 Temmuz hain kalkışması hepimizin acıyla hatırladığı bir gece ama aynı zamanda gurur duyduğumuz bir gecedir. Özellikle o gece Sayın Cumhurbaşkanımızın telefon ile televizyona bağlanarak vatandaşlarını meydanlara davet etmesinden sonra sizler, Türkiye'deki bütün vatandaşlarımız sokaklara caddelere akın etti ve akıllarına ölüm gelmedi. Çünkü bizim için şehitlik asla ölüm olmadı buna inanıyoruz.Binlerce gazimiz ve250 şehidimizle 15 Temmuz' a bir destan olarak bakıyoruz.Yarınların 15 Temmuz'u bir destan olarak okuyabileceği bir gece yaşattık. Tüm şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum. Bu meydanda birbirinden çok farklı düşüncelere sahip, çok farklı siyasi görüşlere sahip olan kişiler var ama işte söz konusu vatansa, söz konusu bayraksa gerisi teferruattır diye 15 Temmuz Şeref Meydanı'nı doldurduğunuz için hepinize teşekkür ediyorum. Sizlerle biz 15 Temmuz Şeref Meydanı'nın nöbet arkadaşlarıyız'' dedi.
"15 Temmuz bizim için çok önemlidir"
15 Temmuz'un millet ve vatan için önemini vurgulayan Küçükçekmece AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Korkut, "Rabbim, vatanımız ve milletimiz için sırası geldiğinde şehit olmayı bize de nasip eder inşallah. 15 Temmuz'lar bizim için çok önemlidir. Unutmayacağız ve unutturmayacağız. Çocuklarımıza kardeşlerimize ve bütün çevremizdeki insanlara 15 Temmuz'un ne kadar önemli olduğunu anlatacağız. Rabbim tüm şehitlerimizin ruhlarını şad etsin. Bizleri de onlara layık olan kardeşlerimizden eylesin inşallah. Nöbetiniz mübarek olsun''dedi.
15 Temmuz Şeref Meydanı'nda sanatçılar; Ahmet Şafak, Eşref Ziya, Lokman Yıldız, Saleh Sabr ve Tuncay Okutan, Dursun Ali Erzincanlı'da vatandaşları yalnız bırakmadı.
(HK-ÖK-Y)

17.07.2017 12:15:32 TSI
NNNN
Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm İstanbul haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. İstanbul Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.