Çarpışma oyuncuları kimler? İşte Çarpışma oyuncu kadrosu - Çarpışma başrol oyuncuları

29.11.2018 - 18:31 | Güncelleme:

Çarpışma bu akşam 2. bölümüyle ekranlara geliyor. SHOW TV'nin iddialı dizisi Çarpışma geçen hafta yayınlanan ilk bölümü ile izleyiciyi ekrana kilitledi ve hafta boyunca çok konuşuldu. Kıvanç Tatlıtuğ, Elçin Sangu, Onur Saylak, Melisa Aslı Pamuk, Erkan Can gibi önemli oyuncuların yer aldığı dizinin oyuncu kadrosunda kimler ver? Çarpışma oyuncuları kimler?

 • 1 Çarpışma oyuncuları kimler? İşte Çarpışma oyuncu kadrosu - başrol oyuncuları
  1 | 12

  Çarpışma oyuncuları, geçen hafta ilk bölümüyle izleyenleri ekran başına kilitlemesinin ardından merak konusu oldu. Bu akşam saat 20.00'de 2. yeni bölümüyle ekranlara gelecek Çarpışma'da heyecan dolu anlar yaşanacak. Peki Çarpışma'nın oyuncuları kimler? 

 • 2 Çarpışma oyuncuları kimler? İşte Çarpışma oyuncu kadrosu - başrol oyuncuları
  2 | 12

  KADİR ADALI (KIVANÇ TATLITUĞ)

  İstanbul Organize Şube’de başkomiserdir. Evlidir, bir kızı vardır. İşkolik biridir, herkes onun bir gün emniyet müdürü olacağını bilmektedir. Sarıyer Sporun amigosudur, tribünde platformun üzerine çıktığı an mutludur. Tribünündekileri ve mahallesindekileri sahiplenir. Kardeşi, ağabeyi ya da bir ailesi olmadığı için sevdiklerine ağabeylik, kardeşlik yapar. Kaderini değiştiren, yaşadığı acı olay olacaktır. 

  KIVANÇ TATLITUĞ KİMDİR, KAÇ YAŞINDA?

  Kıvanç Tatlıtuğ, mesleki yaşamına 2002 yılında modellikle başladı. 2005 yılında oyunculuk kariyerine “Gümüş” dizisinde canlandırdığı “Mehmet” karakteri ile giriş yaptı. 

  Rol aldığı “Gümüş” dizisi Ortadoğu’ya satılan ilk Türk dizisi oldu ve Kıvanç Tatlıtuğ; Kahire, Abu Dhabi, Muskat gibi birçok film festivaline “Onur Konuğu” olarak katıldı ve “Onur Ödülleri” aldı. 2005 yılından beri Ortadoğu, Balkanlar, Türkî Cumhuriyetleri ve Kuzey Afrika’da en çok bilinen ve en popüler Türk Aktör oldu.

  “Gümüş” dizisinin ardından sırasıyla; “Menekşe ile Halil” dizisinde “Halil”, “Amerikalılar Karadeniz’de” filminde “Muzaffer”, “Aşk-ı Memnu” dizisinde “Behlül”, “Ezel” dizisinde konuk oyuncu olarak “Sekiz”, “Kuzey Güney” dizisinde “Kuzey”, “Kelebeğin Rüyası” filminde “Muzaffer Tayyip Uslu“, “Kurt Seyit ve Şura” dizisinde “Kurt Seyit” ve 2016 yılında “Cesur ve Güzel” dizisinde “Cesur” karakterini canlandırarak devam etmiştir. Kıvanç Tatlıtuğ son olarak 2018 Şubat ayında vizyona giren “Hadi Be Oğlum” filminde “Ali” karakterini canlandırmıştır.

  Bu zamana kadar 36. Altın Kelebek Ödülleri (2009), 17. Sadri Alışık Tiyatro ve Sinema Oyuncu Ödülleri (2012), 39. Altın Kelebek Ödülleri (2012), 18. Altın Objektif Ödülleri (2012) ve 46. Siyad Ödülleri (2014)’nde “En İyi Erkek Oyuncu” ödülünün sahibi oldu. 2017 yılında 44.Altın Kelebek Ödülleri’nde ise "Kendi Mucizesini Yaratanlar” ödülünü kazandı. Kıvanç Tatlıtuğ ayrıca pek çok üniversite, eğitim ve kamu kurumları tarafından da “En iyi Erkek Oyuncu” ödülüne layık görülmüştür.

  Kıvanç Tatlıtuğ son olarak Ocak 2019’da vizyona girecek olan “Organize İşler 2: Sazan Sarmalı” filminde “Saruhan” karakterini canlandırmaktadır.

