BİR KAÇ KELİME YAZARAK SİZE YARDIMCI OLABİLİRİZ!
haber,kaynak, etkinlik, konu, yazı vb.
LİSTELE
PAYLAŞ
Haber/makale'yi paylaşmak için aşağıdaki sosyal hesaplardan birini kullabilirsiniz!

2017 Nobel Edebiyat Ödülü'nü kazanan isim belli oldu. Heyecanla beklenen 2017 Nobel Edebiyat Ödülü’nü kazanan isim Kazuo Ishiguro oldu. 

Nobel Edebiyat Ödülü’nü geçen sene Bob Dylan kazanmıştı. İsveç Nobel Akademisi, Amerikan müzik geleneğinde ‘yeni şiirsel ifadeler yarattığı’ için Bob Dylan’ın Nobel Ödülü’ne layık görüldüğünü açıklamıştı.

Kazuo Ishiguro'nun Nobel Edebiyat Ödülü'nü kazandığı, Nobel'in resmi Twitter hesabında da duyuruldu.

 

Nobel Akademisi, Ishiguro'nun büyük bir duygusal güce sahip romanlarında dünya ile hayali algı arasındaki uçurumu ortaya çıkardığı için ödüle layık görüldüğünü açıkladı.

Kazuo Ishiguro yaptığı açıklamayla Nobel Edebiyat Ödülü almış olmasının heyecanını paylaştı. Kazuo Ishiguro, "Bu inanılmaz büyük bir onur, çünkü bu şimdiye kadar yaşamış en büyük yazarların izinde olduğum anlamına geliyor" dedi.

Hafta başından itibaren Nobel Tıp Ödülü, Nobel Fizik Ödülü, Nobel Kimya Ödülü'nün sahipleri ve bugün de Nobel Edebiyat Ödülü'nü kazananı açıklandı. 6 Ekim Cuma günü Nobel Barış Ödülü’nü kazanan isim açıklanacak.

2017 Nobel Tıp Ödülü, 2 Ekim’de ABD’li bilim insanları Jeffrey Hall, Michael Rosbash ve Michael Young’a verildi.

2017 Nobel Fizik Ödülü, yerçekimi dalgaları üzerindeki çalışmalarıyla Rainer Weiss, Barry C. Barish ve Kip S. Thorne’un oldu.

2017 Nobel Kimya Ödülü ise, geliştirdikleri 'çözeltideki biyomoleküllerin yüksek çözünürlüklü yapı tayini için kriyo-elektron mikroskobu' ile Jacques Dubochet, Joachim Frank ve Richard Henderson'a takdim edildi.

KAZUO ISHIGURO KİMDİR?

Kazuo Ishiguro, 1954 Japonya doğumlu İngiliz yazar. Kazuo Ishiguro, şimdiye dek 8 roman yazdı. Aynı zamanda yazarın, film senaryoları da bulunuyor. Kazuo Ishiguro'nun en son yayımlanan kitabı, The Buried Giant (2015). Kazuo Ishiguro'nun romanları genelde zaman ve hafıza temaları üzerine olmasıyla biliniyor.

Kazuo Ishiguro'nun en bilinen romanı 1989 yılında yayımlanan The Remains of the Day. Bu kitap sinemaya da uyarlandı. Kitaptaki baş karakteri Anthony Hopkins canlandırdı.

YORUM YAP 3
SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ
2000
  • Misafir 05 Ekim 2017 Perşembe 14:19 okeyde hep kazanıyom da bu nobeli hiç kazanamadım ne hikmetse
  • Misafir 05 Ekim 2017 Perşembe 14:19 japonlar veya inglizler soykırım yaptı demiş mi?
  • Misafir 05 Ekim 2017 Perşembe 14:02 ne ödülmüş her gün bildirim yolluyosunuz
2000