Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Türkiye, öz kızına cinsel istismardan hüküm giyen medya patronu Fatih Oflaz’ı ve İngiltere’de yaşayan FETÖ davası sanığı Akın İpek hakkında verilen kararı konuşuyor.

Habertürk Haber Merkezi Müdürü Zülfikar Ali Aydın’ın duyurduğu ibretlik olayda birçok eğlence ve tematik kanalının yayın hakkının sahibi olan Fatih Oflaz, öz kızına 7 yıl boyunca cinsel istismarda bulunmaktan yargılandığı davada 22 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı. Mahkeme, Oflaz’ın sabıkasız olması nedeniyle cezasını 18 yıl 9 aya indirdi ve yurtdışına çıkış yasağı getirdi. Oflaz’ın İspanya’ya kaçtığı ileri sürüldü.

BABALIĞIN BATSIN

Hürriyet gazetesi haberi sürmanşetten duyururken “Babalığın batsın” başlığını attı. Haberin birinci sayfadaki spotunda da “Anlatmaya dilimizin varmadığı, yürekleri acıtan bir iğrençlik daha” ifadeleri kullanıldı.

BEYİN KANAMASI GEÇİRTEN AİLE DRAMI

Haberi sürmanşetine taşıyan Posta gazetesi, Fatih Oflaz’ın kardeşi Esra Güven Oflaz’ın anlatımlarından yola çıkarak “Beyin kanaması geçirten aile dramı” başlığını attı. Fatih Oflaz’ın eşi ve oğluyla İspanya’ya kaçtığı iddiası da birinci sayfada yer aldı. Haber, Posta gazetesinin orta sayfasında da Habertürk’e atıfla geniş yer bulurken “Haberturk.com internet sitesinin ayrıntılarına yer verdiği duruşmada yaşananlar” ifadesiyle duruşmada anlatılanlara yer verildi.“İSTİSMAR” CEZASI

Milliyet gazetesi iç sayfalardan verdiği haberde Habertürk’ü referans gösterirken “’İstismar’ cezası” başlığı atıldı. Haberde mahkeme kararı ile mağdur kızın ifadelerine ve psikiyatristin mahkemede anlattıklarına yer verildi.

AKIN İPEK HABERİ BİRİNCİ SAYFALARDA

FETÖ davası sanığı Akın İpek hakkında İngiltere’de verilen karar da gazetelerin birinci sayfalarında geniş yer buldu. Yeni Şafak, Vatan ve Akşam gazeteleri haberi sürmanşetlerinden duyurdu. Hürriyet, Sabah, Milliyet, Star gazeteleri de habere birinci sayfalarında geniş yer verdi.