  Kıvanç Tatlıtuğ, UNICEF’in tüm dünyadaki en genç “İyi Niyet Elçisi”dir. Kıvanç Tatlıtuğ şimdilerde ise 'Çarpışma' dizisinde Kadir Adalı karakterine hayat veriyor.

 • 3 Çarpışma oyuncuları kimler? İşte Çarpışma oyuncu kadrosu - başrol oyuncuları
  3 | 12

  ZEYNEP TUNÇ (ELÇİN SANGU)

  Banka müdiresidir. Rakamlarla nasıl başa çıkacağını bilse de hayatla başa çıkabilme yetenekleri sınırlıdır. Zeynep’in içindeki en baskın duygu korkudur. Eve girdiğinde ilk iş olarak kapıyı kilitler, arabaya bindiğinde hemen merkezi kilit düğmesine basar. Bu alışkanlıkların çoğu yetimhaneden gelmektedir. Elindekileri kaybetme korkusu vardır. Kızı haricindeki her şeye, tehlike unsuru olarak yaklaşır. Eşi Galip’le olan evliliği bitme noktasındadır, ancak Zeynep yalnızlıktan korkmaktadır. 

  ELÇİN SANGU KİMDİR, KAÇ YAŞINDA?

  Elçin Sangu 13 Ağustos 1985’te İzmir’de doğdu. Mersin Üniversitesi Opera bölümünden mezun oldu.

  Sahne Tozu Tiyatrosu'nda ki oyunculuk eğitiminin ardından, 2011 yılında "Öyle Bir Geçer Zaman Ki” dizisi ile giriş yaptığı oyunculuk kariyeri boyunca, "Aşk Kaç Beden Giyer”, "Bir Aşk Hikayesi", "Kurt Seyit ve Şura", "Sevdam Alabora" dizilerinde yer aldı.

  Elçin Sangu 2015 - 2016 yıllarında Kiralık Aşk dizisinde canlandırdığı Defne karakteriyle; "Radyo Televizyon Gazetecileri Derneği Medya Oscarları Ödülleri", "Ayaklı Gazete TV Yıldızları Ödülleri", "MGD 22. Altın Objektif Ödülleri" ile birlikte pek çok Üniversiteden, eğitim ve kamu kurumlarından "En iyi Kadın Oyuncu" ödülü ve “43. Pantene Altın Kelebek Ödülleri”nden “En İyi Kadın Komedi Oyuncusu” ödülü almıştır.

  2017 yılında “Mutluluk Zamanı” filminin başrolünü paylaşan Elçin Sangu son olarak Blu Tv'de yayınlanan "Yaşamayanlar" projesinde "Mia" karakterini canlandırdı. Elçin Sangu şimdilerde ise 'Çarpışma' dizisinde Zeynep Tunç karakterine hayat veriyor. 

 • 4 Çarpışma oyuncuları kimler? İşte Çarpışma oyuncu kadrosu - başrol oyuncuları
  4 | 12

  VELİ CEVHER (ONUR SAYLAK) 

  Karanlık dünyanın büyük işler çeviren bir aktörüdür. Kimse izini bulamaz, hiçbir kameraya görüntü vermez, dinlemelere takılma ihtimaline karşın sürekli hat değiştirir. Herkese ve her şeye karşı büyük bir güven sorunu vardır. Acımasız ve merhametsiz biridir. Çarpışmanın kilit noktasındaki isimdir.

  ONUR SAYLAK KİMDİR, KAÇ YAŞINDA?

  Onur Saylak, Orta Doğu Teknik Üniversitesi Fizik Bölümü’nde ve Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölüm’lerinde kısa süre eğitim aldıktan sonra, Bilkent Üniversitesi Tiyatro Bölümü’nü kazandı ve mezun oldu. Okul dönemi boyunca Ankara Devlet Tiyatroları’nda çeşitli oyunlarda rol alarak, sahneye adım attı. 

  Pek çok dizi projesinde yer alan Onur Saylak, Yabancı Damat, Kod Adı Kaos, Asi, Nefes, Gönülçelen, Sensiz Olmaz, Ağır Roman, Hayat Ağacı, Hatırlı Gönül ve son olarak Vatanım Sensin dizilerinde, başarılı performanslar sergilemiştir. 

  Onur Saylak, Arzu Tramvayı, Getto ve Üç Kuruşluk Opera tiyatro oyunlarının yanı sıra, Sonbahar, Denizden Gelen, Mavi Dalga, Rüzgarın Hatıraları filmlerinde rol almıştır. 

