Son Dakika
19 Ekim 2016 Çarşamba, 15:43 | Güncelleme:
19 Ekim Muhtarlar Günü

MUĞLA (AA) - Muğla Muhtarlar Derneği Başkanı Şükrü Arık, Muğla Muhtarlar Federasyonu Temsilcisi Hayati Zorlu ve muhtarlardan oluşan heyet, 19 Ekim Muhtarlar Günü nedeniyle Muğla Valisi Amir Çiçek'i makamında ziyaret etti.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Çiçek, 19 Ekim'in Muhtarlar Günü olarak kabul edildiğini ve bu yıl ilk defa kutlandığını söyledi.

Muhtarlığın demokrasinin temel taşlarından biri olduğunu söyleyen Vali Çiçek, "Demokraside önce mahalli idareler iyi işlemeli. Halk kendi iradesini ortaya koyuyorsa demokrasi güzel yaşatılıyor demektir. Seçilmiş, sayılan, görevini gönüllü ve iyi şekilde yapan muhtarlarımız saygı değerdir." dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın büyükşehir belediye başkanlığı döneminden bugüne kadar muhtarlara çok değer verdiğini bu nedenle Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde muhtarlarla buluştuğunu kaydeden Çiçek, devletin her kademesindeki yöneticilerin de muhtarlık kurumunu çok önemsemek zorunda olduğunu vurguladı.

Konuşmasında demokrasiye, milli iradeye başkaldıran ihanet çetelerinin olduğunu ifade eden Vali Çiçek, sözlerine şu şekilde devam etti:

"15 Temmuz'da demokrasiye karşı olanların, içimizden çıktığını gördük. Demokrasi o kadar kolay elde edilmedi, Türkiye Cumhuriyeti devleti kolay kurulmadı. Bu vatan kan dökülerek kazanıldı. Bağımsızlığımız için nice şehitler verdik, gazilerimiz kanlarını akıttı. Türkiye Cumhuriyeti Devletini kanlarımızı dökerek bu hale getirdik. 15 Temmuz'da ihanet çeteleri siz değerli muhtarlarımız ve vatandaşlarımızın meydanlara inmesi, tankları durdurması sayesinde amaçlarına ulaşamadı."

Yönetim anlayışlarında istişare, katılımcılık, ortaklık, şeffaflık olduğuna işaret eden Çiçek, "Vatandaşlarımız ve muhtarlarımızla bu mantıkla bir araya geliyoruz. Devletin görevlileri muhtarların değerini bilmeli. Vatandaşlarla her zaman hasbihal etmemiz lazım. O zaman devlet güçlü, diri olur, terör yaşanmaz. Bir daha 15 Temmuzları yaşamayız." diye konuştu.

Ardından Muğla Muhtarlar Derneği Başkanı Şükrü Arık, Muğla Muhtarlar Federasyonu Temsilcisi Hayati Zorlu, muhtarlar adına Vali Çiçek'e çiçek takdim etti.

Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm Muğla haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Muğla Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.