Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
  • Habertürk Android Uygulaması
  • Habertürk iPhone Uygulaması
  • Habertürk Huawei Uygulaması
DHA

CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek'in, koronavirüs nedeniyle tedavi altında olduğu Özel Memorial Antalya Hastanesi'ne ziyarette bulundu. Akciğerlerindeki hasar nedeniyle doktorları tarafından tedbir amaçlı uyutulan Böcek'in sağlık durumu hakkında hastane doktorlarından bilgi alan Seyit Torun, Başkan Böcek'in oğlu Gökhan Böcek'ten de moralini yüksek tutmasını istedi.

MİLLETVEKİLLERİ VE BAŞKANLAR

Hastane önünde CHP Antalya Milletvekilleri Çetin Osman Budak, Rafet Zeybek, Cavit Arı, Aydın Özer, Burdur Milletvekili Mehmet Göker, Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç, Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, CHP İl Başkanı Nusret Bayar ve çok sayıda partili ile büyükşehir belediyesi yöneticileri de yer aldı.

Hastanede doktorlar ve Muhittin Böcek'in ailesiyle de görüşen CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, hastane çıkışında açıklamada bulundu. Şu anda her şeyin kontrol altında olduğunu söyleyen Torun, "Gerekli her türlü tedavi uygulanıyor ve tedavisi de iyiye gidiyor. İki gün öncesine göre şimdi çok daha iyi. Görüştüğümüz bütün doktorlarımız acilden, yoğun bakımdan tüm doktorlarımıza kadar sürecin iyiye gittiğine doğru ifadede bulundular. Zannediyorum, inşallah en kısa sürede atlatacak" dedi.

Birkaç gün önce yoğun bakıma alınmasının sanki kafalarda olağanüstü bir durum oldu şeklinde ifade edildiğini belirten Torun, "Ama o bir tedbir amaçlıydı. Daha güvenli bir ortamda bulunması üzerine yapıldı. Şu anda her şey kontrol altında. İki gün öncesine göre de oldukça iyi. Her şey daha da iyiye gidiyor. O yüzden inanıyoruz ki en kısa sürede iyileşecek ve tekrar Antalya'mıza hizmet vermeye devam edecek" diye konuştu.

Spekülasyonlarla ilgili de konuşan Torun, "Hiçbiri doğru değil, sayın başkanımızın sağlığı üzerinden yapılan spekülasyonlar son derece yanlış, ahlaksızca da bir davranış. Sayın başkanımız şu anda kontrol altında, her şey iyiye gidiyor. Biz de şimdi girince moral bulduk, çok mutlu olduk. Daha önce gelmeden de belli bilgileri de alıyorduk ama burada doktorların ağzından birinci ağızdan da bilgi alınca çok daha mutlu olduk" dedi.

İYİ PARTİ'DEN DE ZİYARET

Koronavirüse yakalandıktan sonra tedavi gördüğü Özel Memorial Antalya Hastanesi'nde, akciğerlerinde oluşan tahribat nedeniyle tedavisi devam eden Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek'in sağlık durumuyla ilgili bilgi almak için İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Metin Ergun ve CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, hastaneye ziyarette bulundu. Genel başkan yardımcıları hastanede doktorlar ve Muhittin Böcek'in oğlu Gökhan Böcek ile görüştü. Hastane doktorlarıyla yapılan görüşmenin ardından ise iki genel başkan yardımcısı açıklamada bulundu.

Doktorlarla bir görüşme yaptıklarını belirten Metin Ergun, "Çok kısa söylemem gerekirse her geçen gün, her geçen saat, dakika ve saniye sayın başkanın durumu çok şükür daha iyiye gidiyor. İnşallah en kısa sürede sağlığına kavuşarak, Antalya'mıza hizmet etmeye devam edecektir. Doktorlardan aldığımız bilginin neticesi budur. Her türlü tedavisi yapılıyor. Şehirde, Türkiye'de çok fazla kulaktan kulağa haberler dolaştığı için biz de gözümüzle görüp, doktorlardan bizzat kendimiz dinlemek istedik. Gayet iyi sağlık durumu" dedi.

HER GÜN 12.00'DE AÇIKLAMA

Bundan sonra Büyükşehir Belediyesi basın biriminden her gün saat 12.00'de açıklama yapılacağını dile getiren Torun, Antalyalılara şu çağrıda bulundu:

"Hastanemizin yetkililerinden alınan bilgiler doğrultusunda direkt aktarılacak. Onun dışında hiçbir ifadeye, hiçbir cümleye, hiçbir açıklamaya itibar edilmemesini, Antalyalı hemşehrilerimizin hiçbir şekilde itibar etmemesini özellikle rica ediyorum. Hassas bir süreç geçiriyoruz. Sayın başkanımız şu an tedavi altında. Elbette ki Antalyalının çok yakın ilgi ve sevgisini gören belediye başkanımız, herkes merak ediyor, herkes kulaktan kulağa gidiyor. Farklı yorumlar yapılıyor. Bu da kamuoyu nezdinde bir algıya yol açıyor. O yüzden bundan sonra hiçbir açıklamaya itibar edilmemesini, sadece Antalya Büyükşehir Belediyemizin basın bürosunun her gün saat 12.00'de yaptığı açıklamaya itibar edilmesini tekrar rica ediyorum."