  Onur Saylak, Şahsiyet dizisinin ve Daha sinema filminin yönetmenlik koltuğunda oturmuş ve Daha filmi ile pek çok ödül kazanmıştır.

 • 5 Çarpışma oyuncuları kimler? İşte Çarpışma oyuncu kadrosu - başrol oyuncuları
  5 | 12

  CEMRE GÜR (MELİSA ASLI PAMUK)

  Adını bilmediği, anlamlandıramadığı bir duygunun yokluğundan muzdariptir. Bu duygu sevgidir. Sevginin sıcaklığını aramaktadır. Sevgilisi Demir’de bulduğunu düşünmüş fakat yanılmıştır. Ona aşık değildir ve bu ilişkiyi sürdürmemesi gerektiğini kendine itiraf edememektedir. Rol yapmaktadır ve bu durum onu fazlasıyla hırpalamaktadır. Sevgi yoksunluğunun nedeni ise annesizliktir. Hayatındaki en büyük boşluk budur. Sürekli bir kaçış halindedir. Amerika’ya gidip yüksek yapmak istemesinin nedeni de budur.

  MELİSA ASLI PAMUK KİMDİR, KAÇ YAŞINDA?

  2011 yılında düzenlenen Miss Turkey yarışmasında birinci olmuştur. İyi seviyede İngilizce, Felemenkçe, Almanca ve orta seviyede Fransızca konuşabilen Pamuk, Hollanda’da Amsterdam Üniversitesi’nde Psikoloji eğitimi görmüştür. Pamuk, 2004 yılında onüç yaşında iken, Hollanda’da yayınlanan Dat zit wel snor adlı kısa filmde başrolde Hayal adlı karakteri canlandırmıştır. Sadri Alışık Kültür Merkezi’nde “Temel Oyunculuk” dersleri almıştır. Türkiye’deki oyunculuk kariyeri ise “Her Sevda Bir Veda, adlı dizi ile başlamıştır. Ardından YerGök Aşk, Kurt Seyit ve Şura ile devam etmiş ve Kara Sevda dizisindeki başarılı performansıyla aranan oyuncular arasındaki yerini almıştır.  Melisa Aslı Pamuk şimdilerde ise 'Çarpışma' dizisinde Cemre Gür karakterine hayat veriyor.

 • 6 Çarpışma oyuncuları kimler? İşte Çarpışma oyuncu kadrosu - başrol oyuncuları
  6 | 12

  KEREM KORKMAZ (ALPEREN DUYMAZ)

  Babasını bıçakla yaralamaktan 5 yıl yatmıştır. Onu hapisten çıkmaya motive eden yegane şey, dışarıdaki sevgilisi Meral’dir. Evlenmek, çalışmak ve zamanı geldiğinde çoluk çocuğa karışmak gibi bir isteği vardır. 25 yaşında biri için fazla olgun gelen bu hayal onun aile yoksunluğundan kaynaklanmaktadır. Kendine bir aile yaratmak ve özlemini duyduğu bütün duyguları bu ailede yaşamak istemektedir. Bu hayali gerçekleştirmiş Kadir ağabeyi onun hem mahalledeki, hem de tribündeki idolüdür. Hapishanede geçen süreçte Kerem, başta aile olmak üzere her şeye karşı olan inancını yitirmiştir. Bir şey hariç: Meral. 

  ALPEREN DUYMAZ KİMDİR, KAÇ YAŞINDA?

  Alperen Duymaz, yetenekli bir genç oyuncudur. Lise yıllarında müzik ve modellikle ilgilenen oyuncu, Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümünde eğitimini tamamlamıştır. İlk dizisi, Tatlı Küçük Yalancılar ile oyunculuğa adım atmıştır. Acı Aşk ve Bodrum Masalı dizilerinde gösterdiği yeteneği ile Çukur dizisinde önemli bir rol almıştır. Kariyerinde sağlam adımlarla ilerleyen oyuncu, Direniş Karatay filminde de rol aldı. Alperen Duymaz şimdilerde ise 'Çarpışma' dizisinde Kerem Korkmaz karakterine hayat veriyor.

 • 7 Çarpışma oyuncuları kimler? İşte Çarpışma oyuncu kadrosu - başrol oyuncuları
  7 | 12

  SELİM (MUSTAFA UĞURLU)

  Çok tanınmış biridir. Çevresi bir hayli geniştir. Siyasiler, bürokratlar, iş insanları… 

  Avukat ve eski kulüp başkanı olması onun vitrindeki görünümüdür. Servetinin çoğunu danışmanlık adı altında, büyük isimlerin paralarını aklayarak kazanır. Bu paralar Selim’in elinden çıktığında, sütten çıkmış ak kaşık kadar temiz olur. Bu nedenle yer altında da saygı duyulan ve değer verilen bir adamdır. Bir nevi kara kutudur. Belayı ve şiddeti sevmez. Çok sakin, sabırlı ve soğukkanlı bir adamdır. Sesini çok nadir yükseltir. Cemre onun hayatının merkezidir. Karısını, Cemre çok küçükken kaybetmiştir. Belma ona ikinci baharı yaşatmaktadır.

  MUSTAFA UĞURLU KİMDİR, KAÇ YAŞINDA?

  1955 yılında doğan Mustafa Uğurlu oyunculuk kariyerine birçok televizyon ve sinema dizisi sığdırmıştır. 1998 yılında Ağır Roman sinema filmindeki performansıyla Altın Portakal Film Festivali En İyi Erkek Oyuncu ödülüne layık görülen Uğurlu aynı zamanda Devlet Tiyatrosu’nda birçok oyunda oyuncu ve yönetmen olarak görev almıştır.  

 • 8 Çarpışma oyuncuları kimler? İşte Çarpışma oyuncu kadrosu - başrol oyuncuları
  8 | 12

  BELMA (ROJDA DEMİRER)

  Çok politik bir kadındır. Bu tavrı, kendinden 15 yaş büyük olan Selim Gür’le yaptığı evlilikten bellidir. Her adımını ‘Demir’le olan ilişkisi hariç’ titizlikle, tartarak atar. Belma’nın en büyük silahı kadınlığıdır. Çok şık giyinen biridir. Çok güçlü bir karizması vardır. Demir’e sırılsıklam aşıktır. Selim’le yaptığı mantık evliliğinde eksik olan aşkı ve tutkuyu Demir’le gidermektedir. 

  Köşeye sıkıştığında hiç kimsenin tahmin edemeyeceği kadar gözü kara birine dönüşür.

  ROJDA DEMİRER KİMDİR, KAÇ YAŞINDA?

  Rojda Demirer, 1980 yılında Ankara'da doğmuştur. 1988 yılında (9 yaşındayken) TRTAnkara Radyosu Çocuk Saati sınavlarını kazanarak radyo tiyatrosu yapmaya başlamıştır. Bunu daha sonra TRT'de çocuk dizileri, program sunuculukları ve film, dizi ve çizgi film dublajları takip etmiştir. 1997 yılında Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı tiyatro bölümüne girerek 2001 yılında mezun olmuştur. 2003-2008 yılları arasında da Trabzon Devlet Tiyatrosu'nda kadrolu sanatçı olarak görev almıştır.[3] Birçok televizyon dizisi ve sinema filmlerinde rol almıştır. 2003 yılında Altın Kelebek Umut Vaadeden Kadın Oyuncu ödülünü almıştır.

 • 9 Çarpışma oyuncuları kimler? İşte Çarpışma oyuncu kadrosu - başrol oyuncuları
  9 | 12

  MERAL (MERVE ÇAĞIRAN) 

  Güzel, alımlı ve hayata tutkuyla bağlı bir kadındır. Bu yüzden ölümden çok korkmaktadır. 

  İstediği hayatı kısa yoldan elde etmek için, Kerem içeriye girdikten sonra Yakup’un ilgisini geri çevirmemiştir. Ailesiyle ev diye yaşadığı dört duvar ona dar gelmektedir. 

  Meral güçlü ve zeki biridir. Yeri geldiğinde kadınlığını kullanmaktan da çekinmeyen biri. Hissettiği gerçek duyguları içinde yaşar. Kimseye sezdirmez.

  MERVE ÇAĞIRAN KİMDİR, KAÇ YAŞINDA?

  1992 yılında Balıkesir’de dünyaya gelen Merve Çağıran, çocukluğunu daha sonra taşındıkları İzmir’de geçirmiştir. 2011 yılında İstanbul’a taşınmış ve eğitimini 35.5 Sanat Merkezi’nden almıştır. İlk kez kamera karşısına ‘’Şefkattepe’’ dizisiyle çıkan Çağıran, ‘’Elde Var Hayat’’, ‘’Kaçak Gelinler’’ dizilerinde rol aldıktan sonra 2015 yılında ‘’Tatlı Küçük Yalancılar’’ ve 2016 yılında ‘’Aşk Laftan Anlamaz’’ projeleriyle dikkatleri üzerine çekmiştir. 2017 yılında Mert Baykal’ın yönetmenliğini üstlendiği ‘’Fi’’ dizisinde ve Yusuf Pirhasan ile Aytaç Çiçek’in yönetmenliğini paylaştığı ‘’Kalp Atışı’’ dizisinde yer almıştır.

  Çağıran, bu hızlı yükselişinden dolayı, 2018 ‘’Pantene Altın Kelebek Yıldızı Parlayanlar’’ ödülünü kazanmıştır. 2018 yılı bitmeden de, internet dizisi olan ‘’Bozkır’’ dizisinde yer almış ve Uluç Bayraktar’ın yönetmenliğini üstlendiği, başrollerini Kıvanç Tatlıtuğ, Elçin Sangu, Alperen Duymaz, Melisa Aslı Pamuk ve İsmail Demirci’yle paylaştığı ‘’Çarpışma’’ dizisinde Meral karakterini canlandırmaktadır.

  İlk defa sinema kariyerine 2016 yılında başrollerini Serenay Sarıkaya ve Nejat İşler’le paylaştığı ‘’İkimizin Yerine’’ adlı filmle başlamıştır. 2018 yılında ‘’Kaybedenler Kulübü Yolda’’ filmindeki performansıyla kendisini bir kere daha kanıtlamıştır.

  Merve Çağıran’ın Oynadığı Diziler

  2018 Çarpışma – Uluç Bayraktar

  2018 Bozkır – Bahadır İnce (İnternet Dizisi)

  2017 Kalp Atışı – Yusuf Pirhasan, Aytaç Çiçek

  2017 Fi – Mert Baykal (İnternet Dizisi)

  2016 Aşk Laftan Anlamaz – Bahadır İnce, Müge Uğurlar

  2015 Tatlı Küçük Yalancılar – Cem Karcı

  2014 Kaçak Gelinler – Kerem Çakıroğlu

  2011 Elde Var Hayat – Sadullah Şentürk

  2010 Şefkattepe – Abdülkadir Ceylan Ede

  Merve Çağıran’ın Oynadığı Filmler

  2018 Kaybedenler Kulübü Yolda – Mehmet Ada Öztekin

  2016 İkimizin Yerine – Umur Turagay

 • 10 Çarpışma oyuncuları kimler? İşte Çarpışma oyuncu kadrosu - başrol oyuncuları
  10 | 12

  DEMİR (HAKAN KURTAŞ)

  Bütün eğitim hayatını derecelerle bitirmiş ve avukat olmuştur. Çok hırslıdır. Başarısızlığa tahammülü yoktur. Selim’in avukatlık şirketinin -ki bu şirket neredeyse Türkiye’nin en büyüğüdür- en önemli avukatlarından biridir. Bugüne kadar hiçbir davayı kaybetmemiştir. Azılı bir suçluyu, bir masuma dönüştürecek kadar işinde iyidir. Bütün eğitim hayatını derecelerle bitirmiş ve avukat olmuştur. Çok hırslıdır. Başarısızlığa tahammülü yoktur. Selim’in avukatlık şirketinin -ki bu şirket neredeyse Türkiye’nin en büyüğüdür- en önemli avukatlarından biridir. Bugüne kadar hiçbir davayı kaybetmemiştir. Azılı bir suçluyu, bir masuma dönüştürecek kadar işinde iyidir. Neredeyse bütün sosyal ilişkileri menfaat üzerine kuruludur. Hayatını özetleyen cümle ‘kazan kazan’dır. Selim Gür, onun idolüdür. 

  Hakan Kurtaş'ın Oynadığı Diziler

  2018- Çarpışma – Show TV – Uluç Bayraktar

  2018 – 8.Gün

  2017 – Dolunay

  2015 – Seddülbahir 32 Saat

  2013 – Son Aşk

  2013 – A.Ş.K.

  2011 – Bir Çocuk Sevdim

  Hakan Kurtaş'ın Oynadığı Filmler

  2017 – Martıları Efendisi – Mehmet Ada Öztekin

  2017 – Bölük – Aytaç Ağırlar

  2016 – Saruhan – Emre Konuk

  2016 – 91.1 – Mustafa Haktanır

  2013 – Grueling and His Wife – Esme Madra

  2011 – Vücut – Mustafa Nuri

  Hakan Kurtaş'ın Oynadığı Tiyatro Oyunları

  2010 – Dot Punk Rock – Rıza Kocaoğlu

  2010 – Avaz Avaz – Aralık Hareketi

  2011 – Kutlama/Festen – Murat Dalbatan

  2012 – Beautiful Burnout/Süpernova – Murat Dalbatan

  2017 – İstila – Sami Berat Marçalı

  Ödülleri

  2011 – 16.Sadri Alışık Ödülleri – Efes Özel Ödülü

  2011 – 18. Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali – Umut Vaat Eden Erkek Oyuncu Ödülü

  2012 – Oyuncular Sitesi Prestij Ödülleri – Umut Vaat Eden Oyuncu Ödülü

 • 11 Çarpışma oyuncuları kimler? İşte Çarpışma oyuncu kadrosu - başrol oyuncuları
  11 | 12

  GALİP (İSMAİL DEMİRCİ)

  Zaaflarının, alışkanlıklarının kurbanıdır. Her ne kadar tersi görünse de, zayıf karakterli bir adamdır. Korkuya kapıldığında en sevdiklerini geride bırakacak kadar güvenilmez biridir. Dertlerinden kaçmakla kurtulacağını düşünmektedir. Düzenli bir hayat ona göre değildir. Hayatı savruk yaşamaktadır. Kumarı çok sevmektedir. Buz gibi ifadeye sahiptir. Bu ifade yüzünden olacak ki içindekileri gizleyebilmektedir. Hatalarının ve zaaflarının farkındadır. Kendini düzeltmek yerine, hatalarına alışmayı, onlarla yaşamayı tercih eden biridir. Yaptığı bütün hataların sonunu getireceğini bilmektedir. Garip bir şekilde kendi sonunu kendi elleriyle getirmeye gönüllü gibi görünmektedir.

  İSMAİL DEMİRCİ KİMDİR, KAÇ YAŞINDA?

  1984 yılında Ankara’da doğan İsmail Demirci, 2009 yılında Ankara Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü’nden mezun oldu. 2010 yılında Cemal Şan’ın yönetmenliğini üstlendiği ‘’Türkan’’ dizisiyle ilk kez kamera karşısına geçtikten sonra, ‘’Anneler ile Kızları’’, ‘’Mor Menekşeler’’, ‘’Ben Onu Çok Sevdim’’, ‘’Kurtlar Vadisi Pusu’’, ‘’Reaksiyon’’, ‘’Fabrika Kızı’’, ‘’Serçe Sarayı’’, ‘’Muhteşem Yüzyıl Kösem’’, ‘’Babamın Günahları’’ ve ‘’Mehmed: Bir Cihan Fatihi’’ gibi birçok dizideki performansıyla adından çokça bahsettirdi.

  Sinemada ilk olarak, 2014 yılında ‘’Tut Sözünü’’ filminde yer aldıktan sonra, 2016 yılında ‘’Babaların Babası’’ filminde ve 2017 yılında yönetmenliğini Barış Kırımşelioğlu’nun üstlendiği ‘’Posta Kutusu’’ filminde yer almış ve performansıyla Krajina Festivali’nde “En iyi Erkek Oyuncu” ödülünü almıştır.

  İsmail Demirci şu an, Uluç Bayraktar’ın yönetmenliğini üstlendiği, başrollerini Kıvanç Tatlıtuğ, Elçin Sangu, Alperen Duymaz, Melisa Aslı Pamuk ve Merve Çağıran’la paylaştığı ‘’Çarpışma’’ dizisinde Galip karakterini canlandırmaktadır.

  İsmail Demirci'nin Oynadığı Filmler

  2017 Posta Kutusu – Barış Kırımşelioğlu

  2016 Babaların Babası – Raşit Çelikezer

  2014 Tut Sözünü – Oğuz Çelik

  İsmail Demirci'nin Oynadığı Diziler

  2018 Çarpışma – Uluç Bayraktar

  2018 ’Mehmed: Bir Cihan Fatihi – Cevdet Mercan

  2018 Babamın Günahları – Abdullah Oğuz

  2016-2017 Muhteşem Yüzyıl Kösem – Çağatay Tosun

  2015 Serçe Sarayı – Mesude Erarslan

  2015 Fabrika Kızı – Hakan Arslan

  2014 Reaksiyon – Onur Tan

  2013 Kurtlar Vadisi Pusu – Selahattin Sancaklı

  2013 Ben Onu Çok Sevdim – Eylem Koza

  2011 Mor Menekşeler – Serdar Akar

  2011 Anneler ile Kızları – Hakan Arslan

  2010 Türkan – Cemal Şan

 • 12 Çarpışma oyuncuları kimler? İşte Çarpışma oyuncu kadrosu - başrol oyuncuları
  12 | 12

  HAYDAR (ERKAN CAN)

  Adanalıdır. Hislerini, düşüncelerini saklamaz. Taşkın ve deli dolu biridir. Çabuk sinirlenir, zaman zaman kalp kırsa da arkasından gönül almayı bilir.

  Evli ve iki kız çocuğu sahibidir. Vazifesinde yükselmek gibi bir hırsı yoktur. Emrindeki memurları çok sever. Evlenecek olanların düğününe, çocuğu olanlar için hastanelere, derdi olanların derdine, kısacası herkese koşar. Bu yüzden herkes çok sever Haydar’ı. 

  Yemeğe zaafı vardır. İstanbul’da ne yenir ondan sorulur. Bu nedenle olacak ki kalbinde üç stentle dolaşmaktadır. Emrindeki memurlar arasında Kadir’in yeri başkadır. Çok sevmektedir onu. Oğlu gibi görmektedir.

  ERKAN CAN KİMDİR, KAÇ YAŞINDA?

  1 Ocak 1958’de Bursa’da doğdu. Oyunculuk kariyerine Bursa Devlet Tiyatrosu’nda başladı 1990 yılında İstanbul Devlet Konservatuarı’ndan mezun oldu. 1991-1992 yıllarında Bakırköy Devlet Tiyatrosu’nda çalıştı. Farklı festivallerinden çeşitli ödüller aldı.

  Erkan Can'ın Oynadığı Filmler

  2018 – Hedefim Sensin

  2018 – Müslüm

  2018 – Sevgili Komşum

  2018 – Babamın Ceketi

  2017 - Poyraz Karayel: Küresel Sermaye

  2016 – Ve Perde!

  2015 – Adana İşi

  2015 - En Güzeli

  2014 - Tut Sözünü

  2014 - Patron Mutlu Son İstiyor (Arif )

  2014 - Mazlum Kuzey 

  2014 - Eyyvah Eyvah 3 (Antikacı)

  2013 - Lal (Komiser Yavuz) 

  2012 - F Tipi Film

  2011 - Yangın Var (Rizeli İmam)

  2011 - Toprağın Çocukları (Kemal Öğretmen)

  2010 - Çoğunluk (Taksi Şöförü)

  2010 - Çakal (Celayir)

  2010 - Kaledeki Yalnızlık 

  2010 - Gurbet - Fremde Heimat 

  2009 - Siyah Beyaz

  2009 - 7 Kocalı Hürmüz 

  2008 - Kara Köpekler Havlarken 

  2007 - Yaşamın Kıyısında 

  2006 – Kader 

  2005 – Takva 

  2005 - Pamuk Prenses 2 

  2005 - O Şimdi Mahkum 

  2004 - Synthetic (Patron) (Kısa Film) 

  2004 - Anlat İstanbul 

  2003 - Yazı Tura 

  2000 – Vizontele 

  2000 - Dar Alanda Kısa Paslaşmalar 

  1998 – Gemide 

  1998 - Bana Old and Wise'ı Çal (Oğuz)(Kısa Film) 

  1995 - Sokaktaki Adam 

  1986 – Davacı

  Erkan Can'ın Oynadığı Diziler

  2018 - Çarpışma / Show Tv / Dir: Uluç Bayraktar

  2017 - Bir Deli Sevda / Show TV / Dir: Hakan İnan

  2014 - Kara Para Aşk / ATV / Dir: Ahmet Katıksız, Tanya Özlem Balcı

  2015 - Acı Aşk / Show TV / Dir: Çağatay Tosun

  2012 - SON / ATV / Dir: Uluç Bayraktar

  2007 - Bıçak Sırtı 

  2008 - Düğün Şarkıcısı 

  2009/2010 - Kapalı Çarşı 

  2011 - Üsküdar'a Giderken 

  2013 – Aşk 

  2006 - Bir Demet Tiyatro 

  2006 – Fırtına 

  2005 - Kapıları Açmak 

  2003 - Büyükannenin Konağı 

  2002 – Azad 

  2002 - Koçum Benim 

  2003 - Bizim Konak 

  1989 – Gençler 

  1992/2002 - Mahallenin Muhtarları 

  1993 – Yalancı

  Erkan Can'ın Oynadığı Tiyatro Oyunları

  2017 – Barut Fıçısı – İstanbul Halk Tiyatrosu

  2014 - İhtiyar Balıkçı ve Deniz - İstanbul Halk Tiyatrosu 

  2013 – Bezirgan - İstanbul Halk Tiyatrosu 

  2011 – Paçi - İstanbul Halk Tiyatrosu 

  2010 - Alevli Günler - İstanbul Halk Tiyatrosu

  2008 – Sürmanşet - İstanbul Halk Tiyatrosu 

  1990 - İvan İvanoviç Varmıydı Yokmuydu : Nazım Hikmet - Bakırköy Belediye Tiyatroları 

  Sofokles'in Antigonesi : Bertolt Brecht - Bakırköy Belediye Tiyatroları

  Bir Geçmiş Zaman - Bakırköy Belediye Tiyatroları

  Ayyar Hamza - Bakırköy Belediye Tiyatroları

  Demokrasi Gemisi - Bakırköy Belediye Tiyatroları

  Rosencrantz ve Guildenstern öldüler : Tom Stoppard - Tiyatro Odası

  Krallar Da Ölür : Eugène Ionesco- Tiyatro Odası

  Ödülleri

  2007 – 12. Nünberg Türkiye / Almanya Film Festivali – En İyi Erkek Oyuncu

  2007 – 26. Istanbul Film Festivali – En İyi Erkek Oyuncu

  2007 – I. Asya Pasifik Sinema Ödülleri – En İyi Erkek Oyuncu

  2007 – 13. Cinema Tut Ecan Geneva – En İyi Erkek Oyuncu

  2006 – 43. Antalya Film Şenliği – En İyi Erkek Oyuncu 

  2006 - SİYAD Türk Sineması Ödülleri – En İyi Erkek Oyuncu

  2006 -. İstanbul Film Festivali, 2007 – En İyi Erkek Oyuncu 

  2004 – SİYAD Ödülleri – En İyi Yardımcı Oyuncu 

  1999 - 11. Ankara Film Festivali, 1999 – En İyi Erkek Oyuncu

  1999- Orhan Arıburnu Ödülleri, 1999 – En İyi Erkek Oyuncu

  1998 - 35. Antalya Altın Portakal Film Festivali – En İyi Erkek Oyuncu


Değerli Haberturk.com okurları.

Haberturk.com ekibi olarak Türkiye’de ve dünyada yaşanan ve haber değeri taşıyan her türlü gelişmeyi sizlere en hızlı, en objektif ve en doyurucu şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. Yoğun gündem içerisinde sunduğumuz haberlerimizle ve olaylarla ilgili eleştiri, görüş, yorumlarınız bizler için çok önemli. Fakat karşılıklı saygı ve yasalara uygunluk çerçevesinde oluşturduğumuz yorum platformlarında daha sağlıklı bir tartışma ortamını temin etmek amacıyla ortaya koyduğumuz bazı yorum ve moderasyon kurallarımıza dikkatinizi çekmek istiyoruz.

Sayfamızda Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına ve evrensel insan haklarına aykırı yorumlar onaylanmaz ve silinir. Okurlarımız tarafından yapılan yorumların, (yorum yapan diğer okurlarımıza yönelik yorumlar da dahil olmak üzere) kişilere, ülkelere, topluluklara, sosyal sınıflara ırk, cinsiyet, din, dil başta olmak üzere ayrımcılık unsurları taşıması durumunda yorum editörlerimiz yorumları onaylamayacaktır ve yorumlar silinecektir. Onaylanmayacak ve silinecek yorumlar kategorisinde aşağılama, nefret söylemi, küfür, hakaret, kadın ve çocuk istismarı, hayvanlara yönelik şiddet söylemi içeren yorumlar da yer almaktadır. Suçu ve suçluyu övmek, Türkiye Cumhuriyeti yasalarına göre suçtur. Bu nedenle bu tarz okur yorumları da doğal olarak Haberturk.com yorum sayfalarında yer almayacaktır.

Ayrıca Haberturk.com yorum sayfalarında Türkiye Cumhuriyeti mahkemelerinde doğruluğu ispat edilemeyecek iddia, itham ve karalama içeren, halkın tamamını veya bir bölümünü kin ve düşmanlığa tahrik eden, provokatif yorumlar da yapılamaz.

Yorumlarda markaların ticari itibarını zedeleyici, karalayıcı ve herhangi bir şekilde ticari zarara yol açabilecek yorumlar onaylanmayacak ve silinecektir. Aynı şekilde bir markaya yönelik promosyon veya reklam amaçlı yorumlar da onaylanmayacak ve silinecek yorumlar kategorisindedir. Başka hiçbir siteden alınan linkler Haberturk.com yorum sayfalarında paylaşılamaz.

Haberturk.com yorum sayfalarında paylaşılan tüm yorumların yasal sorumluluğu yorumu yapan okura aittir ve Haberturk.com bunlardan sorumlu tutulamaz.

Haberturk.com yorum sayfalarında yorum yapan her okur, yukarıda belirtilen kuralları, sitemizde yayınlanan Kullanım Koşulları’nı ve Gizlilik Sözleşmesi’ni peşinen okumuş ve kabul etmiş sayılır.

Bizlerle ve diğer okurlarımızla yorum kurallarına uygun yorumlarınızı, görüşlerinizi yasalar, saygı, nezaket, birlikte yaşama kuralları ve insan haklarına uygun şekilde paylaştığınız için teşekkür ederiz.

Sen de Düşüncelerini Paylaş!
300